Справа № 212/8043/25
3/212/2005/25
16 липня 2025 року м. Кривий Ріг
16 липня 2025 року суддя Покровського районного суду міста Кривого Рогу Борис О.Н., розглянувши матеріали, що надійшли з Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на посаді Голови Правління АК «КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП,-
встановив:
14 липня 2025 року до Покровського районного суду міста Кривого Рогу з Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.41КУпАП.
Згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Крім того, за правилами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, окрім іншого, показаннями свідків.
У відповідності до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зокрема, слід з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Під час підготовки справи до розгляду встановлено, що до матеріалів протоколу не долучені деталізовані письмові пояснення особи, стосовно якої складено протокол. Натомість у протоколі ( шаблонна форма), ОСОБА_1 зазначено, що проступку не вчиняв, а пояснення будуть надані додатково.
Окрім цього, у долученій копії Акту від 09.07.2025 на деяких сторінках відсутня нумерація або містяться значні пробіли, що унеможливлює пересвідчитись у достовірності викладеної інформації.
Окрім цього з матеріалів справи вбачається, що інспектором праці ОСОБА_2 було винесено припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю від 09.07.2025 та встановлено строк для усунення цих порушень. Разом з тим вказаний припис не вручений керівнику юридичної особи та не містить інформації про відмову в отриманні припису останнім, а вручений іншій документально неуповноваженій особі.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Вищевказані обставини унеможливлюють розгляд справи по суті, тому матеріали про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягають поверненню для належного оформлення та усунення виявлених недоліків до Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.256,278,283-285 КУпАП,-
постановив:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, повернути до Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. Н. Борис