16.07.2025 Єдиний унікальний номер 205/2673/25
Провадженя№ 2-а/205/50/25
16.07.2024 року м. Дніпро
Суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра Курбанова Н.М., розглянувши за правилами письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
третя особа: Другий Правобережний відділ державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпро Південного міжрегіонального управління (м.Одеса),
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
В обґрунтування заявлених вимог посилалася на те, що 11.02.2025 року він дізнався, що його рахунки заблоковані, на підставі постанови державного виконавця про накладення арешту на рахунки. У зв'язку з чим він звернувся до державного виконавця Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпро Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з метою встановлення підстав накладення на нього такого стягнення. В цей же день, ним було отримано постанову про відкриття виконавчого провадження № 76866521. З вказаного виконавчого провадження йому стало відомо про те, що 30.10.2024 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 підполковником ОСОБА_2 розглянуто матеріали щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 210 КУпАП та винесено постанову №222/СС відносно нього з накладенням штрафу у сумі 17000,00 грн. Вважає, що дана постанова підлягає скасуванню. З постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності вбачається, що він перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 з 10.09.2018 року. Відповідно до п.34 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 р. за адресою місця проживання гр. ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 , 04.10.2024 р. через відділення «Укрпошти» поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення, було направлено повістку про виклик останнього до ІНФОРМАЦІЯ_5 на 17.10.2024 року та до ІНФОРМАЦІЯ_2 з відділення «Укрпошти» надійшло поштове відправлення, що відправлення повертається з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». Про існування вказаної повістки йому взагалі не було нічого відомо. Жодних сповіщень про необхідність явки до ІНФОРМАЦІЯ_2 від пошти йому не надходило. Ним в жодному чині не було порушено правила військового обліку, так на виконання вимог постанови №560 через додаток «РЕЗЕРВ +» були оновлені дані 20.05.2024 року, тобто майже відразу з моменту набрання законної сили Постанови №560, номер реєстру Оберіга 80920201425281000012, категорія обліку військовозобов'язаний. Постанова BЛK: непридатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час з 10.09.2018 р. Вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки ним були оновлені дані вчасно та оновлені дані містились в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Крім того, відповідач по справі діяв недобросовісно по відношенню до нього, оскільки законодавець встановив, що 04.05.2024 року набув чинності закон №3621-IX, який передбачає, що всі громадяни, визнані обмежено придатними до військової служби до цієї дати, повинні пройти повторний медогляд протягом дев'яти місяців для визначення їхньої придатності. Термін для проходження цього медогляду спливав 04.02.2025 року, але його до червня того ж року.
Він, розуміючи і усвідомлюючи свою відповідальність, як законослухняний громадянин України, 22.10.2024 року самостійно прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 щоб отримати направлення на повторний медичний огляд, однак, замість допомоги та надання йому направлення на проходження ВЛК, працівники центру відмовились його приймати, про що свідчить запис у журналі відвідування ІНФОРМАЦІЯ_2 та фактично висунули вимоги покинути приміщення ІНФОРМАЦІЯ_2 . 23.10.2024 р. він знову прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою отримання направлення на проходження ВЛК (підтвердження є лист відвідування № 13) від 23.10.2024 р. Цього ж дня, 23.10.2024 рок,у йому все ж так надали направлення на проходження ВЛК та вручили повістку № АВ/1289 щодо прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_2 08.11.2024 року о 09.00 годині для заміни тимчасового посвідчення та ВЛК. В цей же день, тобто, 23.10.2024 року він вирушив на проходження до 5 МКЛ для проходження ВЛК. За результатами військово-лікарської комісії його було визнано не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі статті 42А графи 2 розкладу хвороб. Після проходження ВЛК йому на зворотньому боці поставлена відмітка із зазначеним результатом проходження ВЛК. 06.11.2024 року він прибув за повісткою до ІНФОРМАЦІЯ_2 замість 08.11.2024 року, про що на зворотному боці повістки поставлена відмітка 06.11.2024 року прибути за викликом. 