Рішення від 01.07.2025 по справі 640/5300/22

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2025 року Справа№640/5300/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасенка І.М., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК КЛІНІКА» (юридична адреса: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 4, офіс 59, код ЄДРПОУ 41692015) до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833) про визнання протиправним та скасувати рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮБК КЛІНІКА» (далі також - позивач, ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА») звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (далі також - відповідач, Головне управління).

Позивач просить суд: скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 179; № 182; № 184; № 186; № 188 від 28 серпня 2021 року про притягнення ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» до відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу»; 2) скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 181; № 183; № 185; № 187; № 190 від 28 серпня 2021 року про притягнення ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» до відповідальності за порушення вимог ч. 4 ст. 21 Закону України «Про рекламу»; 3) скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 180, № 189 від 28 серпня 2021 року, про притягнення ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» до відповідальності за порушення вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві прийнято рішення про накладення на ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» штрафу за порушення законодавства про рекламу. Відповідачем прийнято 12 рішень, кожним з яких накладено штраф на позивача в розмірі 1700 грн, в загальному розмірі 20400 грн.

Позивач вважає ці рішення неправомірними, у зв'язку із чим звернувся до суду із даним позовом.

Позивач вказав на те, що розміщені інформаційні матеріали, в місці здійснення діяльності ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» не являються рекламою та не регулюються Законом України «Про рекламу». Дані вивіски не місять закликів до придбання товарів/послуг. Розміщення даних інформаційних матеріалів регулюються Порядком розміщення вивісок у місті Києві затвердженим Рішенням Київської міської ради № 224/2446 від 20.04.2012 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 лютого 2022 року було відкрито провадження у справі № 640/5300/22 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК Клініка» до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві про визнання протиправним та скасувати рішення.

Відповідно до пункту 2 розділу II Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» справу № 640/5300/22 передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.04.2025 року зазначену справу було передано на розгляд судді Донецького окружного адміністративного суду Тарасенку І.М.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11 квітня 2025 року, суддя Тарасенко І.М. прийняв до свого провадження справу № 640/5300/22 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК Клініка» до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві про визнання протиправним та скасувати рішення, та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Представник відповідача надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що реклама медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ», Всі вили УЗД», «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ», «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ», «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами, чим порушено вимог ч. 4 ст. 21 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням було встановлено ТОВ «ЮБЛ Клініка» розміщено та розповсюджено зовнішньої реклами № 20189С з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» та реклами № 156924С з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» чим порушено вимоги, ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу».

Отже, представник відповідача вважає, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» було правомірно винесено: рішення № 179, 182, 184, 186, 188 від 28 серпня 2021 року про притягнення ТОВ «ЮБЛ Клініка» до відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу»; рішення № 181, 183, 185, 187, 190 від 28 серпня 2021 року, про притягнення ТОВ «ЮБЛ Клініка» до відповідальності за порушення вимог ч. 4 ст. 21 Закону України «Про рекламу»; рішення № 180, 189 від 28 серпня 2021 року, про притягнення ТОВ «ЮБЛ Клініка» до відповідальності за порушення вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу».

Просив суд відмовити ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» у задоволенні його позовних вимог.

За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Розглянувши наявні заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, суд встановив наступне.

Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «ЮБЛ КЛІНІКА», код ЄДРПОУ 41692015, юридична адреса: 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 3, офіс 1. Основним видом діяльності за КВЕД: 86.21 Загальна медична практика; інші види діяльності: 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я; 86.22 Спеціалізована медична практика; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Відповідач - Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві, Відповідно до пункту 8 частини 4 Положення про Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 12.04.2017 року № 209, Головне управління Держпродспоживслужби в місті Києві відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів (у тому числі споживачів виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння): перевіряє додержання суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері торгівлі і послуг, вимог законодавства про захист прав споживачів, а також правил торгівлі та надання послуг; здійснює контроль за дотриманням вимог Законів України «Про рекламу» та «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» в межах наданих повноважень; проводить контрольні перевірки правильності розрахунків із споживачами за реалізовану продукцію відповідно до закону; накладає на суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, стягнення за порушення законодавства про захист прав споживачів; здійснює у межах своєї компетенції заходи з виробництва та розповсюдження соціальної реклами; сприяє органам місцевого самоврядування у здійсненні ними повноважень щодо захисту прав споживачів; сприяє створенню необхідних умов для навчання та набуття населенням правових знань у сфері захисту прав споживачів; організовує надання споживачам консультацій з питань захисту їх прав; сприяє реалізації в Україні Керівних принципів для захисту інтересів споживачів, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН 09 квітня 1985 року; висвітлює у засобах масової інформації результати роботи з контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів; здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.

