Постанова від 01.07.2025 по справі 127/18561/25

Справа № 127/18561/25

Провадження № 3/127/3972/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" липня 2025 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Шидловський О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, працюючу в КНП «ПРЦО ВОР», проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Наказом №232-к(ос) від 13.06.2022 ОСОБА_1 прийнято на посаду лікаря-онколога, хіміотерапевтичного відділення з 13.06.2022 р.

Наказом директора КНП «ПРЦО ВОР» №25 від 21.01.2025 затверджено перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи в КНП «ПРЦО ВОР», до якого була і включена ОСОБА_1 .

Відповідно до наданих матеріалів та пояснення заступника медичного директора з організаційно-методичної роботи КПП «ПРЦО ВОР» лікарям через робочі групи месенджерів неодноразово доводили вимоги ЗУ «Про запобігання корупції», нагадували про обов'язок подання щорічних декларацій до 31 березня 2025 року, та ознайомили лікарів з додатками до наказів хто із включений до складу таких експертних команд.

Окрім цього, в КНП «ПРЦО ВОР» 03.10.2024 року наказом директора №3 91 від 03.10.2024 було затверджено антикорупційну програму КНП «ПРЦО ВОР» на 2024-2025 роки.

Відповідно до вказаної антикорупційної програми пп. 1, п. 2 ч. 1 Розділу П визначено що керівництво, працівники та представники КНП «ПРЦО ВОР» зобов'язані дотримуватися вимог Закону України «Про запобігання корупції», цієї Програми та прийнятих на їх виконання внутрішніх документів, а також забезпечувати реалізацію цієї Програми.

Відповідно до наданих відомостей до вказаної Програми, усі працівники КНП «ПРЦО ВОР» були під підпис ознайомленні з нею.

Згідно до пп.«ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.

Відповідно до п. 2 «Подання декларацій особами, які включені до Переліку лікарів у період з 01.01.2025 до 31.03.2025 включно» питання 11 -2 «Які декларації необхідно подати головам та членам експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи?» роз'яснення щодо фінансової доброчесності від 28.01.2025 роз'яснено обов'язок про необхідність подання:

• декларацію кандидата на посаду за 2024 рік - протягом 10 календарних днів з дня включення до Переліку лікарів;

• щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2024 рік - до 31.03.2025 включно.

Тобто, у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2024 рік до 31.03.2025.

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 01.04.2025 о 19:10 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2024рік (https://pubiic.nazk.gov.ua/documents/58512d95-4d82-425b-b598ф96ec8f67492).

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період з 11.10.2023-12.05.2025 - остання не здійснювала будь яких дій до 31.03.2025, а зареєструвалась та почала заповняти декларації лише 01.04.2025 року.

Таким чином, враховуючи вищевикладені факти, ОСОБА_1 будучи включеною до складу лікарів, які мають право здійснювати оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи при комунальному некомерційному підприємстві «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради», являючись згідно пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 01.04.2025 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала фактичні обставини справи. Просила суд суворо її не карати.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною та підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення №457 від 12.06.2025 року; витягом з єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_1 та іншими документами долученими до матеріалів справи.

За таких обставин суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника яка визнала фактичні обставини справи, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, з'явилася в судове засідання, визнала фактичні обставини справи в чому щиро розкаялася. Оцінюючи в сукупності дії ОСОБА_1 наслідки та ставлення останньої до вказаних дій, конкретні обставини вчиненого адміністративного правопорушення, з урахуванням даних що характеризують особу, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн., сплата якого передбачена ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 23, 24, 33, 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити її адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в сумі становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: