Україна
Донецький окружний адміністративний суд
14 липня 2025 року Справа№640/20400/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Христофорова А.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (вул. Балукова, буд. 22, місто Вишневе, Києво - Святошинський р-н., Київська обл., 08133, код ЄДРПОУ 40323081) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма Енерджі» (вул. Гарилишина Богдана, буд. 7, оф. 714, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 41550041) про стягнення штрафних санкцій,
Головне управління Держпрожспоживслужби у Київській області звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма Енерджі» (ідентифікаційний код юридичної особи: 41550041, місцезнаходження юридичної особи: 04116, місто Київ, ВУЛ. Гаврилишина Богдана, буд. 7, оф. 714) штраф у сумі 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень за рішенням Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 30 червня 2022 №28.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про несплату відповідачем адміністративно-господарських санкцій в загальному розмірі 34000 грн, які застосовані до ТОВ «Оптіма Енерджі» рішенням Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 30.06.2022 № 28 що був прийнятий на підставі Акту проведення позапланових перевірок за дотриманням суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 27.06.2022 №38.
Зазначає, що в Акті перевірки від 27.06.2022 №38 позивачем визначено та встановлені такі порушення вимог законодавства під час перевірки: Товариством з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» створено перешкоди під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю), шляхом не виконання вимоги про забезпечення присутності керівника або особи, уповноваженої керівником під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) за місцем провадження господарської діяльності на АЗС за адресом: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, буд. 1А, не надано документів та їх копій, необхідних для Документ сформований в системі «Електронний суд» 23.11.2022 8 проведення позапланового заходу, чим порушили п. 1,2,3 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про ціни та ціноутворення», ч. 11 ст. 4, абз. 3,5 ст. 11 Закону України ««Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності». Отже, обставини, зафіксовані в акті перевірки від 27.06.2022 №38 свідчать про те, що відповідачем не здійснено необхідних і достатніх заходів для допуску посадових осіб позивача до проведення позапланової перевірки, чим створено перешкоди для уповноваженого органу виконавчої влади при виконанні покладених на нього функцій.
Рішення від 30.06.2022 №28 направлено відповідачу та отримано відповідачем - ТОВ «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» 04 липня 2022 року, про що свідчить особистий підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення із штриховим кодовим ідентифікатором 0813300862188. Станом на дату подання позовної заяви відповідачем в добровільному порядку суму штрафу не погашена.
З огляду на викладене просить стягнути суму штрафних санкцій, тому звернувся о суду з даним позовом.
Відповідач правом надання відзиву на адміністративний позов не скористався, жодних заяв чи клопотань до суду не надав.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.11.2022 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи.
Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX та Порядку №399 на підставі Акту приймання-передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва від 15.01.2025, згідно супровідного листа КОАС від 15.01.2025 №01-19474/25 до Донецького окружного адміністративного суду передано 4132 судові справи, у тому числі адміністративну справу №640/20400/22.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.04.2025 року зазначену справу було передано на розгляд судді Донецького окружного адміністративного суду Христофорову А.Б
Ухвалою суду від 01.05.2025 року прийнято до свого провадження адміністративну справу №640/20400/22 за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (вул. Балукова, буд. 22, місто Вишневе, Києво - Святошинський р-н., Київська обл., 08133, код ЄДРПОУ 40323081) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма Енерджі» (вул. Гарилишина Богдана, буд. 7, оф. 714, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 41550041) про стягнення штрафних санкцій.
Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Ухвалою суду від 01.07.2025 року позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (вул. Балукова, буд. 22, місто Вишневе, Києво - Святошинський р-н., Київська обл., 08133, код ЄДРПОУ 40323081) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптіма Енерджі» (вул. Гарилишина Богдана, буд. 7, оф. 714, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 41550041) про стягнення штрафних санкцій - залишено без руху.
Встановлено особі, яка звернулася з позовною заявою, десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Визначено, що недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом надання суду засобами електронного зв'язку через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» або на електронну пошту суду: inbox@adm.dn.court.gov.ua або за адресою: 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, вул. Незалежності, буд. 1 уточненої позовної заяви.
11.07.2025 року недоліки позовної заяви позивачем усунені.
Ухвалою суду від 14.07.2025 року продовжено розгляд справи 640/20400/22.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Такі самі положення норм містяться і в ч. 2 ст. 175 КАС України.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.