На вивісках, розміщених ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» в місці здійснення його діяльності містився текст такого змісту: «UBL clinic», «Сучасна медицина для жінки та дитини. Педіатрія. ЛОР. Гінекологія. УЗД. Ендикрилогія. Кардіологія. Гастроентерологія. Дієтологія. Аналізи. Ubl-clinic.com.ua (073) 544 6996 (098) 544 6996»; «Педіатрія. ЛОР. Гінекологія. УЗД. Ендикрологія. Кардіологія. Гастроентерологія. Дієтологія. Аналізи. Річні програми обслуговування».

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві на адресу ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» було направлено:

- вимогу в порядку ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» від 13.07.2021 року № 06.6/10884 щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4 з ознаками порушення вимог абзацу восьмого частини першої статті 8, частини четвертої, сьомої статті 21 Закону.

У зв'язку із зазначеним та у відповідності до вимог частини другої статті 26 Закону Головне управління вимагало уповноваженого представника надати до 27.07.2021 року на електронну пошту (info@kyiv-dpss.gov.ua) та в подальшому поштову (вул. Некрасівська, 10/8, к. 6, м. Київ, 04053) адреси наступні документи: пояснення, копію витягу про державну реєстрацію, затверджений макет реклами, документальне підтвердження вартості розповсюдженої реклами (договори з виробником реклами, рекламодавцем, акти виконаних робіт, квитанції про сплату тощо), копію згоди на використання зображення фізичної особи, а також іншу інформацію, що може мати істотне значення для прийняття Головним управлінням рішення.

- вимогу в порядку ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» від 13.07.2021 року № 06.6/10885 щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4 з ознаками порушення вимог абзацу восьмого частини першої статті 8, частини четвертої, сьомої статті 21 Закону.

У зв'язку із зазначеним та у відповідності до вимог частини другої статті 26 Закону Головне управління вимагало уповноваженого представника надати до 27.07.2021 року на електронну пошту (info@kyiv-dpss.gov.ua) та в подальшому поштову (вул. Некрасівська, 10/8, к. 6, м. Київ, 04053) адреси наступні документи: пояснення, копію витягу про державну реєстрацію, затверджений макет реклами, документальне підтвердження вартості розповсюдженої реклами (договори з виробником реклами, рекламодавцем, акти виконаних робіт, квитанції про сплату тощо), копію згоди на використання зображення фізичної особи, а також іншу інформацію, що може мати істотне значення для прийняття Головним управлінням рішення.

- вимогу в порядку ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» від 13.07.2021 року № 06.6/10886 щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «Всі види УЗД» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4 з ознаками порушення вимог частини четвертої 21 Закону.

У зв'язку із зазначеним та у відповідності до вимог частини другої статті 26 Закону Головне управління вимагало уповноваженого представника надати до 27.07.2021 на електронну пошту (info@kyiv-dpss.gov.ua) та в подальшому поштову (вул. Некрасівська, 10/8, к. 6, м. Київ, 04053) адреси наступні документи: пояснення, копію витягу про державну реєстрацію, затверджений макет реклами, документальне підтвердження вартості розповсюдженої реклами (договори з виробником реклами, рекламодавцем, акти виконаних робіт, квитанції про сплату тощо), а також іншу інформацію, що може мати істотне значення для прийняття Головним управлінням рішення.

- вимогу в порядку ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» від 13.07.2021 року № 06.6/10887 щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4 з ознаками порушення вимог частини першої статті 16, частини четвертої статті 21 Закону.

У зв'язку із зазначеним та у відповідності до вимог частини другої статті 26 Закону Головне управління вимагало уповноваженого представника надати до 27.07.2021 року на електронну пошту (info@kyiv-dpss.gov.ua) та в подальшому поштову (вул. Некрасівська, 10/8, к. 6, м. Київ, 04053) адреси наступні документи: пояснення, копію витягу про державну реєстрацію, затверджений макет реклами, документальне підтвердження вартості розповсюдженої реклами (договори з виробником реклами, рекламодавцем, акти виконаних робіт, квитанції про сплату тощо), дозвіл на розміщення реклами з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ», а також іншу інформацію, що може мати істотне значення для прийняття Головним управлінням рішення.

- вимогу в порядку ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» від 13.07.2021 року № 06.6/10888 щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4 з ознаками порушення вимог частини першої статті 16, частини четвертої статті 21 Закону.

