Рішення від 10.07.2025 по справі 420/39141/24

Справа № 420/39141/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Комунальної установи «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» (вул. Чорноморського козацтва, 40, м. Одеса, 65003) про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позов поданий через систему «Електронний суд» представником позивача Верхола І.О.) до Комунальної установи "Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи" (далі КУ ООЦМСЕ), в якому позивач просить: - визнати протиправним в цілому та скасувати повністю рішення розширеної експертної комісії (РЕК) комунальної установи "Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи" (оформленим протоколом) від 05.12.2024 року відмінено попередні рішення МСЕК про встановлення груп інвалідності наступним особам: ОСОБА_2 , 1980 р.н., ОСОБА_3 , 1997 р.н., ОСОБА_1 , 1971 р.н., ОСОБА_4 , 1980 р.н., ОСОБА_5 , 1974 р.н., ОСОБА_6 , 1973 р.н., ОСОБА_7 , 1971 р.н.

Ухвалою суду від 23.12.2024 року відмовлено у відкритті провадження в порядку адміністративного судочинства за вказаним позовом на підставі п.1 ч.1 ст.170 КАС України, оскільки даний позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Роз'яснено позивачу, що спірні правовідносини підлягають розгляду у порядку кримінального судочинства.

Ухвала суду від 23.12.2024 року прийнята з тих підстав, що за приписами п.2 ч.2 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, що мають вирішуватися в порядку кримінального судочинства.

Оскаржуване рішення згідно з його змістом прийнято в межах кримінального провадження. Вказано, що під час досудового розслідування здобуто докази, які підтверджують складання та використання документів із завідомо неправдивими відомостями, що в подальшому обумовили встановлення інвалідності. Таким чином, перегляд попередніх рішень МСЕК відбувався на підставі листа прокуратури та доказів, які наявні в кримінальному провадженні. В межах розгляду адміністративної справи у адміністративного суду відсутні повноваження щодо надання оцінки набутим доказам та їх отримання в межах кримінальної справи.

Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 12.02.2025 року задоволена апеляційна скарга адвоката Верхола І.О. в інтересах ОСОБА_1 , ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 23.12.2024 року скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до Одеського окружного адміністративного суду зі стадії відкриття провадження у справі.

Суд апеляційної інстанції зазначив, що оскаржуване позивачем рішення розширеної експертної комісії (РЕК) комунальної установи «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» є індивідуальним рішенням суб'єкта владних повноважень, яке впливає на права та інтереси позивача, і може бути предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства. Як зазначив Верховний Суд у постановах від 29.12.2021 року у справі №638/2723/16-а та від 12.10.2021 року у справі №280/4820/19, в яких спір виник у зв'язку з незгодою позивачів із висновками МСЕК щодо встановлення групи інвалідності, рішення МСЕК приймається після повного медичного обстеження особи і проведення досліджень лікувально-профілактичним закладом охорони здоров'я, на підставі медичних документів та за результатами об'єктивного обстеження особи членами комісії.

Ухвалою суду від 03.03.2025 року на виконання постанови апеляційної інстанції прийнято справу №420/39141/24 до провадження, відкрите провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Комунальної установи «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» про визнання протиправним та скасування рішення. Вирішено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 12.05.2025 року витребувані докази у відповідача, а саме: належним чином засвідчені докази направлення до прокуратури або виїмки Малиновською окружною прокуратурою міста Одеси медико-експертної справи ОСОБА_8 ; відомості з відповідними належним чином засвідченими доказами щодо передачі експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування осіб медико-експертних справ інших, окрім ОСОБА_4 , 1980 р.н. осіб, а саме: ОСОБА_2 , 1980 р.н., ОСОБА_3 , 1997 р.н., ОСОБА_1 , 1971 р.н., ОСОБА_5 , 1974 р.н., ОСОБА_6 , 1973 р.н., ОСОБА_7 , 1971 р.н.; відомості з відповідними належним чином засвідченими доказами щодо реалізації протокольного рішення засідання розширеної експертної комісії від 05.12.2024 року про скасування попередніх рішень МСЕК відповідно вказаних у протокольному рішенні осіб. Провадження по справі зупинено.

Ухвалою суду від 10.07.2025 року провадження по справі поновлено.

В позовній заяві представник позивача зазначив, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки законодавством не передбачено перегляд рішень МСЕК про встановлення громадянам груп інвалідності за зверненнями правоохоронних органів, органів державної влади. Також у МСЕК, РЕК різного рівня, інших установ та підрозділів МОЗ України відсутнє право самостійно переглядати і скасовувати такі рішення МСЕК. Законодавством України визначено виключний перелік суб'єктів оскарження рішень МСЕК: хворий, потерпілий від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання або особа з інвалідністю.

