10 липня 2025 рокусправа № 380/939/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач), від імені якого діє представник адвокат Винниченко М.П., звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач) з такими вимогами:
- визнати протиправною дії та бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не розгляду заяв, вимог ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо надання відстрочки по ч. 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та щодо ненадання обґрунтованої відповіді та повідомлення письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7 та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 забезпечити право ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на відстрочку по абз. 14 ч. 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», належно розглянувши заяву та додатки та прийняти законне і обґрунтоване рішення;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути заяву позивача відповідно до чинних правових норм, та прийняти рішення, яким надати ОСОБА_1 відстрочку від призову за мобілізацією на підставі ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», враховуючи той факт що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Здійснює постійний догляд (як єдиний родич) за гр. ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 . Як племінник за своїм дядьком), відповідно до Довідки до акту огляду МСЕК № 620019 серія 12ААГ від 06.09.2023 року ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 . Іпн код НОМЕР_1 ) присвоєно 2 групу інвалідності загальне захворювання, пенсіонер по віку, відповідно до висновку № 458 від 07.09.2023 року ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 . Іпн код НОМЕР_1 ) потребує отримання соціальної послуги по догляду на непрофесійній основі від фізичної особи враховуючи наявність у нього порушень функцій організму, через які він не може самостійно себе обслуговувати, відсутні інші особи які можуть здійснювати такий догляд, та відповідно до Розпорядження Залізничної РА ЛМР від 29.09.2023 року за номером 558, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ІПН код НОМЕР_2 зареєстровано помічником гр. ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 . Іпн код НОМЕР_1 ), укладено договір від 24.11.2023 року довічного утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ІПН код НОМЕР_2 гр. ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 . Іпн код НОМЕР_1 ).
На обгрунтування позовних вимог зазначає, що позивач ОСОБА_1 на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, оскільки здійснює опіку та піклування за своїм дядьком ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), який є особою з інвалідністю ІІ групи. Стверджує, що інші члени сім'ї першого та другого ступеня споріднення, які би могли здійснювати постійний догляд за ОСОБА_2 , відсутні. Зазначає, що звернувся до відповідача із заявою встановленого зразка про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» до якої долучив всі необхідні нотаріально засвідчені документи. Проте, станом на момент подання позовної заяви відповідач не розглянув його заяви та не прийняв відповідного рішення чим вчинив протиправну бездіяльність.
Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. На обгрунтування своєї позиції зазначає, що позивач не додав документів, що підтверджують зайнятість постійним доглядом за особою з інвалідністю. Згідно пунктом 1 Порядку № 560 вказано, що цей порядок визначає процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення. У відповідності додатку 5 до Порядку № 560 підставою для надання відстрочки п.14 ч.3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» для особи, яка зайнята доглядом є документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) згідно дод.8 в якому зазначаються відомості про відсутність інших осіб, які могли б здійснювати такий догляд. Інших документів, що підтверджували би зайнятість постійним доглядом законодавством не передбачено. Позивачу засобами телефонного зв'язку неодноразово пропонувалось надати документи, що підтверджують зайнятість постійним доглядом, однак останнім таких документів подано не було. З огляду на вищевикладене 14.02.2025 року прийнято рішення про відмову позивачу в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Суд з'ясував зміст позовних вимог та заперечень на позов, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:
ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 та є громадянином України, що підтверджується його паспортом (а.с.65-66).
04.01.2025 ОСОБА_1 скерував на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як член сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю II групи, зайнятий постійним доглядом за ним (не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення або якщо члени сім'ї першого та другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи) (а.с. 58) до якої долучив такі документи:
- розпорядження Залізничної райадміністрації від 29.09.2023 № 558 про реєстрацію ОСОБА_1 помічником ОСОБА_2 ;
- лист Залізничної райадміністрації від 04.10.2023;
- нотаріально посвідчений договір довічного утримання від 24.11.2023 року;
- витяг з реєстру речових прав;
- медичний висновок ЛКК ОСОБА_2 ;
- довідка до акта огляду МСЕК серії 12ААГ № 620019 про встановлення ОСОБА_2 . ІІ групи інвалідності;
- висновок ЛКК № 458 від 07.09.2023 про необхідність отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі;
- копія паспорта і РНКПП ОСОБА_1 ; - копія паспорта і РНКПП ОСОБА_2 ;
- довідку Відділу житлового господарства ЛКП Левандівка від 20.05.2024 № 468 про реєстрацію ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ;
- довідку Відділу житлового господарства ЛКП Левандівка від 20.05.2024 №465 про реєстрацію ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 ;
- пенсійне посвідчення ОСОБА_2 , свідоцтво про смерть ОСОБА_3 , свідоцтво про смерть ОСОБА_4 , свідоцтво про народження ОСОБА_1 , свідоцтво про народження ОСОБА_2 , свідоцтво про народження ОСОБА_5 , свідоцтво про шлюб ОСОБА_6 , свідоцтво про переміну прізвища, імені, по батькові ОСОБА_7 ;
- витяг з реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища, свідоцтво про шлюб ОСОБА_6 ;
- медичний висновок ЛКК ОСОБА_8 № 78 від 07.08.2024 відповідно до якого вона за станом здоров'я здійснювати постійний сторонній догляд не може;
- пенсійне посвідчення ОСОБА_8 , витяг з реєстру територіальної громади, копія паспорта ОСОБА_8 .