У зв'язку із зазначеним та у відповідності до вимог частини другої статті 26 Закону Головне управління вимагало уповноваженого представника надати до 27.07.2021 року на електронну пошту (info@kyiv-dpss.gov.ua) та в подальшому поштову (вул. Некрасівська, 10/8, к. 6, м. Київ, 04053) адреси наступні документи: пояснення, копію витягу про державну реєстрацію, затверджений макет реклами, документальне підтвердження вартості розповсюдженої реклами (договори з виробником реклами, рекламодавцем, акти виконаних робіт, квитанції про сплату тощо), дозвіл на розміщення реклами з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ», а також іншу інформацію, що може мати істотне значення для прийняття Головним управлінням рішення.

26 липня 2021 року відповідачем від ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» за № 2607-01 від 26.07.2021 року, № 2607-02 від 26.07.2021 року, № 2607-03 від 26.07.2021 року, № 2607-04 від 26.07.2021 року, № 2607-05 від 26.07.2021 року було отримано відповіді, в яких повідомлялося, що на момент отримання вимоги, зовнішня реклама медичного центру не розповсюджувалася.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві направлено на адресу позивача повторні вимоги від 27.07.2021 року № 06.06/11967, від 27.07.2021 року № 06.6/11968, від 27.07.2021 року № 06.6/11969, від 27.07.2021 року № 06.6/11970, від 27.07.2021 року № 06.6/11971 з повідомленням, що розгляд справи про порушення законодавства України про рекламу відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» відбудеться 26.08.2021 року з 14:00 до 15:00 за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 25 к.1.

Також, в повторних вимогах повідомлялося, що у разі неприбуття уповноваженої особи справи будуть розглядатися без її участі.

Дані вимоги було направлено 28.07.2021 року листом з рекомендованим повідомленням (Трекінг № 0405349586630). Даний лист отримано 02.08.2021 року представником позивача за довіреністю Балацькою, про що свідчить її підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

11 серпня 2021 року ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» було надало відповідь за № 11.08-01 з копією виписки про реєстрацію позивача з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, копію наказу МОЗ України № 45 від 10.01.2018 року про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, додаток до наказу № 45 з переліком здобувачів ліцензії та фото фасаду приміщення за адресою місця здійснення діяльності.

Також, позивач у листі від 11.08.2021 року № 11.08-01 просив розгляд справи провести без участі його представника.

Як вбачається з матеріалів справи, 13 липня 2021 року Головним управлінням було складено Протокол про порушення законодавства про рекламу вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу», а саме розповсюдження та розміщення об'єкту зовнішньої реклами № 156924С медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, без дозволу.

13 липня 2021 року Головним управлінням було складено Протокол про порушення законодавства про рекламу вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме розповсюджена зовнішня реклама медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами.

27 липня 2021 року Головним управлінням складено протокол про наявні ознаки порушення частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: не подання на вимогу органу державної влади, на який згідно з законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, затвердженого макету реклами, копію дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами № 156924С, а також документальне підтвердження вартості розповсюдженої зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4.

27 липня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 13.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ Клініка» щодо розповсюдження та розміщення об'єкту зовнішньої реклами № 156924С медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, без відповідного на це дозволу органу місцевого самоврядування з ознаками порушення вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу». З огляду на вище викладене вирішено розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу відносно розповсюджувача - ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» у відповідності до вимог пункту 11 Порядку накладання штрафів за порушення законодавства України про рекламу, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 року № 693 (далі - Порядок № 693).

27 липня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 13.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини четвертою статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме: реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити текст попередження такого змісту «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менш 15 відсотків площі всієї реклами. З огляду на вище викладене вирішено розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

19 серпня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 27.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: на вимогу Головного управління, на яке згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавцем реклами не надано документів необхідних для здійснення повноважень щодо контролю. З огляду на вище викладене вирішено відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно Позивача про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 193 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

За результатами розгляду справи встановлено, що ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» розповсюджує зовнішню рекламу № 156924С медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» без дозволу, з ознаками порушення вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи зазначене та відсутність у ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» дозволу на розміщення об'єкту зовнішньої реклами № 156924С за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, встановлено, що об'єкт зовнішньої реклами з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» розповсюджено з порушенням вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу».

Вартість розповсюдженої реклами не встановлена.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 189 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно Позивача про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 194 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

Аналізуючи зміст розповсюдженої ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» встановлено, що рекламний сюжет не містить тексту попередження такого змісту «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами, чим порушено вимоги частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Вартість розміщення (розповсюдження) реклами не встановлено

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 190 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 195 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення контролю Головним управлінням виявлено розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «СУЧАСНА МЕДИЦИНА для ЖІНКИ та ДИТИНИ» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві до ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10888 від 13.07.2021 року, № 06.6/11971 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» проігноровано вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 179 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

13 липня 2021 року Головним управлінням було складено Протокол про порушення законодавства про рекламу вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу», а саме розповсюдження та розміщення об'єкту зовнішньої реклами № 20189С медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, без дозволу.

