Рішення від 10.07.2025 по справі 440/6336/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/6336/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Полтавської міської ради, Полтавської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування" про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Полтавської міської ради, Полтавської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування" про:

- визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Полтавської міської ради від 31.03.2025 № 99 «Про розширення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринського кладовища м. Полтава»;

- визнання протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавської міської ради в частині не організації здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування в галузі поховання померлих на Затуринському кладовищі в м. Полтава та не забезпечення виконання вимог Закону України «Про поховання і похоронну справу» та ДСанПін 2.2.2.028.-99 «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» стосовно утримання Затуринського кладовища м. Полтава в належному стані та не допущення поховань у 300 м. нормативній санітарно - захисній зоні.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що територія, за рахунок якої було розширено кладовище біля Затуринського промвузла в м. Полтава, раніше належала ДГ ім. Макаренка, відносилася до земель сільськогосподарського призначення та на ній проводилося вирощування сільськогосподарських культур з навчально - дослідною метою, що також вбачається з матеріалів Робочого проекту. Відповідно забудова проводилася без будь яких осторог, що люди в майбутньому не зможуть користуватися безпечно своїм житлом. 31.03.2025 року Виконавчий комітет Полтавської міської ради прийняв рішення № 9; «Про розширення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринського кладовиш: м.Полтава» Розширити сектор для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринськогс кладовища м. Полтава. Із додатку до рішення Виконавчого комітету Полтавської міської ради № 99 «Пре розширення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринського кладовища м. Полтава» вбачається, що поховання померлих буде здійснюватися з порушенням вимог санітарно- епідеміологічного законодавства, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду.

Відповідачі позов не визнали. У наданих до суду відзивах на позов представник відповідачів просив у задоволенні позовних вимог відмовити посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність.

У відповіді на відзив позивач зазначив про необгрунтованість відзиву на позовну заяву.

У запереченнях представник відповідача зазначив, що виконавчим комітетом Полтавської міської ради та органами і підприємствами, що забезпечували підготовку до прийняття оскаржуваного рішення, здійснено всі дії в межах чинного законодавства для реалізації власних повноважень щодо забезпечення проведення почесних поховань виключно із врахуванням існуючих державних санітарних норм та інтересів жителів села Затурине.

Представник третьої особи надіслав пояснення, в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд дійшов наступних висновків.

13.06.2008 року ОСОБА_1 набула на праві власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі договору купівлі - продажу серія ВОК № 190840 від 03.06.2008 року. Слід зазначити, що житловий будинок було побудовано у 1993 році за вказаною адресою.

12.10.2011 року ОСОБА_1 на підставі державного акут про право власності на земельну ділянку, серія та номер ЯИ 998938 набула право власності на земельну ділянку площею 0,14 га. за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

31.03.2025 року Виконавчий комітет Полтавської міської ради прийняв рішення № 99 «Про розширення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринського кладовища м.Полтава», яким розширив сектор для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринського кладовища м. Полтава, згідно з додатком до цього рішення.

Позивач, вважаючи порушеними його права, звернулася з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.

За змістом частини 1 статті 140 Конституції України, частини 1 статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Загальні правові засади здійснення в Україні діяльності з поховання померлих, відносини, що виникають після смерті (загибелі) особи, щодо проведення процедури поховання регулює Закон України "Про поховання та похоронну справу" від 10 липня 2003 року за №1102-IV (далі по тексту Закон України № 1102-IV).

Кладовище в розумінні статті 1 частини 2 Закон України № 1102-IV - це відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами та/або побудованими крематоріями, колумбаріями чи іншими будівлями та спорудами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань.

Положеннями статті 5 Закон України № 1102-IV регламентовано державні стандарти, інші нормативні документи в галузі поховання. Зокрема, вказаною правовою нормою передбачено, що державні стандарти, інші нормативні документи в галузі поховання впроваджуються в порядку, передбаченому законом, з метою забезпечення безпеки життя та здоров'я людей, тварин, охорони рослин, а також майна та довкілля, створення умов для раціонального використання всіх видів ресурсів.

Державні стандарти, інші нормативні документи в галузі поховання складаються, в тому числі, з обов'язкових містобудівних, екологічних вимог та санітарно-гігієнічних норм щодо створення та функціонування кладовищ, крематоріїв, інших місць поховань.

Згідно статті 8 Закон України № 1102-IV до компетенції органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, належить, серед іншого, вирішення відповідно до закону питання про відведення земельних ділянок для організації місць поховання.

