Постанова від 14.07.2025 по справі 166/955/25

Справа № 166/955/25

Провадження № 3/166/481/25

ПОСТАНОВА

іменем України

14 липня 2025 року сел Ратне

Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан Ольга Зіновіївна ,з участю секретаря Приймачук О. М.,особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,захисника Клімука В. С.,

розглянувши матеріали справи, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого в Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Героїв Небесної Сотні,

за ч. 1 ст.185-10 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 22 квітня 2025 року о 20 год 39 хв на території Ратнівської ОТГ Волинської області,за 15 кілометрів від державного кордону України, на напрямку п/з 0352 здійснив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби України під час виконання службових обов'язків з охорони державного кордону, а саме : відмовився надати транспортний засіб для перевірки,здійснював перешкоджання перевірці осіб,які перебували в автомобілі, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.185-10 КУпАП.

ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив , що прикордонникам непокори не здійснював, оскільки його з місця події забрали працівники СБУ , а затримали працівники поліції. Ствердив, що при його затриманні був присутній адвокат Колєснік Б. В., який до протоколу його затримання вніс зауваження.

Захисник Клімук В. С. заявив клопотання про закриття справи стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 185-10 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП. Так, він ствердив, що до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено фото та відеофіксації правопорушення , не долучено даних про прикордонний режим, за свідків залучено пасажирів автомобіля під керуванням ОСОБА_1 , в яких не відібрано пояснення.Окрім того, захисник зазначив, що відсутні докази зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 .

У судовому засіданні за клопотанням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисника Клімука В. С. долучено до матеріалів адміністративної справи протокол про затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 23.04.2025 року ОСОБА_1 .

Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його захисника Клімука В. С., дослідивши письмові докази ,приходить до наступного.

Відповідальність за ч.1 ст. 185-10 КУпАП наступає за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.

За нормами п.12 ст.20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов'язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право, зокрема вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України.

Відповідно до п.7 Порядок в'їзду, перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. N 1147 ( далі Положення) , громадяни України в'їжджають, перебувають, проживають, проваджують роботи і пропускаються у прикордонну смугу з дозволу відповідного органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу.

Контрольований прикордонний район - це ділянка місцевості, яка визначена, як правило, у межах території району, міста, селища та села, прилеглої до державного кордону або до узбережжя моря, що охороняється органами Державної прикордонної служби, а також у межах територіального моря, внутрішніх вод, частини вод прикордонних річок, озер та інших водойм і розташованих у цих водах островів, що визначено підпунктом 2 пунктом 1 частини 2 розділу " Загальні положення" Положення.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення за ч.1 ст. 185-10 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ЗхРУ №246427 від 23.04.2024 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , про затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 23.04.2025 року ОСОБА_1 .

Клопотання захисника Клімука В. С. про закриття адміністративного правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 185-10 КУпАП на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП не підлягає задоволенню та спростовується вищенаведеними доказами винуватості останнього.

Заперечення ОСОБА_1 про те, що він не спілкувався із працівниками Державної прикордонної служби України не заслуговує на увагу та спрростовується поясненнями працівника прикордонної служби ОСОБА_2 , відповідно до якого він здійснював контроль за особами трансполртними засобами в межах контрольованого прикордонного району та близько 20 год 39 хв 22.04.2025 року зупинив транспортний засіб марки "Ford " ,реєстраційний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 , в якому перебувало кілька осіб та висунув законну вимогу щодо проведення перевірки документів в останніх , а також огляду транспортного засобу з метою забезпечення прикордонного режиму. Однак, водій ОСОБА_1 відмовився виконувати законні вимоги, різко закрив двері автомобіля , заблокував можливість огляду.

Такі вищезазначені пояснення працівника Державної прикордонної служби України відповідають вимогам ст. 19 Закону України " Про державну прикордонну службу", згідно до якого на Державну прикордонну службу України відповідно до визначених законом завдань покладаються, зокрема, припинення будь-яких спроб незаконної зміни проходження лінії державного кордону України;участь у виконанні заходів територіальної оборони, а також заходів, спрямованих на додержання правового режиму воєнного і надзвичайного стану;організація запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, їх виявлення та припинення, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення згідно із законами;запобігання та недопущення перетинання державного кордону України особами, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів; виявлення причин та умов, що призводять до порушень законодавства про державний кордон України, вжиття в межах своєї компетенції заходів щодо їх усунення; здійснення розвідувальної, інформаційно-аналітичної, адміністративно-юрисдикційної та оперативно-розшукової діяльності, а також здійснення контррозвідувальних заходів в інтересах забезпечення охорони та захисту державного кордону України; контроль за дотриманням прикордонного режиму;здійснення самостійно або у взаємодії з органами Національної поліції і органами Служби безпеки України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальними органами чи територіальними підрозділами в межах контрольованих прикордонних районів контролю за дотриманням іноземцями та особами без громадянства, а також біженцями, особами, які потребують додаткового захисту, та особами, яким надано притулок в Україні, установлених правил перебування на її території та інші.

Окрім того, пояснення офіцера прикордонного оперативно-розшукового відділу старшого лейнтенанта ОСОБА_3 узгоджуються із долученим до матерівалів адміністративної справи протоколом про затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 23.04.2025 року ОСОБА_1 .

Твердження захисника Клімука В. С. про те, що до матеріалів справи не долучено доказів , що ОСОБА_1 вчинив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби України під час виконання службових обов'язків з охорони державного кордону на прикордонній території спростовується постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 року № 1199 "Про контрольовані прикордонні райони", відповідно до якої в переліку міст і районів, на території яких установлюються контрольовані прикордонні райони значиться, в тому числі Камінь-Каширський, Ковельський райони Волинської області.

Інші заперечення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисника Клімука В. С. про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 185-10 КУпаП не заслуговує на увагу та дані з метою уникнення відповідальності та спростовуєтьсяс вищенаведеними доказами та нормами законодавства .

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 .п. 5 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з винної особи стягується судовий збір у розмірі 605,6 грн.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, майновий та сімейний стан, ступінь вини та інші обставини, що невиконання законної вимоги в період російської збройної агресії проти України, приходжу до висновку про необхідність призначення стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції статті, за якою притягається до адміністративної відповідальності , яке є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення,в дусі додержання законів України,поваги до правил співжиття,а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником,так і іншими особами.

Керуючись ст. ст.40-1, 185-10 ч.1, 283, 284,294 КУпАП,суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-10 КУпАП, застосувавши стягнення у виді штрафу розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 850 (вісімсот п'ятдесят п'ять) гривень в ГУК у Волин.обл/смт Ратне/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, номер рахунку (IBAN) UA788999980313020106000003566,банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.).

Відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП в разі несплати штрафу порушником в добровільному порядку, не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 605( шістсот п'ять ) гривень 60 коп судового збору в ГУК у Волин.обл/смт Ратне/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку (IBAN) UA898999980313111206000003566.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О. З. Фазан