13 липня 2021 року Головним управлінням було складено Протокол про порушення законодавства про рекламу вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме розповсюджена зовнішня реклама медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами.

27 липня 2021 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві складено протокол про наявні ознаки порушення частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: не подання на вимогу органу державної влади, на який згідно з законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, затвердженого макету реклами, копію дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами № 20189С, а також документальне підтвердження вартості розповсюдженої зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4.

27 липня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 13.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження та розміщення об'єкту зовнішньої реклами № 20189С медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, без відповідного на те дозволу органу місцевого самоврядування з ознаками порушення вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу».

З огляду на вище викладене вирішено розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу відносно розповсюджувача - ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» у відповідності до вимог пункту 11 Порядку накладання штрафів за порушення законодавства України про рекламу, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 року № 693.

27 липня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 13.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини четвертою статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме: реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити текст попередження такого змісту «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менш 15 відсотків площі всієї реклами. З огляду на вище викладене вирішено розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ Клініка» у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

19 серпня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 27.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: на вимогу Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, на яке згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавцем реклами не надано документів необхідних для здійснення повноважень щодо контролю. З огляду на вище викладене вирішено відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно Позивача про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 196 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

За результатами розгляду справи встановлено, що ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» розповсюджує зовнішню рекламу № 20189С медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» без дозволу, з ознаками порушення вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи зазначене та відсутність у ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» дозволу на розміщення об'єкту зовнішньої реклами № 20189С за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, встановлено, що об'єкт зовнішньої реклами з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» розповсюджено з порушенням вимог частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу».

Вартість розповсюдженої реклами не встановлена.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28.08.2021 року винесено Рішення № 180 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 197 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

Аналізуючи зміст розповсюдженої ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» встановлено, що рекламний сюжет не містить тексту попередження такого змісту «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами, чим порушено вимоги частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Вартість розміщення (розповсюдження) реклами не встановлено.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 181 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 198 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення контролю Головним управлінням виявлено розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ПЕДІАТР ЛОР ГІНЕКОЛОГІЯ» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві до ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10887 від 13.07.2021 року, № 06.6/11970 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» проігноровано вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 182 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

13 липня 2021 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві було складено Протокол про порушення законодавства про рекламу вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме розповсюджена зовнішня реклама медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «Всі види УЗД» не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами.

27 липня 2021 року Головним управлінням складено протокол про наявні ознаки порушення частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: не подання на вимогу органу державної влади, на який згідно з законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, затвердженого макету реклами, а також документальне підтвердження вартості розповсюдженої зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «Всі види УЗД» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4.

27 липня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 13.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «Всі види УЗД» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини четвертою статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме: реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити текст попередження такого змісту «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менш 15 відсотків площі всієї реклами. З огляду на вище викладене вирішено розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ Клініка» у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

19 серпня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 27.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «Всі види УЗД» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: на вимогу Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, на яке згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавцем реклами не надано документів необхідних для здійснення повноважень щодо контролю. З огляду на вище викладене вирішено відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 199 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення контролю Головним управлінням виявлено розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «Всі види УЗД» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням до ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10886 від 13.07.2021 року, № 06.6/11969 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

У відповідь на вимоги Головного управління представником ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» було надано копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копію наказу МОЗ України № 45 від 10.01.2018 року про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, додаток до наказу № 45 з переліком здобувачів ліцензії, фото про підтвердження того, що рекламний носій демонтований.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» проігноровано вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано

Рекламний плакат з умовною назвою «Всі види УЗД» містять в собі інформацію призначену сформувати та/або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес до послуг медичного центру «UBL clinic» з посиланням на сайт, номери телефону, результатом або ймовірним та бажаним результатом, яких є збільшення обсягів надання рекламованих послуг, методів профілактики, діагностики та лікування. Отже, розповсюджена реклама не є самим товаром або упакуванням, супровідною документацією, що додається до продукції, етикеткою чи маркуванням та затвердженим прейскурантом цін і має на меті сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес до послуг медичного центру.

Аналізуючи зміст розповсюдженої ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» реклами медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «Всі види УЗД» встановлено, що рекламний сюжет не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами, чим порушено вимоги частини четвертої статті 21 Закону.