Вказане кореспондується також з положеннями статті 30 пункту "а" підпункту 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі по тексту Закон України № 280/97-ВР), відповідно до якого до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховання та їх охорони.

Відповідно до статті 8 частини 1 Закону України № 1102-IV організація діяльності в галузі поховання померлих здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами.

В свою чергу до компетенції органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органи у вказаній галузі віднесено: 1) вирішення відповідно до закону питання про відведення земельних ділянок для організації місць поховання, крім випадків, передбачених статтею 231 цього Закону; 2) забезпечення будівництва, утримання в належному стані та охорону місць поховання, крім випадків, передбачених статтею 23-1 цього Закону; 3) створення ритуальних служби; 4) вирішувати питання про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв'язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян; про надання допомоги на поховання померлих громадян в інших випадках, передбачених цим Законом; 5) здійснення контролю за дотриманням законодавства стосовно захисту прав споживачів у частині надання суб'єктами господарювання ритуальних послуг та реалізацією ними предметів ритуальної належності; 6) здійснення інші повноваження, передбачені цим та іншими законами. Для організації (утворення), будівництва, утримання в належному стані та охорони місць поховання сільські, селищні, міські ради можуть створювати спеціалізовані комунальні підприємства (статті 8 частини 5, 6 Закону України № 1102-IV).

Відповідно до статті 23 Закону України № 1102-IV встановлено, що для розміщення місця поховання рішенням уповноваженого органу в установленому законом порядку відповідному спеціалізованому комунальному підприємству, установі, організації в постійне користування надається земельна ділянка. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують планування та впорядкування території місць поховання згідно з генеральними планами забудови відповідних населених пунктів та іншої містобудівної документації з дотриманням обов'язкових містобудівних, екологічних та санітарно-гігієнічних вимог.

Отже, законодавчими нормами передбачено цілий спектр повноважень саме органів місцевого самоврядування в сфері організація діяльності в галузі поховання померлих, в тому числі, щодо визначення місця розташування кладовища та розроблення відповідної містобудівної документації.

На виконання вищезазначених повноважень виконавчим комітетом Полтавської міської ради було прийнято ряд рішень щодо забезпечення проведення почесних поховань на території Затуринського кладовища, а саме:

- рішення від 28.04.2022 №92 «Про відведення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, захисників України на території Затуринського кладовища м. Полтава»,

- рішення від 28.11.2024 № 371 «Про організацію почесних поховань»;

- рішення від 31.03.2025 №99 «Про розширення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринського кладовища м. Полтава».

Згідно до змісту вищезазначених рішень, виконавчим комітетом Полтавської міської ради було відведено та в подальшому розширено сектор для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, захисників України на території Затуринського кладовища м. Полтава, покладено на Комунальне підприємство «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» (далі КП «СК ПРО») забезпечення належного утримання відведеної території та облаштування меморіалу пам'яті на честь громадян, які віддали життя за незалежність України та її територіальну цілісність, пам'ятними дошками, пам'ятними знаками, пам'ятниками або монументами.

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 №28 затверджено Державні санітарні правила та норми "Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України" ДСанПіН 2.2.2.028-99 (далі по тексту - ДСанПіН), що включають основні гігієнічні вимоги щодо планування нових, утримання і санітарного упорядкування діючих кладовищ в населених пунктах України.

Так, ДСанПіН є нормативним документом, обов'язковим для виконання посадовими особами та громадянами (пункт 1.2 розділу 1 ДСанПіН).

Відповідно до пункту 3.2 розділу ДСанПіН, місцезнаходження кладовищної ділянки та її розміри передбачаються генеральним планом розвитку населеного пункту; відведення земельної ділянки під кладовище, проекти улаштування нових кладовищ, розширення і реконструкції діючих підлягають погодженню з місцевими установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Згідно з пунктом 3.5 розділу 3 ДСанПіН, кладовища повинні бути розміщені в приміській зоні міських поселень і поблизу місць розташування сіл. Санітарно-захисна зона від території кладовища традиційного поховання і крематорію до житлових і громадських будівель, зон відпочинку, а також колективних садів та городів повинна бути не меншою 300 м (Державні санітарні правила №379/1404), а від території кладовища для поховання урн після кремації до житлових і громадських будівель та об'єктів, що прирівняні до них, має бути не меншою 100 м.

