Постанова від 10.07.2025 по справі 160/34141/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2025 року м. Дніпросправа № 160/34141/24

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Лукманової О.М. (доповідач),

суддів: Божко Л.А., Дурасової Ю.В.,

розглянувши у письмовому провадженні в м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 року (суддя Олійник В.М., м. Дніпро, повний текст рішення виготовлено 14.03.2025 року) у адміністративній справі №160/34141/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням довідки, суд -

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2024 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області (далі по тексту - відповідач), в якому просив визнати дії відповідача при розрахунку пенсії в розмірі 12583,94 грн. протиправними; зобов'язати відповідача перерахувати пенсію згідно довідок по формі додаток №1, 3 до Порядку і назначити пенсію в розмірі 15969,14 грн.; зобов'язати відповідача здійснити виплату перерахованої пенсії з моменту подачі заяви до Пенсійного фонду України, а саме з 27.08.2024 року.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 1403.2025 року позовні вимоги задоволено частково; визнано протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в обчисленні та виплаті пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №24/08 від 22.08.2024 року, яка викладена в листі Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №64631-47229/Г-01/8-0400/24 від 03.12.2024 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 27.08.2024 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №24/08 від 22.08.2024 року, з урахуванням виплачених сум.

З рішенням суду першої інстанції не погодилося Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення суду та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Свої вимоги обґрунтувало тим, що рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права. Апелянт зазначив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та з 26.04.2012 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 року №889-VІІІ «Про державну службу»; 27.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся до пенсійного органу із заяво про перерахунок пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» із врахуванням нової довідки про складові заробітної плати від 22.08.2024 року №24/08. Та листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 03.12.2024 року №64631-42729/Г-01/8-0400/24 ОСОБА_1 було відмовлено у перерахунку пенсії із застосуванням довідки. Апелянт зазначив, що на сьогодні перерахунок пенсії державним службовцям за Законом України «Про державну службу» не передбачений. Апелянт зазначив. що на день призначення ОСОБА_1 пенсії державного службовця (26.04.2012 року) перерахунок був передбачений відповідно до Закону України №3723 «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», які втратили чинність. Апелянт зазначив, що з 02.09.2016 року державні органи можуть видавати довідку за останнім місцем роботи лише для призначення пенсії, але не для її перерахунку. Апелянт зазначив, що ОСОБА_1 подано довідки про складові заробітної плати саме для призначення пенсії, а не для перерахунку. Апелянт зазначив, що відповідно до заяви ОСОБА_1 від 27.08.2024 року та доданими до неї документами проведено перерахунок пенсі за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та відкореговано дані страхового стажу, страховий стаж зараховано по 05.06.2024 року, який склав 49 років 09 місяців 12 днів, страховий стаж з 01.1.2004 року - 20 років 04 місяці, 6 днів. Заробітну плату розраховано відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» відповідно до п.0 Прикінцевих положень Закону України «По державну службу» №889 на підставі довідок від 22.08.2024 року №22/8 та №23/08, виданих Південно-Східним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці. Розмір пенсії з 27.08.2024 року становить 20973,24 грн. х 60% =12583,94 грн. Для розрахунку не взято заробітну плату за липень 2024 року (довідка від 22.08.2024 року №24/08), оскільки ОСОБА_1 звільнився 05.06.2024 року.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», надавши довідку про заробітну плату: №22/08 від 22.08.2024 року довідку про прийняття на роботу: 24/08, 23/08 від 22.08.2024 року. 27.08.2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області проведено перерахунок пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням складових довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 05.06.2024 року №22/08 від 22.08.2024 року та довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №23/08 від 22.08.2024 року та не врахував показників довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №24/08 від 22.08.2024 року. 27.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою, в якій просив перерахувати розмір пенсії відповідно до заяви від 27.08.2024 року з урахуванням показників довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №24/08 від 22.08.2024 року. Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №64631-47229/Г-01/8-0400/24 від 03.12.2024 року ОСОБА_1 повідомлено, що страховий стаж зараховано по 05.06.2024 року складає 49 років 9 місяців 12 днів, страховий стаж з 01.01.2004 року - 20 років 4 місяці 6 днів. Заробітну плату розраховано згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» відповідно з п.10 Прикінцевих положень Закону України «Про державну служу» №889 на підставі довідок від 22.08.2024 року №22/08 та №23/08, виданих Південно-Східним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці. Розмір пенсії з 27.08.2024 року становить: 20973,24 х 60% = 12583,94 грн. Для розрахунку середньої заробітної плати не взято до уваги довідку від 22.08.2024 року №24/08 про нарахування інших виплат заробітної плати за липень 2024 року, оскільки ОСОБА_1 звільнився 05.06.2024 року. Вирішуючи спір по суті, суд першої інстанції керувався пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» № 889-VIII (набув чинності 01.05.2016 року); ст.37 Закону України від 16.12.1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу»; пунктами 4, 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.9.016 року №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб»; постановою правління Пенсійного фонду України від17.01.2017 №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» та прийшов до висновку про те, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, має враховуватися при обчисленні розміру пенсії, оскільки як перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме, за наведених обставин ст.41 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Суд прийшов до висновку про те, що ОСОБА_1 має право на обчислення пенсії державного службовця у порядку ст.37 Закону України «Про державну службу» з врахуванням всіх складових його заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Суд врахував, що довідки, які надав ОСОБА_1 пенсійному органу складені за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», та містять відображення складових заробітної плати, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».