Вартість розміщення (розповсюдження) реклами не встановлена.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 183 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 200 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення контролю Головним управлінням виявлено розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «Всі види УЗД» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві до ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10886 від 13.07.2021 року, № 06.6/11969 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» проігноровано вимоги Головного управління щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28.08.2021 року винесено Рішення № 184 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

13 липня 2021 року Головним управлінням було складено Протокол про порушення законодавства про рекламу вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме розповсюджена реклама медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами.

27 липня 2021 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві складено протокол про наявні ознаки порушення частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: не подання на вимогу органу державної влади, на який згідно з законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, затвердженого макету реклами, а також документальне підтвердження вартості розповсюдженої зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4.

27 липня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 13.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу». З огляду на вище викладене вирішено розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу відносно розповсюджувача - ТОВ «ЮБЛ Клініка» у відповідності до вимог пункту 11 Порядку накладання штрафів за порушення законодавства України про рекламу, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 року № 693.

19 серпня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 27.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: на вимогу Головного управління, на яке згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавцем реклами не надано документів необхідних для здійснення повноважень щодо контролю. З огляду на вище викладене вирішено відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 201 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення вказаного контролю фахівцем Головного управління виявлено розповсюдження реклами медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону.

Головним управлінням у відповідності до вимог частини другої статті 26 Закону ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10885 від 13.07.2021 року, № 06.6/11968 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

У відповідь на вимоги Головного управління представником ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» було надано копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копію наказу МОЗ України №45 від 10.01.2018 року про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, додаток до наказу № 45 з переліком здобувачів ліцензії, фото про підтвердження того, що рекламний носій демонтовано.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» проігноровано вимоги Головного управління щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано.

Рекламний плакат з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» містять в собі інформацію призначену сформувати та/або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес до послуг медичного центру «UBL clinic» з посиланням на сайт, номери телефону, результатом або ймовірним та бажаним результатом, яких є збільшення обсягів надання рекламованих послуг, методів профілактики, діагностики та лікування. Отже, розповсюджена реклама не є самим товаром або упакуванням, супровідною документацією, що додається до продукції, етикеткою чи маркуванням та затвердженим прейскурантом цін і має на меті сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес до послуг медичного центру.

Аналізуючи зміст розповсюдженої ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» реклами медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» встановлено, що рекламний сюжет не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами, чим порушено вимоги частини четвертої статті 21 Закону.

Вартість розміщення (розповсюдження) реклами не встановлена

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28.08.2021 року винесено Рішення № 185 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно Позивача про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 202 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення контролю Головним управлінням виявлено розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «КАРДІОЛОГІЯ ТЕРАПІЯ» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві до ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10885 від 13.07.2021 року, № 06.6/11968 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» проігноровано вимоги Головного управління щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 186 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

13 липня 2021 року Головним управлінням було складено Протокол про порушення законодавства про рекламу вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу», а саме розповсюджена реклама медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами.

27 липня 2021 року Головним управлінням складено протокол про наявні ознаки порушення частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: неподання на вимогу органу державної влади, на який згідно з законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, затвердженого макету реклами, а також документальне підтвердження вартості розповсюдженої зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4.

27 липня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 13.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу». З огляду на вище викладене вирішено розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу відносно розповсюджувача - ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» у відповідності до вимог пункту 11 Порядку накладання штрафів за порушення законодавства України про рекламу, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 року року № 693

19 серпня 2021 року на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 27.07.2021 року відносно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» щодо розповсюдження реклами медичного центру «UBL clinic» з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, що містить ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: на вимогу Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, на яке згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавцем реклами не надано документів необхідних для здійснення повноважень щодо контролю. З огляду на вище викладене вирішено відносно рекламодавця ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» розпочати розгляд справи про порушення вимог законодавства України про рекламу у відповідності до вимог пункту 11 Порядку № 693.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 203 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення вказаного контролю фахівцем Головного управління виявлено розповсюдження реклами медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві у відповідності до вимог частини другої статті 26 Закону ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10884 від 13.07.2021 року, № 06.6/11967 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

У відповідь на вимоги Головного управління представником ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» було надано копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копію наказу МОЗ України №45 від 10.01.2018 року про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, додаток до наказу № 45 з переліком здобувачів ліцензії, фото про підтвердження того, що рекламний носій демонтовано.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» проігноровано вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано.