Представник позивача стверджує, що Малиновська окружна прокуратура міста Одеси не є належним суб'єктом оскарження рішень МСЕК про становлення громадянам груп інвалідності, а розширена експертна комісія (РЕК) комунальної установи «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» протиправно, без наявних на те законних повноважень, не ґрунтуючись на будь-яких нормах законодавства України, своїм рішенням від 05.12.2024 року (оформленим протоколом) незаконно скасувала попереднє рішення МСЕК про встановлення групи інвалідності ОСОБА_1 , 1971 р.н.

Представник вказує, що оскаржуване протиправне рішення, розширеної експертної комісії (РЕК) КУ ООЦМСЕ, окрім іншого, покладено в основу затвердженої прокурором Малиновської окружної прокуратури міста Одеси підозри Рирмаку В.М. про нібито вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.369-2 ч.2 та 114-1 ч.1 КК України. Тому вищевказане протиправне рішення прямо і в цілому впливає на законні права та інтереси ОСОБА_1 .

Представник позивача - адвокат Верхола І.О., пред'являючи позов від імені ОСОБА_9 , в резолютивній частині позову просить визнати протиправним та скасувати оскаржуване рішення у цілому відносно не тільки позивача ОСОБА_10 ,а і відносно ОСОБА_2 , 1980 р.н., ОСОБА_3 , 1997 р.н., ОСОБА_4 , 1980 р.н., ОСОБА_5 , 1974 р.н., ОСОБА_6 , 1973 р.н., ОСОБА_7 1971 р.н.

Представник відповідача Дягонець Т.М. подала до суду відзив на позов, в якому зазначила, що відповідно до рішення Одеської обласної раді від 12.12.2024 № 724-VIII КУ ООЦМСЕ припиняється шляхом ліквідації. Цим рішенням, зокрема, утворено комісію з припинення КУООЦМСЕ. Комісії передані повноваження щодо управління справами КУООЦМСЕ.

Згідно пунктів 2, 3 постанови КМУ «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 15.11.2024 № 1338, установлено:

з 1 січня 2025 р. експертиза щодо встановлення інвалідності відповідно до законодавства для повнолітніх осіб проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи, сформованими відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою, а також Центром оцінювання функціонального стану осіб відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою;

повноваження, права і обов'язки медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також повноваження, права і обов'язки Центральної медикосоціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я припиняються 31.12.2024 року.

Постанова КМУ №1317 від 03.12.2009 «Питання медико-соціальної експертизи» втратила чинність на підставі Постанови КМУ №1338 від 15.11.2024.

Представник відповідача зазначила, що Комісія з припинення КУ ООЦМСЕ здійснює дії пов'язані з ліквідацією юридичної особи, не приймає рішень, пов'язаних з переглядом рішень медико-експертних комісій, прийнятих до того, як вони припинили свої повноваження. Члени комісії з припинення не є медичними експертами з питань встановлення підстав та причин інвалідності.

Між тим, представник відповідача у відзиві зазначила, що Комісія з припинення вивчила зміст документів щодо відміни попередніх рішень МСЕК про встановлення інвалідності позивачу, та повідомляє суд, що 29.11.2024 до КУООЦМСЕ звернулась Малиновська окружна прокуратура міста Одеси з проханням провести розширене засідання ОблМСЕК щодо перегляду рішень про встановлення груп інвалідності особам за переліком, і за результатами такого засідання прийняти рішення про скасування рішень МСЕК про встановлення інвалідності таким особам.

КУ ООЦМСЕ листом від 09.12.2024 за вих. №812 за підписом тво головного лікаря М. Голубенко повідомила прокуратуру про те, що «на підставі виявлених фактів підробки документів, які були підставою для встановлення інвалідності, скасовані рішення МСЕК про встановлення груп інвалідності», зокрема позивачу.

Представник відповідача зазначила, що комісії з припинення не відомо про які «виявлені факти підробки документів, які були підставою для встановлення інвалідності, були скасовані рішення МСЕК про встановлення груп інвалідності», зокрема, ОСОБА_1 . Протокол засідання розширеної комісії КУООЦМСЕ від 05.12.2024, який є у розпорядженні комісії з припинення, не містить вказаних відомостей, а т.в.о. головного лікаря та члени розширеної експертної комісії звільненні, тому відсутня можливість дізнатись «про факти підробки документів».

У листі голови комісії з припинення від 16.01.2025 вих. №22 до Малиновської окружної прокуратури міста Одеси, КУ ООЦМСЕ повідомила, що були скасовані рішення МСЕК про встановлення інвалідності.