За наслідками розгляду заяви позивача від 04.01.2025 комісія при ІНФОРМАЦІЯ_5 прийняла рішення, оформлене протоколом від 14.02.2025 року № 7, про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову за мобілізацією на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки не підтверджено факт зайнятості постійним доглядом за ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до вимог Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 560 від 16.05.2024 року (а.с. 55).
При прийнятті рішення суд керується такими нормами права та мотивами щодо їх застосування до спірних правовідносин:
Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII (далі - Закон №№2232-XII). Відповідно до вимог ст.ст. 20, 22 Закону №2232-XII на військову службу за призовом під час мобілізації приймаються військовозобов'язані громадяни віком від 18 років та громадяни, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі, тобто до 60 років (для вищого офіцерського складу - до 65 років).
Відповідно до частини п'ятої статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII) призов громадян на військову службу під час мобілізації здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.
На підставі указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та №69/2022 «Про загальну мобілізацію», затверджених парламентом шляхом прийняття відповідних законів, в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан, оголошено та проводиться загальна мобілізація. Строк дії правового режиму воєнного стану та проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався та діє донині.
Станом на 04.01.2025 ОСОБА_1 був військовозобов'язаним та придатним до проходження військової служби. Не бажаючи бути призваним на військову службу за мобілізацією, ОСОБА_1 звернувся до комісії при ІНФОРМАЦІЯ_5 із заявою про надання йому відстрочки від призову на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону № 3543-XII.
Пунктом 14 частини 1 статті 23 Закону № 3543-XII визначено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані члени сім'ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.
Відмова комісії при ІНФОРМАЦІЯ_5 надати ОСОБА_1 відстрочку від призову на підставі цієї норми ґрунтується на тому, що заявник не підтвердив факт зайнятості постійним доглядом за ОСОБА_2 відповідно до вимог Порядку № 560.
Оцінюючи аргументи сторін суд враховує таке:
на початку 2024 року у зв'язку з триваючою військовою агресією Російської Федерації проти України, нарощуванням зусиль агресора щодо подальшого захоплення території України, постало питання щодо удосконалення механізмів проведення заходів мобілізації для залучення більшої кількості населення на захист суверенітету і територіальної цілісності України, а також забезпечення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів та удосконалення окремих питань проходження військової служби. З метою вирішення цієї проблеми було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-IX (набрав чинності 18.05.2024), яким внесені численні зміни до законодавства України, в тому числі й до Закону № 3543-XII.
Серед іншого, частиною п'ятою статті 22 Закону № 3543-XII в редакції Закону № 3633-IX було визначено, що порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України; цей порядок визначає порядок надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення, процедури оформлення призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, механізм відправлення військовозобов'язаних та резервістів до місць проходження військової служби тощо.
Відповідно до частини п'ятої статті 22 Закону № 3543-XII (в редакції Закону № 3633-IX) Кабінет Міністрів України 16.05.2024 р. прийняв Постанову № 560, якою затвердив «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» (далі - Порядок № 560), що містить розділ «Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення».
Так, відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (п. 56 Порядку № 560).
Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) (пункт 57 Порядку 560).
За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Під час подання заяви військовозобов'язаний пред'являє військово-обліковий документ. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації в день її подання (пункт 58 Порядку № 560).
В Додатку 5 до Порядку № 560 наведено «Перелік документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», окремо для кожної категорії осіб, які мають право на відстрочку відповідно до статті 23 Закону № 3543-XII.
Суд вважає, що законодавець та уряд в такий спосіб чітко регламентували діяльність усіх без винятку підрозділів комплектування в межах держави та усунули можливість посадових осіб РТЦК та СП на місцях на власний розсуд тлумачити закон та самостійно визначати перелік документів, необхідних та достатніх для надання відстрочки від призову за мобілізацією.