Рекламний плакат з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» містять в собі інформацію призначену сформувати та/або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес до послуг медичного центру «UBL clinic» з посиланням на сайт, номери телефону, результатом або ймовірним та бажаним результатом, яких є збільшення обсягів надання рекламованих послуг, методів профілактики, діагностики та лікування. Отже, розповсюджена реклама не є самим товаром або упакуванням, супровідною документацією, що додається до продукції, етикеткою чи маркуванням та затвердженим прейскурантом цін і має на меті сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес до послуг медичного центру.

Аналізуючи зміст розповсюдженої ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» реклами медичного центру «UBL clinic» за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» встановлено, що рекламний сюжет не містить тексту попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», який повинен займати не менше 15 відсотків площі всієї реклами, чим порушено вимоги частини четвертої статті 21 Закону.

Вартість розміщення (розповсюдження) реклами не встановлена Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28.08.2021 року винесено Рішення № 187 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

26 серпня 2021 року відбувся розгляд справи стосовно ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» про порушення законодавства про рекламу та було складено протокол засідання № 204 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу.

В рамках проведення контролю Головним управлінням виявлено розповсюдження зовнішньої реклами медичного центру «UBL clinic», за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 4, з умовною назвою «ГІНЕКОЛОГІЯ УРОЛОГІЯ НЕВРОЛОГІЯ» з ознаками порушення вимог частини четвертої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням до ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» направлено вимоги № 06.6/10884 від 13.07.2021 року, № 06.6/11967 від 27.07.2021 року щодо отримання інформації необхідної для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

ТОВ «ЮБЛ КЛІНІК» проігноровано вимоги Головного управління щодо надання необхідних документів для здійснення повноважень щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, зокрема інформації про вартість розповсюдженої та/або виготовлення реклами та/або вартість розповсюдження реклами, дозвіл на розміщення реклами не надано.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві 28 серпня 2021 року винесено Рішення № 188 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу та накладено штраф у розмірі 1700 грн 00 коп.

В той же час, на зазначені вимоги відповідача, позивачем було надано відповідь, із поясненнями щодо підстав розміщення вивісок та табличок в місці здійснення медичної практики, а також з підтверджуючими документами. Крім того, позивачем вказано, що на дату подання відповіді на запит, інформаційні матеріали вже демонтовано, в зв'язку з їх моральною застарілістю, на підтвердження чого надано відповідні фото фасаду приміщення.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та аргументам учасників справи, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним нормативно-правовим актом, що визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами, є Закон України «Про рекламу».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про рекламу» рекламою є інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару; зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Реклама - це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

За частиною восьмою статті 8 Закону України «Про рекламу» визначено, що розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі, а також безпосередньо на самому товарі та/або його упаковці, не вважається рекламою.

Не вважається рекламою вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення (частина шоста статті 9 Закону України «Про рекламу»).

Відповідно до п. 1-5 ч.1 ст. 22 Закону України «Про рекламу» забороняється будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, трав'яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням, торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, предмети, пов'язані з їх вживанням, трав'яні вироби для куріння, електронні сигарети, заправні контейнери, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням, у тому числі: 1) у будь-яких аудіовізуальних медіа незалежно від технології їх розповсюдження, а також в онлайн-медіа, на перших і останніх сторінках друкованих медіа, в усіх друкованих медіа для дітей та юнацтва, на сторінках для дітей та юнацтва усіх друкованих медіа; 2) у наукових, науково-популярних, навчальних, громадсько-політичних, довідкових, літературно-художніх виданнях, виданнях для дітей та юнацтва, виданнях для організації дозвілля та відпочинку, спорту та інших виданнях, у тому числі в усіх друкованих медіа; 3) засобами внутрішньої реклами; 4) на транспорті, у тому числі на транспортних засобах та обладнанні; 5) за допомогою заходів рекламного характеру.

Абзацом другим частини першої статті 26 Закону України «Про рекламу» визначено, що контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.

Відповідно до абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» утворено Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Держпродспоживслужба, Служба відповідно), реорганізувавши шляхом перетворення Державну ветеринарну та фітосанітарну службу і приєднавши до Служби, що утворюється, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу та поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються.

Таким чином, на Держпродспоживслужбу покладено функції, зокрема, у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами, в тому числі щодо накладення штрафів на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами та стягнення штрафів у судовому порядку.

Процедура та порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами встановлений ст. 26 Закону України «Про рекламу» та Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року № 693 (тут і надалі в редакції чинній на момент винесення оскаржуваних рішень).

