Справа № 502/1346/25
15 липня 2025 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області ОСОБА_1 ,
розглянувши подання начальника Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Василівка, Кілійського району, Одеської області, громадянина України, освіта середня, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, засудженого 17.11.2016 року Кілійським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі 24.11.2019 року, у зв'язку з умовно-достроковим звільненням, -
15.07.2025 року за вх. № 7214/25 до Кілійського районного суду Одеської області надійшло подання начальника Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 .
Як зазначено в поданні, 24.11.2019 року ОСОБА_2 на підставі ст. 81 КК України звільнений з ДУ «Голопристанська виправна колонія (№7)» умовно достроково строком на 7 місяців 28 днів.
12.05.2022 року Кілійським районним судом у відношенні ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із встановленням обмежень передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
11.05.2023 року Кілійським районним судом у відношенні ОСОБА_2 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців із встановленням обмежень передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
09.11.2023 року Кілійським районним судом у відношенні ОСОБА_2 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців із встановленням обмежень передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
23.07.2024 року Кілійським районним судом у відношенні ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із встановленням обмежень передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_2 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, в період перебування під адміністративним наглядом вчинив кримінальний проступок за ч. 1 ст. 309 КК України та допустив численні порушення обмежень передбачених адміністративним наглядом, а саме:
- 26.08.2024 року о 21:31 годині ОСОБА_2 під час перевірки нарядом ГРПП був відсутній за місцем мешкання, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень. В результаті чого, 16.09.2024 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч. 2 КУпАП та постановою Кілійського районного суду на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.
- 02.12.2024 року о 22:19 годин ОСОБА_2 під час перевірки нарядом ГРПП був відсутній за місцем мешкання, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень. В результаті чого, 10.12.2024 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч. 2 КУпАП та постановою Кілійського районного суду на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.
- 25.01.2025 року о 22:19 годин ОСОБА_2 під час перевірки нарядом ГРПП був відсутній за місцем мешкання, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень. В результаті чого, 19.02.2025 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч. 2 КУпАП та постановою Кілійського районного суду на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень
- 09.03.2025 року о 01:45 годин ОСОБА_2 під час перевірки нарядом ГРПП був відсутній за місцем мешкання, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень. В результаті чого, 14.03.2025 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч. 2 КУпАП та постановою Кілійського районного суду на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.
- 06.05.2025 року о 21:24 годин ОСОБА_2 під час перевірки нарядом ГРПП був відсутній за місцем мешкання, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень. В результаті чого, 13.05.2025 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч. 2 КУпАП та постановою Кілійського районного суду на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.
Неодноразово начальником СП Відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області майором поліції ОСОБА_3 , дільничним офіцером поліції Відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_4 та поліцейськими СРПП проводилась профілактична робота по недопущенню скоєння ОСОБА_2 злочинів та порушень громадського порядку.
На підставі вищезазначеного начальник Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області звернувся до суду з поданням про продовження відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративного нагляду терміном на 6 місяців із встановленням рядом обмежень.
ОСОБА_2 у судовому засіданні підтвердив, що дійсно багато разів притягувався до адміністративної відповідальності та порушував встановлені відносно нього обмеження адміністративного нагляду, а також в період адміністративного нагляду вчинив кримінальний проступок.
Суд, вислухавши думку учасників судового засідання, прийшов до висновку, що подання начальника Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області про продовження ОСОБА_2 адміністративного нагляду, підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_2 офіційно не працевлаштований, скоєними адміністративними правопорушеннями та кримінальними злочинами залишається небезпечним для суспільства, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, штрафи, які йому винесено за порушення адміністративного законодавства не сплачено, на профілактичні заходи не реагує.
Так, відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.94 року № 264/94-ВР із послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до положень пункту «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 5 ч. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється до повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняючи інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України № 3 (v0003700-93) від 04.06.93, № 19 (v0019700-95) від 26.10.95) №3 від 28.03.86 р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.
Судом достовірно встановлено, що 23.07.2024 року відносно ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, однак він на протязі цього часу скоїв порушення обмежень, застосованих до нього, у зв'язку із чим, суд вважає за доцільне продовжити відносно ОСОБА_2 адміністративний нагляд, установивши обмеження, передбачені ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закони України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя, -
Подання начальника Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області - задовольнити.
Продовжити у відношенні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 місяців із встановленням наступних обмежень:
1. Заборонити вихід з будинку за місцем проживання з 21 години 00 хвилин вечора до 05 години 00 хвилин ранку.
2. Заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив з метою їх придбання, розташовані на території Кілійської міської територіальної громади, за винятком придбання продуктів харчування та інших товарів повсякденного попиту.
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі Кілійської міської територіальної громади без дозволу начальника відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області.
4. Зобов'язати з'являтися 1-й, 2-й, 3-й та 4-й вівторок кожного місяця на реєстрацію з 09 години 00 хвилин до 12 години 00 хвилин до начальника сектора превенції в кабінет № 6 Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області, за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, м. Кілія, вул.. Миру, 60.
Копію постанови направити до Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області для виконання.
Постанова судді може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_1