15.12.2024 року ОСОБА_1 при оновленні додатку «Резерв+» відобразилось порушення правил військового обліку. 05.12.2024 року ОСОБА_1 стало відомо, що він знаходиться в розшуку в поліцейській базі «Армор». 05.12.2024 року приблизно о 12-24 годині ОСОБА_1 , самостійно прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою зняття з розшуку та за поданням начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 його було знято з розшуку з поліцейської бази «Армор». Таким чином, керівництво ІНФОРМАЦІЯ_2 діяло протиправно, оскільки постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності датується 30.10.2024 р., а 22.10.2024 року він самостійно прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 для отримання направлення на проходження ВЛК. До того ж звертає увагу суду, що відповідач розглянув вказану постанову без його участі, при цьому мав усі необхідні дані для його виклику. На підставі вищезазначеного вважає постанову про накладення на нього штрафу незаконною, оскільки він не порушував правил військового обліку. Він своєчасно оновив свої дані через додаток «Резерв+», особисто з'явився до РТЦК для проходження ВЛК, отримав направлення та був визнаний непридатним до служби, на це, його безпідставно і незаконно притягнули до адміністративної відповідальності. Просить постанову №222/СС за справою про адміністративне правопорушення від 30.10.2024 р., передбачене ч. З ст. 210 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , підписану начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 - скасувати; закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за ч.З ст.210 КпАП України. Стягнути з Державного бюджету України шляхом списання з єдиного казначейського рахунку Державної казначейської служби України на користь ОСОБА_1 судові витрати.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 21.02.2025 р. поновлено ОСОБА_1 строк на звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом та відкрито спрощене провадження у справі.
Представник третьої особи Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпро Південного міжрегіонального управління (м.Одеса) Астапенкова К. надала суду пояснення на позовну заяву, в якому зазначила, що перевіркою Автоматизованої системи виконавчого провадження встановлено, що на виконанні у відділі перебуває виконавче провадження № 76866521 з примусового виконання постанови №222/СС, виданої 30.10.2024 р. начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка набрала законної сили 11.11.2024 р., про накладання на ОСОБА_1 штрафу сумі 17000,00 грн. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Просить розглянути справу за відсутності представника Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелївському та Новокодацькому районах міста Дніпра на підставі наявних у справі доказів відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відповідно до ч.ч. 5, 8 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнова проти України»).
У постанові Верховного Суду від 01.06.2022 року у справі № 761/42977/19 (провадження № 61-1933св22) зроблено висновок, що за змістом статті 14 ЦПК України для цілей цього Кодексу офіційною електронною адресою є електронна адреса, зареєстрована в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.
Верховний Суд у постанові від 31.08.2021 року у справі № 570/5535/17 провадження № 61-6076св21 зазначив, що за змістом статей 43, 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Суддя, враховуючи ту обставину, що позивачу та відповідачам були створені належні та достатні умови для подання суду відповідних заяв по суті справи, заяв із процесуальних питань та доказів, вважає за необхідне ухвалити відповідне рішення по справі на підставі наявних матеріалів.
Судом встановлено, що 30.10.2024 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковником ОСОБА_2 , винесено відносно ОСОБА_1 постанову №222/СС, про накладення адміністративного стягнення за справою про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210 КУпАП.
У вказаній постанові зазначено, що на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 з 10.09.2018 року перебуває громадянин України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Відповідно до п. 34 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 року за адресою місця проживання гр. ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 , 04.10.2024 року через відділення «Укрпошти», поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення, було направлено повістку про виклик останнього до ІНФОРМАЦІЯ_1 на 17.10.2024 року.