Комісія з припинення іншими документами, інформацією та відомостями стосовно скасування позивачу інвалідності не володіє.

Медико - експертна справа ОСОБА_4 має знаходитись в Малиновській окружній прокуратурі міста Одеси.

Водночас, у відзиві представник відповідача стверджує, що Рішення про встановлення інвалідності та її причину, позивачу прийнято із дотриманням процедури та в порядку визначеному законодавством, яке діяло на момент прийняття рішення і на підставі документів, які надані позивачем на момент прийняття оскаржуваного рішення.

Справа розглянута в письмовому провадженні.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, відповідно до пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 (серія НОМЕР_2 ), яке видане 16.06.2021 року, отримував пенсію по інвалідності як особа з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни.

За даними автоматизованої системи діловодства суду ОСОБА_1 17.06.2025 року подав до суду позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просить визнати протиправним в та скасувати рішення ГУ ПФУ про призупинення виплати йому - ОСОБА_1 , пенсії з 01.04.2025 року та поновити з 01.04.2025 року виплати по інвалідності відповідно до ст.21 Закону України від 09.04.1992 №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення (справа №420/19180/25).

Згідно зі змістом позову та наданими до позову копіями документів з кримінального провадження ОСОБА_1 пред'явлена підозра про вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ст.114-1 ч.1 КК України та ч.2 ст.28 ч.2 ст.ст.ст.369-2 ч.2 ККУ (одержання та надання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за попередньою змовою групою осіб).

27.11.2024 року заступником керівника Малиновської окружної прокуратури міста Одеси направлений лист директору КУ ООЦМСЕ Максиму Голубенко, який отриманий та зареєстрований адресатом 29.11.2024 року за вх.№1528.

В листі вказано, що Малиновською окружного прокуратурою м. Одеси здійснюється нагляд за додержанням законодавства органами досудового розслідування у вигляді процесуального керівництва у кримінальних провадженнях №12023163470000778 від 18.11.2023 за ч. 1 ст. 114-1, ч. З ст. 332 КК України та № 12024163470000809 від 06.11.2024 за ч. 1 ст. 114-1. ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб, протягом 2023-2024 років, діючи за попередньою змовою, з метою власного збагачення, налагодили схему незаконного перетину державного кордону України військовозобов'язаними особами, яким в період введеного правового режиму воєнного стану та впровадження загальної мобілізації, заборонено покидати територію України, що супроводжується складанням та використанням медичних документів і внесенням в них завідомо неправдивих відомостей про лікування та встановлення діагнозів про різноманітні захворювання осіб, сприянням їх погодження лікарсько-консультативними комісіями медичних установка спеціалізованими медико-соціальними експертними комісіями, що стає підставою встановлення особі ІІ групи інвалідності, яка відповідно до положень ст.2-1 Постанови КМУ від 27.01.1995 №57, дозволяє особі з інвалідністю, а також особі, із числа близьких родичів, яка здійснює супровід, незаконно перетнути державний кордон України.

В ході досудового розслідування здобуто докази, які підтверджують складання та використання медичних документів із завідомо неправдивими відомостями, що в подальшому послугували підставами для встановлення відповідних груп інвалідності.

Далі у листі вказано, що зазначені вищеописані відомості ставлять під сумнів, допустимість та законність встановлення груп інвалідності особам, перелік яких наведений у листі, зокрема ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У зв'язку з вищевикладеним та керуючись ст.ст.38,40,93 КПУ України прокуратура у листі просила: - організувати та забезпечити проведення розширеного засідання Одеської обласної МСЕК щодо перегляду рішень засідань МСЕК про встановлення груп інвалідності особам, у тому числі ОСОБА_1 ; - за результатами проведення розширеного засідання прийняти рішення щодо скасування рішень МСЕК про встановлення груп інвалідності зазначеним особам; - документи, що свідчать про прийняте рішення направити прокурору. Також вказано, що в разі необхідності з метою додаткових роз'яснень, розкриття виявлених, вказаних в описовій частини листа кримінальних проваджень, запросити на засідання комісії прокурора та співробітника УСБУ (вказані прізвища та контактні номери телефонів).

05.12.2024 року відбулося засідання розширеної експертної комісії (РЕК) комунальної установи «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» у складі представників обласних МСЕК №1 та №2, спеціалізованих кардіологічних МСЕК №1 та №2, Центральної, Суворовської, Приморської, Малиновської МР МСЕК.