Разом з тим, суд зазначає, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації в Україні введено воєнний стан із 5 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
В подальшому дію воєнного стану було продовжено, та станом на день винесення рішення він діє.
З огляду на введення на території України воєнного стану, справа розглянута судом протягом розумного строку.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877- V (надалі - Закон №877-V).
Абзацом третім статті 1 Закону №877-V визначено, що заходи державного нагляду (контролю) планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
Відповідно до ст. 7 цього Закону №877-V, для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
20 червня 2022 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області видано наказ №759-ОД про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) ТОВ «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ», яким наказано заступнику начальника управління- начальнику відділу ринкового нагляду управління захисту споживачів Чеботарьову А.А. та головному спеціалісту відділу ринкового нагляду управління захисту споживачів Слончак О.В. провести позаплановий захід державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» за адресом: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, буд. 1А (юридична адреса: 04116, місто Київ, вул. Гаврилишина Богдана, буд. 7, оф. 714, код ЄДРПОУ 41550041) у термін з 21.06.2022 по 04.07.2022.
На підставі наказу від 20.06.2022 було видано посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 20.06.2022 №683
Листом від 21.06.2022 №Вих-10-8.6/2696-22 керівника ТОВ «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» повідомлено про позаплановий захід державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на АЗС за адресом: вул. Антонова, буд. 1А, с. Чайки, Київська обл., та зобов'язано прибути 27.06.2022 об 11 год. за адресом здійснення господарської діяльності для проведення позапланової перевірки в присутності суб'єкта господарювання.
Лист від 21.06.2022 №Вих-10-8.6/2696-22 направлено на офіційну поштову адресу Відповідача засобами поштового зв'язку АТ Укрпошта, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення адресату зі штриховим кодовим ідентифікатором 08132003344334, та отримано відповідачем 24 червня 2022 року.
21 червня 2022 року посадові особи Головного управління прибули на місце здійснення господарської діяльності відповідача на АЗС за адресом: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, буд. 1А, та з'ясували, що відповідачем не виконані вимоги позивача, керівник суб'єкта господарювання не з'явився на місце провадження господарської діяльності та не визначив уповноважену особу.
З метою виконання доручення Прем'єр - міністра України від 08.05.2022 №11381/0/1- 22 посадові особи позивача звернулись до оператора АЗС з проханням повідомити керівника відповідача про необхідність його присутності під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на виконання доручення Прем'єр - міністра України від 08.05.2022 №11381/0/1-22. Але протягом двох годин очікування ані керівник, ані уповноважена ним особа, не з'явилися за місцем провадження господарської діяльності, а сам оператор АЗС припинив роботу.
В зв'язку з неявкою керівника відповідача або уповноваженої особи, позивачем на юридичну адресу кінцевого бенефіціара - Сергію Іваненко було направлено лист від 21.06.2022 №Вих-10-8.6/2695-22 засобами поштового зв'язку АТ Укрпошта, штриховий кодовий ідентифікатор 0813203344350, із зобов'язанням забезпечити 27 червня 2022 присутність керівника суб'єкта господарювання на місце провадження господарської діяльності та надання посадовим особам копій відповідний документів, необхідних для здійснення позапланового заходу державного нагляду. Вказаний лист був повернений без вручення з визначенням підстав: «за закінченням терміну зберігання».
27 червня 2022 року посадові особи позивача повторно прибули на АЗС за місцем здійснення господарської діяльності для здійснення позапланового заходу. Але ані керівник, ані уповноважена ним особа, не з'явилися за місцем провадження господарської діяльності.
У зв'язку із створенням перешкод для виконання посадовими особами позивача по здійсненню позапланового заходу (контролю) позивачем за наслідками перевірки складено акт від 27.06.2022 №38, в якому зазначено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» створено перешкоди під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю), шляхом не виконання вимоги про забезпечення присутності керівника або особи, уповноваженої керівником під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) за місцем провадження господарської діяльності на АЗС за адресом: Київська область, Бучанський район, с. Чайки, вул. Антонова, буд. 1А, не надано документів та їх копій, необхідних для проведення позапланового заходу, чим порушені п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про ціни та ціноутворення», ч. 11 ст. 4, абз. 3,5 ст. 11 Закону України ««Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності».
Акт від 27.06.2022 №38 позивачем надіслано відповідачу засобами поштового обігу АТ Укрпошта цінним листом з описом вкладення, штриховий кодовий ідентифікатор 0813203412984, 27.06.2022 та отримано відповідачем 04 липня 2022, про що свідчить трекінг поштового відправлення АТ Укрпошта.
