14.07.2025
Справа № 331/3844/25
Провадження № 3/331/1347/2025
14 липня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Пивоварова Ю.О., за участю прокурора Якубіної Т.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працевлаштованої директором КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Токмацької міської ради, РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 - директор (керівник) КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Токмацької міської ради, тобто у відповідності до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою «щорічна» за 2024 рік, а саме: 07.04.2025 о 15 год 26 хв, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнала та зазначила, що їй відомо про те, що вона являється суб'єктом декларування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». Вказала, що 31.03.2025 вона увійшла до електронного кабінету платника податків на сайті ДПС заповнила та подала декларацію про майновий стан та доходи за попередній рік, де відобразила всю інформацію про статки сім'ї. У цей же день, вона увійшла на сайт НАЗК для заповнення декларації, яку вона розпочала заповнювати, однак з самого ранку її 10-ти річній дитині стало зле та її стан постійно погіршувався. Вона викликала швидку медичну допомогу, після чого лікарі здійснили госпіталізацію дитини разом з нею до обласної дитячої лікарні, де в подальшому були залишені на стаціонарне лікування. В стаціонарі знаходились з 31.03.2025 по 10.04.2025. Через декілька днів, коли дитині стало легше, вона згадала про те, що не встигла закінчити подання декларації на сайті НАЗК, у зв'язку з чим попросила своїх знайомих привезти до лікарні ноутбук, після чого вона замовила новий ЕЦП, увійшла на сайт НАЗК та подала декларацію на сайті, однак у зв'язку з вказаними подіями зазначене відбулось 07.04.2025.
Прокурор Якубіна Т.В., вважаючи, що вина ОСОБА_1 у скоєнні нею правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП доведена, просила, беручи до уваги особу правопорушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності за корупційне діяння, притягнути її до відповідальності та накласти мінімальне стягнення у межах санкції зазначеної частини вказаної статті у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень 00 копійок.
Вислухавши прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, доходжу висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, з наступних підстав.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є посадові особи юридичних осіб публічного права.
Відповідно до абз.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.
КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Токмацької міської ради, створена та є власністю відповідної територіальної громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування, вказане свідчить про те, що зазначене комунальне підприємство є юридичною особою публічного права.
Відповідно до розпорядження начальника Токмацької міської військової адміністрації Пологівського району Запорізької області від 02.02.2024 року №12-к/тр - ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» ТМР з 02.02.2024 року.
02.02.2024 між Токмацькою міською військовою адміністрацією Пологівського району Запорізької області та ОСОБА_1 укладено трудовий контракт.
Відповідно до п. 2 Контракту - керівник зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне управління (керівництво) підприємством з метою забезпечення виконання його статутних завдань тощо.
Враховуюче вищевикладене, суддя доходить висновку, що директор (керівник) КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» ТМР є посадовою особою юридичної особи публічного права, та відповідно є суб'єктом Закону України «Про запобігання корупції».
У відповідності до абз.2 п.2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Отже, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2024 рік в строк до 01.04.2025.
Відповідно до послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що 31.03.2025 о 08 годині 35 хвилин ОСОБА_1 почала заповнювати декларацію за 2024 рік, однак остаточно подала її 07.04.2025 о 15 год 26 хв.
У судовому засіданні суддею досліджено: протокол № 271 від 03 липня 2025 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією; письмові пояснення ОСОБА_1 від 05.06.2025; копію виписки (епікріз) із медичної картки стаціонарного хворого №3095 на ім'я ОСОБА_2 ; скріншот податкової декларації про майновий стан та доходи, сформованої в електронному кабінеті платника податків; лист ДСР від 14.05.2025 № 18426/02-2025 з листом НАЗК від 06.05.2025 № 47-06/38848; повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №01-56/164 від 08.04.2025; послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_2 за період з 01.01.2025-08.04.2025; копію особової картки працівника ОСОБА_2 ; копію наказу начальника міської військової адміністрації ОСОБА_3 №12-к/тр від 02.02.2024 про призначення ОСОБА_2 на посаду директора комунального підприємства «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» ТМР з 02.02.2024 року; копію відомостей щодо ознайомлення із ЗУ «Про запобігання корупції», з яким під підпис 02.02.2024 ознайомлена ОСОБА_2 ; копію контракту з керівником комунального закладу охорони здоров'я, що діє в організаційно-правовій формі комунального некомерційного підприємства від 02.02.2024; копію додаткової угоди №1 до контракту з керівником комунального закладу охорони здоров'я, що діє в організаційно-правовій формі комунального некомерційного підприємства від 02.02.2024 від 28.10.2024; скріншот з сайду Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого ОСОБА_2 подала декларацію 07 квітня 2025 року о 15:26.
Отже, дослідивши усі докази у їх сукупності, суд доходить висновку про те, що ОСОБА_2 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою «щорічна» за 2024 рік.
При визначенні виду та міри відповідальності враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини та майновий стан.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100, рахунок: UA558999980313060106000008479, код ЄДРПОУ: 37941997, банк: Казначейство Казначейство України (ЕАП), код класифікації: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн, отримувач коштів: ГУК м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір, стягувач: Державна судова адміністрація України.
У разі несплати судового збору у добровільному порядку правопорушником судовий збір стягується примусово.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст.7, ч. 1 ст.287 КУпАП.
Суддя: Ю.О. Пивоварова