Примітка. У санітарно-захисних зонах не можна допускати розміщення:

- житлових будинків з придомовими територіями, гуртожитків, готелів, будинків для приїжджих;

- дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, лікувально-профілактичних та оздоровчих установ загального та спеціального призначення зі стаціонарами, наркологічних диспансерів;

- спортивних споруд, садів, садівницьких товариств;

- джерел централізованого водопостачання, водозабірних споруд, споруд водопровідної розподільної мереж.

Отже, первинним етапом планування та впорядкування території місць поховання є розроблення відповідної містобудівної документації та виділення певної земельної ділянки, що б відповідала державним нормам та стандартам.

При цьому, санітарно-гігієнічними нормами заборонено розміщення кладовищ на відстані ближче, ніж 300 м до житлової забудови.

Підпунктом 1.1 пункту 1 Порядку № 193 передбачено, що для розміщення місця поховання спеціалізованому комунальному підприємству, установі, організації в постійне користування відповідно до вимог земельного законодавства та гігієнічних вимог щодо облаштування і утримання кладовищ у населених пунктах України (ДСанПіН 2.2.2.028.99) надається земельна ділянка. Наявність місця поховання передбачається проектом планування та забудови населеного пункту з урахуванням подальшого розширення його території.

КП «СК ПРО», як ритуальна служба міста Полтави та інших населених пунктів, території яких входять до складу Полтавської міської територіальної громади, відповідно до акту на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ №225736 від 27.03.2008, є користувачем земельної ділянки за кадастровим номером 5310136700:08:001:0042, площею 20,8 га, рекреаційного призначення, на якій розташоване Затуринське кладовище.

Відповідно до пункту 5.7 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.1996 № 173, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.07.1996 за № 379/1404 (далі - ДСП), розміри санітарно-захисної зони можуть бути зменшені, коли в результаті розрахунків та лабораторних досліджень, проведених для району розташування підприємств або іншого виробничого об'єкта, буде встановлено, що на межі житлової забудови та прирівняних до всі об'єктів концентрації шкідливих речовин у атмосферному повітрі, рівні шуму, вібрації, ультразвуку, електромагнітних та іонізуючих випромінювань, статичної електрики не перевищуватимуть гігієнічні нормативи.

Згідно до пункту 5.9 ДСП розміри санітарно-захисних зон для нових видів виробництв, підприємств та інших виробничих об'єктів з новими технологіями, а також зміна цих зон (збільшення чи зменшення згідно з пунктом 5.7) затверджуються Головою Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на підставі результатів проведення державної санітарно епідеміологічної експертизи відповідних матеріалів.

На замовлення КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» було підготовано проектну документацію «Коригування розміру санітарно-захисної зони для Затуринського кладовища КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» (м. Полтава, Затуринський промвузол, в межах адміністративного підпорядкування Полтавської міської територіальної громади), якою обґрунтовується можливість, з урахуванням впливу шкідливих факторів на життєдіяльність громадян, коригування санітарно-захисної зони Затуринського кладовища з двох сторін: до 70 м у південно- західному напрямку, до 280 м у західному напрямку, тобто, до меж фактичної житлової забудови с. Затурино, Полтавського району, Полтавської області. При цьому передбачено збереження нормативного розміру санітарно-захисної зони (300 м) в усіх інших напрямках світу від межі кладовища до межі найближчої житлової забудови.

У зв'язку із введенням в дію Закону України «Про систему громадського здоров'я» втратили чинність Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та Тимчасовий порядок проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України N 247 від 09.10.2000. Відповідно, скасовано механізм реалізації положення пункту 5.9 ДСП - відсутності можливості встановлювати санітарно-захисні зони для нових видів виробництва, підприємств та інших виробничих об'єктів та вносити зміни до існуючих. На даний момент відповідні розбіжності законодавчо не врегульовані.

Законодавцем, без об'єктивних підстав, не було забезпечено сталість і послідовність приписів права, як невід'ємної складової категорії «якості закону» при оновленні законодавства в сфері функціонування системи громадського здоров'я в Україні; не приведено існуючі санітарні норми у відповідність до існуючого законодавства та не встановлено чіткий алгоритм дій учасників правовідносин, з огляду на зміни в їх правовому регулюванні.

Водночас, ДУ «Інститут громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМН України» було замовлено проведення наукової оцінки відповідності матеріалів вимогам медико-санітарних правил щодо безпеки середовища життєдіяльності та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення № 22.9/408 від 11.03.2025.

