Справа № 939/2036/25
15 липня 2025 рокуселище Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Герасименко М.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором № 516395532 від 28 січня 2020 року в розмірі 31 718,80 грн.
На підтвердження сплати судового збору до позовної заяви додано квитанцію № N17397 від 08 липня 2025 року, однак при перевірці зарахування судового збору виявлено, що сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 9 ст. 185 ЦПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Враховуючи викладене, оскільки виявлено, що сума судового збору в розмірі 2422,40 грн, сплачена позивачем 08 липня 2025 року, не зарахована до спеціального фонду державного бюджету, то позовну заяву необхідно залишити без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором залишити без руху.
Надати позивачу строк для виправлення недоліків позовної заяви десять днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий-суддяМ. Герасименко