Згідно з абзацом 12 пункту 2 Порядку № 693 у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу, на рекламодавців і розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абз. 3 підпункту 2 пункту 4 Порядку № 693 за порушення законодавства про рекламу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими вони випускаються (статті 22 та 16 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення»), штрафи накладаються: на рекламодавців, якщо реклама розповсюджується ними самостійно, і на розповсюджувачів реклами, винних у таких порушеннях порядку розповсюдження та розміщення реклами: розповсюдження реклами алкогольних напоїв, тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, шляхом використання засобів зовнішньої та внутрішньої реклами (за винятком розміщення передбаченої законодавством інформації про виробника товару та/або товар у місцях, у яких такий товар реалізується чи надається споживачеві).

Пунктом 8 Порядку № 693 визначено, що накладати штрафи на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами мають право Голова Держспоживінспекції, його заступники, начальники територіальних органів Держспоживінспекції та їх заступники. Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно уповноваженою посадовою особою Держспоживінспекції.

Пунктом 9 Порядку № 693 встановлено, що підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФР або Держспоживінспекції та її територіальних органів.

Відповідно до пункту 11 Порядку № 693 за наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи.

Пунктом 12 Порядку № 693 зазначено, що справа розглядається у місячний строк з дня прийняття рішення про початок її розгляду.

У пункті 13 Порядку № 693 вказано, що посадові особи Держспоживінспекції та її територіальних органів, які розглядають справу: перевіряють відповідність реклами вимогам законодавства до змісту та достовірності реклами, порядку її виготовлення і розповсюдження; отримують документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, що стосується порушень законодавства про рекламу; готують попередні висновки і вносять їх на розгляд Голови Держспоживінспекції, його заступників, начальників територіальних органів Держспоживінспекції, їх заступників.

Пунктом 14 Порядку № 693 передбачено, що Держспоживінспекція та її територіальні органи повідомляють рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справи не пізніш як за три дні до дати розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день.

Згідно з пунктом 16 Порядку № 693 справа розглядається за участю представника особи, щодо якої порушено справу. В разі його відсутності справу може бути розглянуто, якщо незважаючи на своєчасне повідомлення про місце і час розгляду справи не надійшло обґрунтоване клопотання про відкладення розгляду справи.

За результатами розгляду справи приймається рішення, що оформляється у двох примірниках, один з яких залишається у Держспоживінспекції або її територіальному органі, другий - у 10-денний строк надсилається особі, стосовно якої було прийнято рішення, або видається її представникові під розписку (пункт 18 Порядку № 693).

Усі вказані процесуальні документи були складені відповідачем та знаходяться у матеріалах справи.

Щодо суті виявленого правопорушення суд зазначає наступне.

Суд зазначає, що відповідачем прийнято оскаржувані рішення, оскільки встановлено порушення позивачем ч. 1 ст. 16, ч. 4 ст. 21, ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу».

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу», Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Під час видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.

Розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до цього Закону на підставі зазначених дозволів, які оформляються за участю центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами, або їх власників та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху.

Відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про рекламу», реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити: об'єктивну інформацію про лікарський засіб, медичний виріб, метод профілактики, діагностики, лікування, реабілітації і здійснюватися так, щоб було зрозуміло, що наведене повідомлення є рекламою, а рекламований товар є лікарським засобом, медичним виробом, методом профілактики, діагностики, лікування, реабілітації; вимогу про необхідність консультації з лікарем перед застосуванням лікарського засобу чи медичного виробу; рекомендацію щодо обов'язкового ознайомлення з інструкцією на лікарський засіб; текст попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я», що займає не менше 15 відсотків площі (тривалості) всієї реклами, а для аудіальних медіа - має прозвучати не менше одного разу за ролик, але не менше ніж один раз за одну хвилину, та озвучується на тому самому рівні гучності, що й інший звуковий ряд ролика.

Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу», На вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, за фактом виявлення такими органами порушення або в ході розгляду повідомлення (звернення, скарги, заяви тощо) третіх осіб про порушення вимог законодавства про рекламу рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та аудіозаписи, а також іншу інформацію, що стосуються виявленого порушення чи повідомлення про нього та необхідні для здійснення такими органами повноважень щодо державного контролю.

Крім того, відповідний орган державної влади має право: вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю; надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень; приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження; приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.

Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства про рекламу не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.

Водночас, позивач зазначає, що вивіски на підставі яких на позивача накладені штрафні санкції, не містять закликів до придбання товарів/послуг, а тому не можуть вважатися рекламою, а тому не регулюються Законом України «Про рекламу».

Як вище зазначено, відповідно до частини 6 статті 9 Закону України «Про рекламу» вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, комерційне (фірмове) найменування, торговельну марку, що правомірно використовується цією особою, належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, на якому розміщено власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу до такого приміщення, не вважається рекламою.