На підставі Акту, Позивачем було прийнято рішення про застосування адміністративно господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних врегульованих цін від 30.06.2022 №28 про застосування до суб'єкту господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» штрафу у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 34000,00 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Рішення від 30.06.2022 №28 направлено відповідачу та отримано відповідачем 04 липня 2022 року, про що свідчить особистий підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення із штриховим кодовим ідентифікатором 0813300862188. Докази оскарження відповідачем вказаного рішення в адміністративному або судовому порядку, до суду не надано.
На момент звернення Позивачем до суду з даним позовом адміністративно-господарські санкції у розмірі 34 000,00 грн не сплачені, у зв'язку з чим Позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов таких висновків.
Закон України "Про ціни і ціноутворення" 21 червня 2012 року №5007-VI визначає основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення.
Частиною 1 статті 16 Закону України "Про ціни і ціноутворення" 21 червня 2012 року №5007-VI (надалі-Закон №5007-VI) встановлено, що органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (далі - уповноважені органи) є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; інші органи, визначені законом.
Згідно з частиною2 статті 16 Закону №5007-VI повноваження та порядок діяльності уповноважених органів, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють державний контроль (нагляд) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державне спостереження у сфері ціноутворення, визначаються цим Законом, Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та іншими законами.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" 5 квітня 2007 року № 877-V.
Статтею 1 Закону №877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом; спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.
Державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом (частина 1 статті 4 Закону №877-V).
Відповідно до частини 7 статті 7 Закону №877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №667 (надалі - Положення), Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), з контролю за цінами, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.
Пунктом 7 цього Положення передбачено, що Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.
Права уповноважених органів встановлені статтею 18 Закону України "Про ціни і ціноутворення", відповідно до якої уповноважені органи мають право:
1) проводити у суб'єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки: достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін; наявності виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також документів, що посвідчують особу, в посадових осіб;
2) одержувати відповідно до законодавства у письмовій формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час проведення перевірки;
3) одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, квитанцій, що підтверджують факт перерахування до бюджету коштів у разі застосування адміністративно-господарських санкцій, а також довідки, підготовлені суб'єктами господарювання на їх вимогу;
4) робити запити та одержувати від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в повному обсязі інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на них функцій;
5) вимагати від суб'єктів господарювання, що перевіряються, усунення виявлених порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
6) приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
7) надавати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
8) звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовуватись до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, серед яких і адміністративно-господарський штраф (статті 239 Господарського кодексу України).
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 20 Закону №5007-VI до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 2 статті 20 Закону України "Про ціни і ціноутворення" передбачено, що суми адміністративно-господарських санкцій зараховуються до державного бюджету.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, за результатами проведення позапланової перевірки (акт від 27.06.2022 №38) ГУ Держпродспоживслужби у Київській області прийнято рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення від 30.06.2022 №28, якими застосовано до суб'єкта господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 34000,00 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Суд також зазначає, що відповідно до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення штрафу, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення штрафу у судовому порядку, встановлення факту його сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо.
Питання правомірності застосування адміністративно-господарських санкцій не може бути предметом доказування у цій справі, оскільки рішення суб'єкта владних повноважень, яким такі санкції застосовані, не є предметом спору у даній справі.
Доказів сплати відповідачем штрафу в сумі 68000 грн. до Державного бюджету України до суду не надано.
Підсумовуючи викладене вище, зважаючи на встановлені обставини справи та наведені вище норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» до Державного бюджету України штрафу у розмірі 34000 грн.
Отже, адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області обґрунтований та підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Позивачем не було понесено витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, тому підстави для розподілу судових витрат у даній справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 9, 77, 78, 139, 229, 243-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (вул. Балукова, буд. 22, місто Вишневе, Києво - Святошинський р-н., Київська обл., 08133, код ЄДРПОУ 40323081) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» (вул. Гарилишина Богдана, буд. 7, оф. 714, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 41550041) про стягнення штрафних санкцій - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТІМА ЕНЕРДЖІ» в дохід Державного бюджету України штраф у сумі 34 000 грн. (тридцять чотири тисячі гривень, 00 коп.) за рішенням Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 30 червня 2022 №28.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з для складення повного тексту рішення.
Суддя А.Б. Христофоров