Ухвала від 11.07.2025 по справі 380/24008/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/24008/24

УХВАЛА

з питань проведення судового засідання в режимі відеоконференції

11 липня 2025 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті. Позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з безпеки на транспорті від 21.10.2024 року №1467-К “Про звільнення ОСОБА_1 »;

поновити ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста відділу управління ризиками Департаменту внутрішнього контролю Державної служби України з безпеки на транспорті та на державній службі;

стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 22.10.2024 року по дату ухвалення судом рішення про поновлення на посаді та на державній службі;

стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 01.09.2024 по 21.10.2024.

09 липня 2025 року представником відповідача подано до суду клопотання, в якому просить розгляд справи проводити в режимі відеоконференцзв'язку поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Вирішуючи подане представником відповідача клопотання, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 5 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 44 КАС України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Згідно з ч.1 ст. 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.

За правилами ч.3 ст.195 КАС України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

З урахуванням викладеного, у зв'язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференція за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку “ВКЗ» (vkz.court.gov.ua), суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотань представників позивача.

Керуючись ст. ст. 195, 223, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.

Судове засідання, призначене на 16 липня 2025 року об 09 годині 45 хвилин, проводити за участю представника відповідача Сусло Людмили Анатоліївни в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку (ВКЗ) ЄСІТС.

Роз'яснити учаснику справи, що братиме участь в режимі відеоконференції, що

- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву;

- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Гулкевич І.З.

Попередній документ
128791360
Наступний документ
128791362
Інформація про рішення:
№ рішення: 128791361
№ справи: 380/24008/24
Дата рішення: 11.07.2025
Дата публікації: 14.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (20.10.2025)
Дата надходження: 27.11.2024
Предмет позову: про скасування наказу про звільнення
Розклад засідань:
15.01.2025 11:30 Львівський окружний адміністративний суд
05.02.2025 14:00 Львівський окружний адміністративний суд
12.02.2025 09:30 Львівський окружний адміністративний суд
12.03.2025 12:00 Львівський окружний адміністративний суд
09.04.2025 10:00 Львівський окружний адміністративний суд
28.04.2025 10:20 Львівський окружний адміністративний суд
12.05.2025 10:00 Львівський окружний адміністративний суд
26.05.2025 10:00 Львівський окружний адміністративний суд
02.06.2025 12:00 Львівський окружний адміністративний суд
23.06.2025 10:00 Львівський окружний адміністративний суд
07.07.2025 14:30 Львівський окружний адміністративний суд
16.07.2025 09:45 Львівський окружний адміністративний суд
24.09.2025 10:00 Львівський окружний адміністративний суд
15.10.2025 13:30 Львівський окружний адміністративний суд
12.11.2025 11:00 Львівський окружний адміністративний суд