Також, у постанові вказано, що до ІНФОРМАЦІЯ_1 , з відділення «Укрпошти» надійшло поштове відправлення з відміткою, що відправлення повертається «адресат відсутній за вказаною адресою». Станом на 29.10.2024 року інформація про зміну задекларованого /зареєстрованого місця проживання та взяття на військовий облік в іншому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, відповідно до ч.11 ст. 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», від ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , не надходила. Враховуючи вищевикладене, керуючись положенням п. 34 та п. 31 вказаного Порядку прийшов до висновку, що гр. ОСОБА_1 було належним чином оповіщено про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 17.10.2024 року. Однак, ОСОБА_1 , будучи належним чином оповіщеним у визначений в повістці час не прибув, про причини не прибуття та документи, що підтверджують поважність не прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_7 станом на 29.10.2024 р. не надав та не повідомив.
23.10.2024 р. №1/1278 ІНФОРМАЦІЯ_4 видано направлення ОСОБА_1 дляі встановлення придатності до проходження військової служби за станом здоров'я, у зв'язку із призивом на військову службу під час мобілізації, в особливий період.
30.01.2025 р. Другим Правобережним відділом державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпро Південного міжрегіонального управління (м.Одеса) відкрито виконавче провадження №76866521 по виконанню зазначеної вище постанови №222/СС від 30.10.2024 р. сума штрафу 34000,00 грн., а також винесено постанови про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження та 05.02.2025 р. про арешт коштів.
Судом також встановлено, що в даному випадку між сторонами виник публічно-правовий спір з приводу правомірності притягнення позивача, до адміністративної відповідальності, та накладення на останнього адміністративного стягнення у вигляді штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.210 КУпАП.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно із ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, відповідно до ст. 245 КУпАП, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Тобто, притягненню до адміністративної відповідальності особи обов'язково повинна передувати належна та вчинена у відповідності до вимог чинного законодавства поведінка суб'єкта владних повноважень, а також встановлення останнім факту вчинення особою адміністративного правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена чинним законодавством.
Суд зазначає, що постанова про притягнення до адміністративної відповідальності є рішенням суб'єкта владних повноважень, актом індивідуальної дії, який встановлює відповідні права та обов'язки для особи, щодо якої вона винесена.
Таке рішення суб'єкта владних повноважень має бути обґрунтованим на момент його прийняття, оскільки воно має значимі наслідки для суб'єктів приватного права, що знаходяться в нерівному положенні по відношенні до суб'єкта владних повноважень.
У контексті наведеного слід зауважити, що дотримання передбаченої законом процедури та порядку винесення такого рішення має виключно важливу роль для встановлення об'єктивної істини органом, на який законом покладено повноваження, зокрема, щодо розгляду справ про адміністративне правопорушення. Порушення норм процесуального права суб'єктом владних повноважень при прийнятті та складанні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності зводить нанівець саму суть та завдання, покладені в основу поняття адміністративної відповідальності, оскільки ускладнює, а подекуди й унеможливлює встановлення судом, що розглядає справу про адміністративне правопорушення, об'єктивної сторони вчинюваного порушення та вини особи в його вчиненні.
Така правова позиція узгоджується з позиціями, що викладені у постановах Верховного Суду від 15.11.2018 року у справі №524/5536/17 від 30.05.2018 року у справі №337/3389/16 від 17.07.2019 року у справі №295/3099/17 та від 05.03.2020 року у справі №607/7987/17.
Згідно із ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 283 КУпАП України, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Суд зазначає, що частиною 1 ст. 268 КУпАП передбачено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до статті 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5)чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Таким чином, з системного аналізу зазначених правових норм слідує, що справу про притягнення особи до адміністративної відповідальності може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне сповіщення такої особи про місце і час розгляду справи щодо неї.
Суд враховує, що закріплюючи процесуальні гарантії прав особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у тому числі й на участь у розгляді її справи, положення КУпАП містять й певні застереження, націлені на забезпечення належної реалізації компетентними органами (особами) наданих їм повноважень, зокрема передбачені щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадку наявності даних, що підтверджують належне повідомлення такої особи про місце і час розгляду справи.
