ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про передачу адміністративної справи
"11" липня 2025 р. справа № 300/4651/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Панікара І.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , за змістом якого просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприйняття рішення по суті за результатом розгляду заяви від 13.06.2025 про визнання вчинення правопорушення;
- зобов'язати відповідача розглянути заяви від 13.06.2025 про визнання вчинення правопорушення та прийняти рішення у спосіб і порядок, визначені ст. 279-9 КупАП.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд встановив, що предметом позову є бездіяльність суб'єкта владних повноважень (відповідача) у справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності на підставі статті 279-9 КУпАП.
В даному аспекті суд зазначає таке.
Так, за змістом позовної заяви позивач вказує на бездіяльність відповідача, що знайшла свій прояв у не вирішенні питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з 20.06.2025 року - моменту отримання заяви позивача у якій останній не оспорював вчинення ним факту правопорушення та згоден на притягнення його до адміністративної відповідальності.
Положеннями статті 279-9 КУпАП обумовлено обов'язкову перевірку та вирішення у триденний термін, зокрема, і посадовою особою територіального центру комплектування та соціальної підтримки, викладені у заяві особи фактичні дані про вчинення останньою адміністративного правопорушення та винесення постанови у справі.
Таким чином, оскільки саме прийняття постанови як кінцевого процесуального документу і є наслідком розгляду заяви особи, відтак факт її не винесення у визначений статтею 279-9 КУпАП строк за наслідками надходження заяви такої особи щодо повідомлення про вчинення останньою адміністративного правопорушення слід розглядати як предмет розгляду по вказаній справі в аспекті надання йому судом правової оцінки щодо ймовірної бездіяльності у діях суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності..
У позовній заяві місцезнаходженням позивача вказана адреса - АДРЕСА_1 .
Таким чином, враховуючи статтю 26 КАС України, адміністративна справа № 300/4651/25 підсудна Калуському міськрайонному суду Івано-Франківської області.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд до іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 18, 20, 26, 29, 30, 243, 248, 256, 293 КАС України, суд, -
Адміністративну справу № 300/4651/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій передати для розгляду до Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на цю ухвалу подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя /підпис/ Панікар І.В.
Ухвала постановлена 11.07.2025, у зв'язку з перебуванням судді Панікара І.В. у відпустці в період з 07.07.2025 по 08.07.2025.