Розширена експертна комісія прийняла рішення, яке оформлено протоколом засідання РЕК від 05.12.2024 року, відповідно до якого засідання проводилось на виконання листа Малиновської окружної прокуратури щодо перегляду попередніх рішень МСЕК про встановлення груп інвалідності, зокрема, ОСОБА_1 .

В протоколі вказано, що Малиновською окружного прокуратурою м. Одеси проводиться досудове розслідування щодо групи осіб, які визнані особами з інвалідністю. Встановлено, що має місце складання та використання медичних документів і внесення в них завідомо неправдивих відомостей про лікування, встановлення діагнозів, сприяння їх погодження лікарсько-консультативними комісіями установ охорони здоров'я, що стає підставою для встановлення групи інвалідності. В ході досудового розслідування здобуто докази, які підтверджують складання та використання медичних документів із завідомо неправильними відомостями, що в подальшому обумовили встановлення інвалідності.

В протоколі також вказано, що РЕК КУ ООЦМСЕ на підставі виявлених фактів підробки документів, що були підставою для встановлення інвалідності особам, зазначеним в протоколі, у тому числі ОСОБА_1 , РЕК визначила відмінити попередні рішення МСЕК вказаним особам, у тому числі ОСОБА_1 .

Позивач, вважаючи вказане рішення РЕК КУ ООЦМСЕ, оформлене протоколом від 05.12.2024 року, протиправним та таким, що підлягає скасуванню, звернувся до суду з цим позовом.

Дослідивши заяви по суті та надані докази учасниками справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи із наступного.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що законодавством України передбачено два порядки оскарження рішення МСЕК: досудовий та судовий.

Позасудовий порядок перегляду та скасування рішень МСЕК регулюється Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 №1317 (далі Положення про МСЕК №1317).

Судовий порядок оскарження та перегляду рішень МСЕК щодо інвалідності передбачений Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Жодною з вище перелічених норм не передбачено оскарження, перегляд рішень МСЕК про встановлення громадянам груп інвалідності за зверненнями правоохоронних органів, органів державної влади. Малиновська окружна прокуратура міста Одеси не є належним суб'єктом оскарження рішень МСЕК.

Проте суд вважає, що такі твердження представника позивача могли бути взяті до уваги лише до початку введення в Україні воєнного стану та до загальновідомих обставин про викриття СБУ злочинних угрупувань, в які входили представники МСЕК з різних регіонів України, що стало підставою для реорганізації МСЕК, створення Центру оцінювання функціонального стану особи та внесення змін в законодавство.

Указом Президента України від 22.10.2024 №732/2024 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22.10.2024 «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів», відповідно до якого КМУ повинен забезпечити, зокрема, розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України разом із Міністерством охорони здоров'я України у місячний строк законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження оцінювання особи з обмеженням повсякденного функціонування, розробленого з метою забезпечення невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, передбачивши, зокрема, ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.

Постановою КМУ №1276 від 08.11.2024 року внесені зміни у Положення про МСЕК №1317, зокрема, у п.13 щодо повноважень Центральної МСЕК, яка на виконання постанови слідчого, ухвали слідчого судді або за запитом правоохоронних органів/органів спеціального призначення з правоохоронними функціями відповідно до абз.4 п.13 цього Положення проводять перевірку обґрунтованості рішень та/або перегляд шляхом проведення медико-соціальної експертизи стосовно відповідної особи, зазначеної у запиті, постанові слідчого, прокурора, ухвалі слідчого судді, і приймає відповідне рішення.

Між тим, вже 15.11.2024 року КМУ приймає постанову №1338 «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», з прийняттям якої втратила чинність постанова КМУ від 03.12.2009 року №1317.

Постановою КМУ №1338 від 15.11.2024 року затверджені, зокрема, Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та Порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, а також установлено, що з 01.01.2025 року експертиза щодо встановлення інвалідності відповідно до законодавства для повнолітніх осіб проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи, сформованими відповідно до затверджених Положення та Порядку. Також зазначено, що перевірка обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій, прийнятих до моменту припинення їх повноважень, прав і обов'язків, проводиться Центром оцінювання функціонального стану особи в порядку, встановленому для перевірки обґрунтованості рішень експертних команд відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою.

Пунктом 3 також встановлено, що повноваження, права і обов'язки медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також повноваження, права і обов'язки Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я припиняються 31 грудня 2024 року.

