Єдиний унікальний № 371/1047/25
Номер провадження № 3/371/478/25
"10" липня 2025 р. м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Кириленко М.О.,
за участі секретаря судового засідання Петренко В.А.
прокурора Фрей Р.А.
правопорушника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Пустовіти Миронівського району Київської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою державного органу, а саме завідувачем сектору Богуславського ВУВД ФСС, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно пп. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону №1700- VІІ та приміткою до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється діям Закону №1700-VІІ, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 розділу Закону №1700-VІІ, несвоєчасно 06.06.2025, без поважних причин, подавши декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою державного органу, а саме завідувачем сектору Богуславського ВУВД ФСС, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно пп. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону №1700- VІІ та приміткою до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється діям Закону №1700-VІІ, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 розділу VІІ та п.2-7 розділу ХІІІ Закону №1700-VІІ, несвоєчасно 27.02.2025, без поважних причин, подавши декларацію особи при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою державного органу, а саме завідувачем сектору Богуславського ВУВД ФСС, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно пп. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону №1700-VІІ та приміткою до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VІІ, в порушення вимог ч.1 ст.45 розділу VІІ та п.2-7 розділу ХІІІ Закону №1700-VІІ, несвоєчасно 27.02.2025, без поважних причин, подавши щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою державного органу, а саме завідувачем сектору Богуславського ВУВД ФСС, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно пп. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону №1700- VІІ та приміткою до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється діям Закону №1700-VІІ, в порушення вимог ч.1 ст.45 розділу VІІ та п.2-7 розділу ХІІІ Закону №1700-VІІ, несвоєчасно 28.05.2025, без поважних причин, подавши щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Постановою суду від 10 липня 2025 року матеріали справи ЄУН №371/1047/25 (№провадження 3/371/478/25); ЄУН №371/1048/25 (№провадження 3/371/479/25); ЄУН №371/1049/25 (№ провадження 3/371/480/25); ЄУН №371/1050/25 (№ провадження 3/371/481/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП в одне провадження та присвоїно справі ЄУН №371/1047/25 (№провадження 3/371/478/25).
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, в скоєному щиро кається.
Прокурор Фрей Р.А. в судовому засіданні протоколи про адміністративні правопорушення підтримала, просила суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколами №3729, №3728, №3727, №3726 про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаного з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП від 24.06.2025, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, роздрукованим з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомостями про час подання декларації.
Відповідно до витягу із наказу №137-к від 29.03.2019 про переведення у зв'язку з введенням в дію штатного розпису з 01.04.2019, ОСОБА_1 , завідувача сектрпу з організації медичної реабілітації Богуславського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області з 01 квітня 2019 року, за його згодою, на посаду завідувача сектору медичних та соціальних послуг Богуславського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального старування України у Київській області, з посадовим окладом відповідно до штатного розпису.
ОСОБА_1 , завідувача сектору медичних та соціальних послуг Богуславського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального старування України у Київській області, 18 квітня 2023 року звільнено, що підтверджується наказом №100-к від 07.04.2023.
Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду завідувача сектору Богуславського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, діючи від імені Фонду, реалізуючи надані йому владні повноваження, що тягнуть правові наслідки, відноситься до посадових та службових осіб Фонду та являється суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом 2 ч.2 ст.45 Закону №1700-VІІ визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «1» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
ОСОБА_1 у 2021 році був суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону №1700- VІІ, то він повинен був подати щорічну декларацію за 2021 рік до 31.01.2024 включно.
ОСОБА_1 у 2022 році був суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону №1700- VІІ, то він повинен був подати щорічну декларацію за 2022 рік до 31.01.2024 включно.
Крім того, ОСОБА_1 будучи звільненим 18.04.2023 році з посади завідувача сектору Богуславського ВУВД ФСС, мав подати декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, протягом часу з дня припинення відповідної діяльності до 00 годин 00 хвилин 31.01.2024 включно.
Тобто, ОСОБА_1 будучи звільненим у 2023 році, був зобов'язаний упродовж часу з 00:00 год. 01.01.2024 по 23:59 год 31.03.2024 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2023 рік.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в»-«ґ» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством; зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік; особи, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2021 рік подав 28.05.2025 о 22-05 годині; щорічну декларацію за 2022 рік подав 27.02.2025 о 08-32 годині; декларацію при звільненні за період з 01.01.2023 по 18.04.2023 (період не охоплений раніше поданими деклараціями) ОСОБА_1 подав лише 27.02.2025 о 09-25 год, тобто несвоєчасно без поважних причин; декларацію після звільнення за 2023 рік ОСОБА_1 подав лише 06.06.2025 о 09-21 год, тобто несвоєчасно без поважних причин, що є порушенням вимог ч.1 ст. 45, розділу VІІ Закону №1700- VІІ Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 вбачається порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», отже ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Термін накладення адміністративного стягнення за цим правопорушенням на день розгляду судом адміністративного матеріалу не сплинув.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
Відповідності до положень ст.35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
У відповідності до вимог ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушника, суд визнає щире каяття винного.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, пом'якшуючою відповідальність обставиною суд визнає щире розкаяння, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім заходом впливу на правопорушника і має запобігти вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст. 40-1, 172-6, 283, 284, 287 КУпАП, суд,
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
ОСОБА_1 зобов'язаний сплатити вказаний штраф у передбачений ч.1 ст. 307 КУпАП п'ятнадцятиденний термін з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП.
Штраф підлягає сплаті за реквізитами: рахунок отримувача: UA628999980313080106000010748; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код отримувача: 37955989; Отримувач коштів: ГУК у Київській обл./Миронівська міс./21081100; код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Судовий збір перераховувати на номер рахунку (IBAN) UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення постанови до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області .
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя М.О. Кириленко