Пунктом 2 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 23.12.2003 № 2067 визначено, що:

вивіска чи табличка - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб'єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.

Таким чином суд зазначає, що аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що реклама - це інформація, а вивіска (табличка) - спосіб розміщення інформації. Вивіска (табличка) може мати як рекламний характер, так і інформаційний. Різниця полягає у змісті інформації, а не способі її представлення.

Відповідно до пунктів 48, 49 Типових правил вивіски чи таблички: повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються; не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків; не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об'єктах незавершеного будівництва; площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів.

Таким чином вивіска чи табличка має відповідати таким умовам: місце розміщення (на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення); розмір - загальна площа не повинна перевищувати 3 кв.м.; зміст (інформація про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи).

Аналогічна правова позиція міститься в постановах Верховного суду від 02.08.2018 по справі № 814/2539/14, від 11.08.2021 року у справі за № 323/809/17, від 29.10.2021 року у справі № 280/1330/19.

Верховний Суд в складі Касаційного адміністративного суду в постанові від 11.08.2021 року № 323/809/17 зробив висновок, що інформація може бути визнана рекламою тоді, коли вона вказує на конкретну, індивідуально визначену особу, або на конкретний, індивідуально визначений товар, із зазначенням найменування, якісні показники, країну походження, виробника тощо.

Отже, за наслідками судового розгляду, суд прийшов до висновку, що позивач не здійснював рекламу лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, а лише розмістив комерційне найменування послуг, інформація не формує та не підтримує обізнаність споживачів реклами та їх інтересу щодо юридичної особи чи конкретного товару (послуг), що поставляється/надається, а тому не є рекламою.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача підстав для притягнення позивача до відповідальності за порушення законодавства про рекламу.

Суд також зазначає, що відповідачем також не доведено під час розгляду справи, що інформація, вивісках розміщена позивачем в місці здійснення його дільяності UBL clinic», «Сучасна медицина для жінки та дитини. Педіатрія. ЛОР. Гінекологія. УЗД. Ендикрилогія. Кардіологія. Гастроентерологія. Дієтологія. Аналізи. Ubl-clinic.com.ua (073) 544 6996 (098) 544 6996»; «Педіатрія. ЛОР. Гінекологія. УЗД. Ендикрологія. Кардіологія. Гастроентерологія. Дієтологія. Аналізи. Річні програми обслуговування», є саме рекламою.

На підставі викладеного, враховуючи, що розміщення комерційного найменування у даному випадку не є рекламою в розумінні Закону України «Про рекламу» доводи відповідача щодо порушення законодавства позивачем в частині здійснення реклами не державною мовою є безпідставними.

Більш того, суд зазначає, що розповсюдження інформації, обов'язковість розміщення та оприлюднення регулюється Постановою КМУ від 02 березня 2016 року № 285, порушення якої відповідачем також не доведено.

Інші доводи відповідача не спростовують висновків суду.

Суд вважає, що в даному випадку контролюючий орган допустив хибне трактування норм Закону України «Про рекламу» та надав помилкову оцінку діям позивача, що є неприпустимим

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК КЛІНІКА» до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві про визнання протиправним та скасувати рішення, є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2481,00 грн, що підтверджується квитанцією № 0.0.2443077803.1 від 02 лютого 2022 року.

Таким чином, зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 2481,00 грн підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Керуючись ст. ст. 2-15, 19-20, 42-48, 72-77, 90, 139, 118, 159-165, 199, 205, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК КЛІНІКА» (юридична адреса: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 4, офіс 59, код ЄДРПОУ 41692015) до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833) про визнання протиправним та скасувати рішення - задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833) № 179; № 182; № 184; № 186; № 188 від 28 серпня 2021 року про притягнення ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» (юридична адреса: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 4, офіс 59, код ЄДРПОУ 41692015) до відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу».

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833) № 181; № 183; № 185; № 187; № 190 від 28 серпня 2021 року про притягнення ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» (юридична адреса: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 4, офіс 59, код ЄДРПОУ 41692015) до відповідальності за порушення вимог ч. 4 ст. 21 Закону України «Про рекламу».

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833) № 180, № 189 від 28 серпня 2021 року, про притягнення ТОВ «ЮБЛ КЛІНІКА» (юридична адреса: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 4, офіс 59, код ЄДРПОУ 41692015) до відповідальності за порушення вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу».

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК КЛІНІКА» (юридична адреса: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 4, офіс 59, код ЄДРПОУ 41692015) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (юридична адреса: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12, код ЄДРПОУ 40414833) судовий збір у розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя І.М. Тарасенко