З моменту припинення повноважень, прав і обов'язків медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи:

встановлення інвалідності повнолітнім особам, здійснення інших повноважень, прав і обов'язків, визначених Положенням про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою, здійснюється експертними командами відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою;

розгляд направлень на медико-соціальні експертні комісії, що не завершений до моменту припинення повноважень, прав і обов'язків медико-соціальних експертних комісій, припиняється зазначеними комісіями; розгляд зазначених направлень здійснюється експертними командами відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою;

перевірка обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій, прийнятих до моменту припинення їх повноважень, прав і обов'язків, проводиться Центром оцінювання функціонального стану особи в порядку, встановленому для перевірки обґрунтованості рішень експертних команд відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою.

Пунктом 1 Порядку передбачено, що Центр оцінювання функціонального стану особи проводить перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих під час оцінювання та/або прийнятих медико-соціальними експертними комісіями, у тому числі на виконання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді стосовно особи, зазначеної у постанові слідчого, прокурора або ухвалі слідчого судді.

Оскільки постанова КМУ №1317 втратила чинність, наказом МОЗ від 03.12.2024 року №2022 «Про покладення обов'язків Центру оцінювання функціонального стану особи» було підтверджено, що повноваження, права і обов'язки медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також повноваження, права і обов'язки Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я припиняються 31 грудня 2024 року. Тобто до цього часу вони діють у відповідності до нового Порядку.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що оскаржуване рішення, яке прийняте під час реорганізації МСЕК, є правомірним.

Позивач не оскаржує вказане рішення по суті, не надав жодного доказу в спростування зазначених в оскаржуваному рішенні обставин, а саме, що рішення про встановлення йому інвалідності відмінено на підставі виявлених фактів підробки документів.

Суд вважає, що враховуючи, що рішення МСЕК про встановлення інвалідності приймається на підставі наданих медичних документах (про лікування, діагнози та інші) у РЕК КУ ООЦМСЕ не було підстав залишити без змін своє попереднє рішення про встановлення інвалідності позивачу.

При цьому суд враховує, що наслідком встановлення особі інвалідності є виплата їй пенсійних та соціальних виплат. Здійснення таких виплат безпідставно та неправомірно, впливає на стан бюджету України.

Суд також враховує, що позивач не надав доказів оскарження дій слідчого в частині визначення як підроблених медичних документів, які були надані МСЕК. Також позивач не позбавлений права підтвердити наявність у нього інвалідності у встановленому наразі порядку.

Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб.

Проте суд вважає, що обов'язком суду є захист законного порушеного права фізичної особи, тобто права яке належить фізичній особі в силу закону або набуте ним у встановленому законом порядку. У цій справі відсутні докази правомірності встановлення позивачу статусу особи з інвалідністю, а тому відсутні підстави для захисту такого права як порушеного.

Посилання представника позивача в обґрунтування позовних вимог, що оскаржуване рішення розширеної експертної комісії (РЕК) КУ ООЦМСЕ впливає на права позивача, оскільки покладено в основу затвердженої прокурором Малиновської окружної прокуратури міста Одеси підозри Рирмаку В.М. про нібито вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.369-2 ч.2 та 114-1 ч.1 КК України, суд не приймає до уваги, оскільки намагання змінити значення (належність, допустимість, обґрунтованість) доказів в кримінальному провадженні шляхом звернення до суду у порядку адміністративного судочинства, не відповідає взагалі завданню правосуддя як державної діяльності, яку проводить суд шляхом розгляду й вирішення у суді в особливій, установленій законом процесуальній формі, цивільних, кримінальних, господарських і адміністративних справ.

Крім того, представник позивача - адвокат Верхола І.О., пред'являючи позов від імені ОСОБА_9 , в резолютивній частині позову просить визнати протиправним та скасувати оскаржуване рішення в цілому відносно не тільки позивача ОСОБА_10 , а і відносно ОСОБА_2 , 1980 р.н., ОСОБА_3 , 1997 р.н., ОСОБА_4 , 1980 р.н., ОСОБА_5 , 1974 р.н., ОСОБА_6 , 1973 р.н., ОСОБА_7 1971 р.н.

Оскільки представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Верхола І.О не зазначає вказаних осіб у якості позивачів, що свідчить фактично про відсутність подання позову від імені цих осіб, відповідно позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування рішення від 05.12.2024 року стосовного вказаних осіб не підлягають задоволенню.

Частиною 1 ст.90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що підстави для задоволення позову - відсутні.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 262, 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Комунальної установи «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» (вул. Чорноморського козацтва, 40, м. Одеса, 65003, код ЄДРПОУ 03321555) про визнання протиправним та скасування рішення розширеної експертної комісії комунальної установи «Одеський обласний центр медико - соціальної експертизи» (оформленим протоколом) від 05.12.2024 року .

Рішення набирає законної сили у порядку ст. 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст. 295-297 КАС України.

Суддя Е.В. Катаєва

.