При цьому, обов'язок повідомляти особу про місце і час розгляду справи вважається виконаним, якщо особа, яка притягується до відповідальності, знає (поінформована) про час та місце розгляду справи. Обов'язок доказування цієї обставини несе уповноважена посадова особа. Повідомлення має на меті забезпечення участі особи у розгляді уповноваженим державним органом справи про адміністративне правопорушення.
Суд звертає увагу, що особі, до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо. Законодавство покладає обов'язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов'язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим.
Відповідно до частини 3 статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В даному випадку спірна постанова за справою про адміністративне правопорушення №222/СС від 30.10.2024 року не містить даних того, в якій спосіб позивач сповіщався про розгляд відносно нього справи про адміністративне правопорушення. Так само, в межах розгляду даної справи адміністративної юрисдикції, відповідач доказів належного сповіщення позивача суду не подав, у зв'язку з чим суд вимушений констатувати, що в матеріалах справи відсутні докази належного повідомлення позивача про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення та вважати, що на час винесення оскаржуваної постанови, відповідач не мав достовірних даних про належне повідомлення позивача про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Крім того, згідно Військово-облікового документу Резерв +, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 , дата ВЛК 10.09.2018 р., не придатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, дані уточнив вчасно 20.05.2024 р.
Згідно повістки №АВ/1299 ОСОБА_1 викликався до ІНФОРМАЦІЯ_7 на 08.11.2024 р. о 09-00 год. для заміни тимчасового посвідчення ВЛК. На звороті цієї повістки зазначено, що ВЛК + непридатний з виключенням за підписом ОСОБА_3 23.10.2024 р. та прибути за викликом, був 06.11.2024 р. за підписом старшого лейтенанта Готвянського.
Згідно листа відвідування ІНФОРМАЦІЯ_2 №/23.10. ОСОБА_1 мета візиту заміна тимчасового посвідчення ВЛК 08.11.2024 р.
Згідно листа відвідування ІНФОРМАЦІЯ_2 №/06.11. ОСОБА_1 мета візиту повістка, не придатний за виключенням.
За таких обставин суд вважає, що відповідач не забезпечив дотримання порядку притягнення особи до відповідальності та забезпечення реалізації особою, яка притягується до відповідальності, прав, визначених ст. 268 КУпАП, що у свою чергу позбавило позивача можливості участі в розгляді справи про адміністративне правопорушення, зокрема висловлення заперечень, надання доказів, тощо.
Тобто, через процесуальні порушення, відповідачем не розглядалося питання наявності у позивача поважних причин неявки до ТЦК та СП на виклик за повісткою, що й виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності. Отже, суд у даній справі не може підміняти собою територіальний центр комплектування та соціальної підтримки та надавати оцінку виявленим порушенням за відсутності належного розгляду таким відповідачем.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Тому, керуючись приписами наведених норм законодавства, враховуючи, що в матеріалах справи відсутні жодні належні докази, що підтверджують вину позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП, суд дійшов висновку, що постанова №222/СС від 30.10.2024 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000, 00 грн., за що передбачена відповідальність ч.3ст.210 Кодексу України підлягає скасуванню, а справа закриттю.
Відповідно до приписів ст. 139 КАС України за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 гривень.
Керуючись ст.ст. 241, 243, 246, 250, 255, 286 КАС України,
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Скасувати постанову № 222/СС від 30.10.2024 року, винесену начальником територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за ч. 3 ст. 210 КУпАП та накладення штрафу у сумі 17000,00 грн.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , провадженням закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП - за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Курбанова Н. М.
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_9 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2
Третя особа: Другий Правобережний відділ державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпро Південного міжрегіонального управління (м.Одеса), ЄДРПОУ 44896456, м.Дніпро, вул.Юрія Кондратюка, б.108, 49128