Встановлено, що 27.08.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», надавши довідку про заробітну плату №22/08 від 22.08.2024 року; довідки про прийняття на роботу 24/08, 23/08 від 22.08.2024 року.

Встановлено, що 27.08.2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначено за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням складових довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 05.05.2024 року №22/08 від 22.08.2024 року та довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №23/08 від 22.08.2024 року та не враховано показників довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №24/08 від 22.08.2024 року.

Встановлено, що 27.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про призначення/перерахунок розміру пенсії, надавши довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №24/08 від 22.08.2024 року.

Встановлено, що листом №64631-47229/Г-01/8-0400/24 03.12.2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувало пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»; додатково зараховано до страхового стажу станом на 05.06.2024 року (дата звільнення) період роботи та страховий стаж склав 49 років 9 місяців 12 днів, страховий стаж з 01.01.2004 року - 20 років 4 місяці 6 днів. Заробітну плату розраховано згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» відповідно з пунктом 10 Прикінцевих положень Закону №889 на підставі довідок від 22.08.2024 року №22/08 та №23/08, виданих Південно-Східним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці. Розмір пенсії з 27.08.2024 року становить: 20973,24 х 60% = 12583,94 грн. Для розрахунку середньої заробітної плати не взято до уваги довідку від 22.08.2024 року №24/08 про нарахування інших виплат заробітної плати за липень 2024 року, оскільки ОСОБА_1 звільнився 05.06.2024 року.

Встановлено, що відповідно до пунктів 2, 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 року №889-VІІІ «Про державну службу» з 01.05.2016 року втратив чинність Закон України від 16.12.1993 року №3723-XII «Про державну службу», крім ст.37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу. Державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону України від 16.12.1993 року №3723-XII «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України від 16.12.1993 року №3723-XII «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону України від 16.12.1993 року № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України ід 16.12.1993 року №3723-XII «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст.37 Закону України від 16.12.1993 року №3723-XII «Про державну службу» на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст.90 Закону України від 10.12.2015 року №889-VІІІ «Про державну службу» пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до пунктів 1, 3-1, 4, 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Державні службовці, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 року №889-VII «Про державну службу» займали посади державної служби та які пенсію, призначену відповідно до Закону, не отримували з дати призначення до дня набрання чинності Законом України від 10.12.2015 року № 889-VIII «Про державну службу», мають право на обчислення пенсії на умовах цього Порядку після звільнення з посади державної служби. Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Відповідно до пунктів 1.7, 2,1, 2.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. При призначенні (перерахунку) пенсії відповідно до Законів України «Про державну службу», «;Про прокуратуру» для визначення розміру пенсії за нормами Закону для розмежування джерел фінансування особа надає пакет документів, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 2.1 цього розділу. До заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документ документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637. За періоди роботи після впровадження персоніфікованого обліку орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 року №10-1, а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення. Для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01.07.2000 орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу.

Аналізуючи докази у справі та законодавство. яке регулює спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 27.10.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про призначення/перерахунок розміру пенсії (фактично обрахунку пенсії), надавши довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №24/08 від 22.08.2024 року, яку пенсійний орган не врахував при призначенні пенсії державного службовця у серпні 2024 року та встановлено, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області 27.10.2024 року здійснило перерахунок пенсії державного службовця ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», додатково зарахувало стаж станом на день звільнення 05.06.2024 року, який склав 49 років 9 місяців 12 днів, страховий стаж з 01.01.2004 року - 20 років 4 місяці 6 днів.

Суд апеляційної інстанції вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про те, що предметом розгляду в даній справі відповідно є дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в обчисленні та виплаті пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби №24/08 від 22.08.2024 року, яка викладена в листі Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №64631-47229/Г-01/8-0400/24 від 03 грудня 2024 року, а тому суд прийшов до обґрунтованого висновку про визнання протиправними дій пенсійного органу щодо відмови в обчисленні та виплаті пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці №24/08 від 22.08.2024 року та з метою поновлення порушеного права ОСОБА_1 зобов'язання пенсійного органу здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням довідки №24/08 від 22.08.2024 року, починаючи з 27.08.2024 року, з урахуванням виплачених сум.

Вирішуючи спір по суті, суд апеляційної інстанції керується судовою практикою, викладеною у постанові Верховного Суду від 23.04.2025 року у справі №380/16112/23.

Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, рішення суду першої інстанції слід залишити без змін, як таке, що прийняте з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись статтями 315, 316, 321, 322 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 року у адміністративній справі №160/34141/24 - залишити без змін.

Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення у порядку статей 328, 329 КАС України.

Головуючий - суддя О.М. Лукманова

суддя Л.А. Божко

суддя Ю. В. Дурасова