Так, за пунктом 14 частини першої цієї статті (члени сім'ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи») Порядок № 560 передбачає необхідність подання:
- для військовозобов'язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім'ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв'язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки), один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу члена сім'ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, а також документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);
- для військовозобов'язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім'ї третього ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв'язки третього ступеня споріднення (дядьки, тітки, племінники та племінниці), один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу члена сім'ї першого або другого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, а також документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);
- для особи, за якою здійснюється догляд, - один із таких документів, що підтверджує інвалідність особи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Оскільки ОСОБА_1 є племінником ОСОБА_2 , то відповідно до Додатку 5 Постанови №560 він є членом сім'ї третього ступеня споріднення. Порядок № 560 для підтвердження факту зайнятості постійним доглядом за членом сім'ї третього ступеня споріднення передбачає необхідність подання заявником:
- документів, що підтверджують родинні зв'язки третього ступеня споріднення;
- документів, що підтверджують відсутність членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення;
- або документів, що підтверджують неможливість членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи;
- документів, що підтверджують зайнятість постійним доглядом за особою з інвалідністю І чи ІІ групи: документів про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).
Отже, у пункті 14 Додатку № 5 до Порядку № 560 чітко та недвозначно визначений необхідний та вичерпний перелік документів, які мають бути долучені до заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у разі здійснення постійного догляду членом сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю ІІ групи.
Відповідно до обставин цієї справи позивач разом із заявою надав документи, що підтверджують родинні зв'язки третього ступеня споріднення, документи, що підтверджують неможливість членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи. Крім того, ОСОБА_1 до заяви долучив: - розпорядження Залізничної райадміністрації від 29.09.2023 № 558 про реєстрацію ОСОБА_1 помічником ОСОБА_2 ; - лист Залізничної райадміністрації від 04.10.2023; - нотаріально посвідчений договір довічного утримання від 24.11.2023 року; - нотаріально посвідчений договір довічного утримання від 24.11.2023 року. Проте надані документи не є належними та достатніми доказами в розумінні Порядку № 560, які слід надати для підтвердження факту здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю ІІ групи членом сім'ї третього ступеня споріднення. Водночас заявник не додав до заяви належного та достатнього доказу - документа за формою додатку №8 (акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду).
Суд зазначає, що заявник для позитивного вирішення його звернення повинен дотримуватися вимог чинного законодавства щодо подання ІНФОРМАЦІЯ_1 всіх підтверджуючих документів до заяви, визначених в Порядку № 560. Тобто позивачу необхідно було до заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, крім інших документів, долучити один із документів з альтернативного переліку про підтвердження факту зайнятості постійним доглядом за особою з інвалідністю ІІ групи, а саме або документів про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або якщо військовозобов'язаний здійснює постійний догляд за особою з інвалідністю ІІ групи та не отримує компенсації - акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8 Порядку № 560) у якому, крім іншого зазначаються відомості про відсутність інших осіб, які б могли здійснювати постіний догляд.
Відповідно до пункту 60 Порядку №560 комісія при РТЦК та СП вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п'яти робочих днів з дати його отримання. Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов'язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв'язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов'язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатком 6. Про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
Встановлені судом обставини справи свідчать про те, що відповідач діяв відповідно до пункту 60 Порядку № 560 та прийняв законне та обґрунтоване рішення. Суд, враховуючи наведені вище мотиви, визнає, що відповідач за наслідками вивчення заяви ОСОБА_1 від 04.01.2025 дійшов правильного висновку, що надані заявником документи не доводять факту зайнятості постійним доглядом за своїм дядьком ОСОБА_2 відповідно до пункту 14 частини 1 статті 23 Закону № 3543-XII та Порядку № 560, а тому правомірно прийняв рішення про відмову у наданні відстрочки, зафіксоване в протоколі засідання комісії; при цьому заявника належно повідомлено про прийняте відповідачем рішення у передбачений Порядком № 560 спосіб.
Щодо аргументів позивача про не розгляд його заяви про надання відстрочки та не прийняття законного і обґрунтованого рішення за наслідками розгляду такої заяви, то такі спростовуються долученим до відзиву на позовну заяву повідомленням № 24 від 14.02.2025 року, оформленим за формою згідно Додатку 7 до Порядку №560 про ухвалення комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 рішення про відмову у наданні відстрочки позивачу із належним обґрунтуванням причин такої відмови.
Отже, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити з мотивів їх безпідставності. З огляду на висновок суду по суті основних вимог в задоволенні похідних позовних вимог також слід відмовити.
Враховуючи висновок суду по суті позову понесені позивачем судові витрати покладаються на нього. Відповідач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, що підлягають розподілу за наслідками прийняття цього рішення суду.
Керуючись ст.ст. 19-20,90,139,229,241-246,250,251,255,295 КАС України, суд -
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Понесені позивачем судові витрати покласти на нього.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення до суду апеляційної інстанції. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяМоскаль Ростислав Миколайович