Ухвала від 11.07.2025 по справі 369/7793/25

Справа № 369/7793/25

Провадження № 2/369/7333/25

УХВАЛА

11.07.2025 м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Мартиненко В. С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до Акціонерного товариства «Універсал Банк», місцезнаходження: м. Київ, вул. Автозаводська, 54/19, про зняття арешту з майна в порядку спадкування,

ВСТАНОВИЛА:

До Києво-Святошинського районного суду Київської області з вказаним позовом звернулася ОСОБА_3 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , в якому просила зняти арешт, накладений на нерухоме майно, яке знаходить за адресою АДРЕСА_2 , зареєстрований в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за реєстраційним номером №31140927 реєстратором Ткаченко Дар'єю Володимирівною, Києво-Святошинська районна державна адміністрація Київська область, на підставі ухвали Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13 січня 2010 року у справі № 2-4203/2009.

В обґрунтування вимог заяви позивач посилалася на те, що у цивільній справі щодо іпотечного договору, сторонами якої були ОСОБА_4 та ПАТ «Універсал Банк», судом була винесена ухвала від 13 січня 2010 року, якою накладено арешт на вказане майно, що належало ОСОБА_4 . На теперішній час вказана цивільна справа втрачена. Після смерті ОСОБА_4 спадщину, в яку увійшло право власності на вказане нерухоме майно, прийняла його дочка ОСОБА_1 . Проте позивач не може отримати свідоцтво про право на спадщину через арешт нерухомого майна, що оскаржується.

Позовна заява подана з додержанням вимог, викладених в ст. ст. 175, 177 ЦПК України, підстав для повернення заяви та відмови у відкритті провадження у справі немає.

Згідно із п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, зокрема, у спорах щодо спадкування.

Оскільки предметом спору у вказаній справі є зняття арешту з майна, власником якого був спадкодавець, суд дійшов висновку про необхідність розглядати справу в порядку загального позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 19, 175, 177, 178, 187, 260, 274, 353 ЦПК України,

УХВАЛИЛА:

Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до Акціонерного товариства «Універсал Банк» про зняття арешту з майна в порядку спадкування та відкрити провадження у справі.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Підготовче судове засідання призначити на 06 серпня 2025 року о 12 - 00 годині.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов та всіх письмових доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи, або пред'явити зустрічний позов, - п'ятнадцять днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом 5 днів з дня отримання відзиву та відповіді на відзив відповідно, копії яких одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи ВКЗ https://vkz.court.gov.ua/.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, - https://court.gov.ua/fair/sud1015/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Ухвала не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Мартиненко В.С.

Попередній документ
128803194
Наступний документ
128803196
Інформація про рішення:
№ рішення: 128803195
№ справи: 369/7793/25
Дата рішення: 11.07.2025
Дата публікації: 14.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (29.10.2025)
Дата надходження: 06.05.2025
Розклад засідань:
06.08.2025 12:00 Києво-Святошинський районний суд Київської області
25.09.2025 10:30 Києво-Святошинський районний суд Київської області
23.10.2025 11:30 Києво-Святошинський районний суд Київської області
18.12.2025 10:30 Києво-Святошинський районний суд Київської області