Ухвала від 08.07.2025 по справі 954/557/25

Справа № 954/557/25

Номер провадження 2/954/1166/25

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

08 липня 2025 рокус-ще Нововоронцовка

Нововоронцовський районний суд Херсонської області в складі:

головуючого судді Олійник В. М.,

за участю секретаря судового засідання Дудки А. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань справу за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮНІТ КАПІТАЛ" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до Нововоронцовського районного суду Херсонської області надійшла позовна заява ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮНІТ КАПІТАЛ" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Ухвалою судді від 04.04.2025 відкрито провадження у справі, призначено до судового розгляду на 08.07.2025.

У судове засідання представник позивача ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮНІТ КАПІТАЛ" не з'явився, матеріали справи містять клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася. Причини неявки суд не повідомила, клопотань не надала.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, тому суд вирішив провести судове засідання без здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

До початку розгляду справи по суті від представника позивача надійшло клопотання про витребування доказів, яке мотивоване тим, що відповідно до вимог, що викладені в позовній заяві, 01.01.2024 між ТОВ ТОВ «АВЕНТУС УКРАЇНА» та Відповідачем укладено Договір №7432246 у формі електронного документу з використанням електронного підпису. Для укладення якого Відповідач добровільно за допомогою мережі Інтернет перейшов на офіційний сайт Товариства та зареєструвався на Сайті, під час якої пройшов процедуру ідентифікації/верифікації, керуючись підказками Сайту Кредитодавця, тобто вказав свої особисті персональні ідентифікаційні дані, що підтверджується матеріалами справи. Проте оскільки Відповідач не виконував взяті на себе зобов'язання - виникла заборгованість в загальній сумі 30780,00грн.

Належними доказами, які підтверджують наявність заборгованості за укладеним кредитним договором та її розмір є первинні документи, оформлені відповідно до статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».

У матеріалах справи долучено повідомлення з відміткою ТОВ «ПЕЙТЕК» та додаток до нього, з яких вбачається, що 01.01.2024 ТОВ «АВЕНТУС УКРАЇНА» ініціювало переказ коштів згідно договору №7432246 від 01.01.2024 Відповідачу, яким є - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), безготівковим зарахуванням через компанію ТОВ «ПЕЙТЕК» на платіжну картку - маска карти № НОМЕР_2 ; банк отримувача (банк-емітент): АТ КБ "ПРИВАТБАНК". З ідентифікаційного номеру банку (BIN) кредитної карти маска карти № НОМЕР_2 вбачається, що банком-емітентом вищевказаної картки є АТ КБ "ПРИВАТБАНК".

Тому позивач просив витребувати в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (Код ЄДРПОУ 14360570):

- інформацію: чи емітувалась на ім'я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) платіжна картка маска-картки № НОМЕР_2 / чи емітувалась будь-яка інша платіжна картка на ім'я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

- інформацію про зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 05.01.2024 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно транзакції № 41497897 від 01.01.2024).

- інформацію про зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 17.10.2021 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно транзакції № 41497897 від 01.01.2024).

- інформацію: чи є/був номер телефону НОМЕР_3 фінансовим номером телефону за картковим рахунком - маска картки № НОМЕР_2 та чи знаходиться/знаходився номер телефону НОМЕР_3 в анкетних даних ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ).

- у разі підтвердження зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 05.01.2024 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно транзакції № 41497897 від 01.01.2024) надати первинні документи бухгалтерського обліку (банківські виписки/платіжні інструкції/доручення), що підтвердять дану інформацію.

- надати повний номер рахунку маска-картки № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на який зараховано кошти.

- у випадку неможливості надати вищезгадані первинні документи, надати інші, прирівняні до них (довідки/листи, що підтверджують факт зарахування коштів на рахунок - маска карти Боржника).

Розглянувши клопотання про витребування доказів, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Так, предметом спору у вказаній справі є стягнення заборгованості за кредитним договором. Позивач стверджує, що первісним кредитором відбулося перерахування кредитних коштів 01.01.2024 на рахунок відповідача, відкритого в АТ КБ "ПРИВАТБАНК".