Згідно до змісту наукової оцінки та результатів досліджень грунту, води та повітря, що долучені до проекту коригування санітарно-захисної зони кладовища, забруднення грунту, води та повітря не було встановлено. Разом з тим, у висновку до наукової оцінки № 22.9/408 від 11.03.2025 зазначено, що скорочення СЗЗ Затуринського кладовища можливе лише за наступних умов:

- надання додаткових даних інженерно-геологічних вишукувань щодо рівня залягання підземних вод на ділянках перспективного поховання померлих; при рівні залягання підземних вод менше 2 м. - підняття рельєфу за допомогою нашарування чистих порід грунтів

- забезпечення мешканців с. Затурине централізованим водопостачанням та водовідведенням. При облаштуванні джерела централізованого водопостачання населеного пункту повинні бути враховані розміри зон санітарної охорони вододжерел. Питна вода централізованого водопостачання повинна відповідати вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"

- експлуатація кладовища відповідно до вимог ДСанПін 2.2.2.028-99 (облаштування огорожі кладовища, під'їзних доріг, вивіз сміття тощо).

Відповідно до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади за 2025-2027 роки, яка затверджена рішенням шістдесят четвертої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання від 27 грудня 2024 року, до передбачено проведення капітального ремонту території Затуринського кладовища у м. Полтава з улаштуванням огорожі та покриття проїздів від сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, захисників України на територій Затуринського кладовища м. Полтава.

КП «СК ПРО» та КАТП 1628 було укладено договори щодо забезпечення вивезення сміття з території Затуринського кладовища, а саме:

- договір про надання послуг з управління побутовими відходами R/5403/1 від 11 лютого 2025 року, згідно до якого Виконавець вивозить змішані (тверді) побутові відходи за контейнерною системою згідно з маршрутним графіком, встановленим Виконавцем.

- договір про надання послуг з перевезення вантажів портальним сміттєвозом №Р/664/4 від 26 лютого 2025 року, предмет яких передбачає регулярний вивіз сміття із території Затуринського кладовища на дотримання чинних санітарних норм.

Що стосується підняття рельєфу за допомогою нашарування чистих порід грунтів, то необхідності проведення відповідних заходів не було встановлено. КП «СК ПРО» було замовлено проведення ТОВ «Гранд-Буд Індустріал» інженерно-геологічних вишукувань щодо рівня залягання підземних вод на ділянках перспективного поховання померлих. Так, згідно до технічного звіту 12964.23-ГВ у 4 свердловинах було встановлено рівень залягання ґрунтових вод від 3.10 до 4.30 метрів в глибину. Зважаючи на те, що здійснення підняття рельєфу має вчинятись при заляганні підземних вод менше 2 метрів вглибину, підстави для здійснення додаткових заходів відсутні.

Проект землеустрою щодо відведення вищезазначеної земельної ділянки для розміщення міського кладовища в 2005 році був погоджений з усіма уповноваженими органами. На даний час містобудівна документація є чинною. Генеральний план с. Затурине відсутній.

Відтак, оскільки проектну документацію «Коригування розміру санітарно-захисної зони для Затуринського кладовища КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» (м. Полтава, Затуринський промвузол, в межах адміністративного підпорядкування Полтавської міської територіальної громади) розроблено відповідно до проекту землеустрою щодо відведення вищезазначеної земельної ділянки для розміщення міського кладовища та відповідає науковій оцінці відповідності матеріалів вимогам медико-санітарних правил щодо безпеки середовища життєдіяльності та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення № 22.9/408 від 11.03.2025, схемі Плану зонування території м. Полтава на земельну ділянку з кадастровим номером 5310136700:08:001:0042, то суд дійшов висновку, що відсутні підстави вважати, що такий суперечить вимогам чинного законодавства.

З огляду на викладене, суд вважає, що рішенням Виконавчого комітету Полтавської міської ради від 31.03.2025 № 99 «Про розширення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, Захисників та Захисниць України на території Затуринського кладовища м. Полтава» права позивача не порушені.

Частиною 1 статті 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Тобто, в межах адміністративного судочинства захисту підлягають, серед іншого, порушенні права фізичної або юридичної особи суб'єктом владних повноважень.

При цьому, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Згідно із частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із приписами статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення.

Підстави для розподілу судових витрат, в тому числі, витрат на правничу допомогу, відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) до Виконавчого комітету Полтавської міської ради (вул. Соборності, буд. 36, м. Полтава,Полтавська область,36000), Полтавської міської ради (вул. Соборності, буд. 36, м. Полтава,Полтавська область,36000), третя особа: Комунальне підприємство "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування" (вул.Європейська, 154, м. Полтава, Полтавська область, 36008) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Н.Ю. Алєксєєва