З огляду, що позивач не має можливості самостійно отримати дані докази від Банку у зв'язку з тим, що дана інформація є банківською таємницею, беручи до уваги суть спору, клопотання про витребування доказів є обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню в частині витребування інформації:

-чи емітувалась на ім'я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) платіжна картка маска-картки № НОМЕР_2 ;

-про зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 05.01.2024 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно з транзакцією № 41497897 від 01.01.2024);

-чи є/був номер телефону НОМЕР_3 фінансовим номером телефону за картковим рахунком - маска картки № НОМЕР_2 та чи знаходиться/знаходився номер телефону НОМЕР_3 в анкетних даних ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 );

-надати повний номер рахунку маска-картки № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на який зараховано кошти;

-у разі підтвердження зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 05.01.2024 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно транзакції № 41497897 від 01.01.2024) надати первинні документи бухгалтерського обліку (банківські виписки/платіжні інструкції/доручення), що підтвердять дану інформацію.

Щодо надання інформації про зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 17.10.2021 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно транзакції № 41497897 від 01.01.2024), суд вважає недоведеним клопотання в цій частині, з огляду, що позивач не обґрунтував потребу у отриманні інформації про рух коштів відповідача понад 10 місяців.

Також не обґрунтовано необхідність отримання інформації щодо того, чи емітувалась будь-яка інша платіжна картка на ім'я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

Враховуючи, що клопотання про витребування доказів підлягає задоволенню, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи.

Керуючись ст. 84, 223 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити клопотання позивача про витребування доказів.

Витребувати в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (Код ЄДРПОУ 14360570):

- Інформацію: чи емітувалась на ім'я ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) платіжна картка маска-картки № НОМЕР_2 .

- Інформацію про зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 05.01.2024 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно з транзакцією № 41497897 від 01.01.2024).

- Інформацію чи є/був номер телефону НОМЕР_3 фінансовим номером телефону за картковим рахунком - маска картки № НОМЕР_2 та чи знаходиться/знаходився номер телефону НОМЕР_3 в анкетних даних ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ).

- У разі підтвердження зарахування коштів на картковий рахунок - маска карти № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за період 01.01.2024- 05.01.2024 у сумі 9000,00 грн; (безготівкове зарахування згідно транзакції № 41497897 від 01.01.2024) надати первинні документи бухгалтерського обліку (банківські виписки/платіжні інструкції/доручення), що підтвердять дану інформацію (або інші, прирівняні до них (довідки/листи, що підтверджують факт зарахування коштів на рахунок - маска карти Боржника).

- Надати повний номер рахунку маска-картки № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на який зараховано кошти.

Витребувані докази направити до Нововоронцовського районного суду Херсонської області за адресою: 74200, вул.128-ї гірсько-штурмової бригади, 2А, с-ще Нововоронцовка, Бериславський район, Херсонська область, протягом п'яти днів з дня отримання ухвали суду.

У випадку неможливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлений судом строк, необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати суду докази.

Розгляд справи за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮНІТ КАПІТАЛ" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, відкласти на 10 год. 00 хв. 22 жовтня 2025 року.

Повідомити сторони про день, час і місце судового засідання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяВ.М. Олійник

Попередній документ
128806206
Наступний документ
128806208
Інформація про рішення:
№ рішення: 128806207
№ справи: 954/557/25
Дата рішення: 08.07.2025
Дата публікації: 15.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Нововоронцовський районний суд Херсонської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (22.10.2025)
Дата надходження: 31.03.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
08.07.2025 10:00 Нововоронцовський районний суд Херсонської області
22.10.2025 10:00 Нововоронцовський районний суд Херсонської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОЛІЙНИК ВІРА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
ОЛІЙНИК ВІРА МИКОЛАЇВНА
відповідач:
Кузнецова Наталія Василівна
позивач:
ТОВ "ЮНІТ КАПІТАЛ"
представник позивача:
Тараненко Артем Ігорович