Справа № 755/8358/25
Провадження №: 3/755/3554/25
"01" липня 2025 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Вовк О.І., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Дніпровського УП ГУНП у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, українця, громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною третьою статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),-
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 630510 від 08 травня 2025 року, ОСОБА_1 , 09 квітня 2025 року по пр-ту Тичини, 15-А в м. Києві в магазині «Фора», ОСОБА_1 , вчинив дрібну крадіжку на суму 442,75 грн без ПДВ.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 630513 від 08 травня 2025 року, ОСОБА_1 06 квітня 2025 року по пр-ту Тичини, 15-А в м. Києві в магазині «Фора», ОСОБА_1 , вчинив дрібну крадіжку на суму 965,25 грн без ПДВ.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 630512 від 08 травня 2025 року, ОСОБА_1 , 04 квітня 2025 року по пр-ту Тичини, 15-А в м. Києві в магазині «Фора», ОСОБА_1 , вчинив дрібну крадіжку на суму 2590,00 грн без ПДВ.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 630509 від 08 травня 2025 року, ОСОБА_1 08 квітня 2025 року по пр-ту Тичини, 15-А в м. Києві в магазині «Фора», ОСОБА_1 , вчинив дрібну крадіжку на суму 583,25 грн без ПДВ.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 630515 від 08 травня 2025 року, ОСОБА_1 , 09 квітня 2025 року по пр-ту Тичини, 15-А в м. Києві в магазині «Фора», ОСОБА_1 , вчинив дрібну крадіжку на суму 665,00 грн без ПДВ.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 630511 від 08 травня 2025 року, ОСОБА_1 07 квітня 2025 року по пр-ту Тичини, 15-А в м. Києві в магазині «Фора», ОСОБА_1 , вчинив дрібну крадіжку на суму 582,50 грн без ПДВ.
Дії ОСОБА_1 відповідно до вищевказаних протоколів про адміністративні правопорушення кваліфіковано за частиною третьою статті 51 КУпАП.
Постановою Дніпровського районного суду міста Києва від 27 червня 2025 року, матеріали справи про адміністративне правопорушення № 755/8358/25 (провадження № 3/755/3554/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною третьою статті 51 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення № 755/8360/25 (провадження № 3/755/3556/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною третьою статті 51 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення № 755/8363/25 (провадження № 3/755/3559/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною третьою статті 51 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення № 755/8366/25 (провадження № 3/755/3561/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною третьою статті 51 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення № 755/8367/25 (провадження № 3/755/3562/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною третьою статті 51 КУпАП та матеріали справи про адміністративне правопорушення № 755/8368/25 (провадження № 3/755/3563/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною третьою статті 51 КУпАП об'єднано в одне провадження. Об'єднаній справі присвоєно № 755/8358/25 (провадження № 3/755/3554/25).
Правом на участь в судовому засіданні ОСОБА_1 не скористався. В судові засідання призначені на 29 травня 2025 року, 01 липня 2025 року, не з'явився, повідомлявся судом належним чином у встановленому законом порядку, шляхом надіслання судових повісток та розміщення оголошення про виклик на сайті Дніпровського районного суду міста Києва вебпорталу «Судова влада України».
На адресу суду повернулися конверти з судовими повістками, які були направлені на зазначену в протоколі ОСОБА_1 адресу проживання, з поміткою «закінчення терміну зберігання», що згідно з позицією Великої Палати Верховного суду у справі 800/547/17, свідчить про належне повідомлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 8 листопада 2005 року у справі «Смірнов проти України» зазначено, що сторона яка задіяна у ході судового розгляду, зобов'язання з розумним інтервалом цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Враховуючи те, що згідно частиною другою статті 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за статтею 51 КУпАП є обов'язковою, судом вжито усіх передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення заходів, для виклику ОСОБА_1 у судові засідання, проте у встановлений судом час останній не з'являвся. Розгляд справи про адміністративне правопорушення неодноразово відкладався.
Враховуючи дані обставини, суд вважає, що відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення за жодних обставин не може виступати як засіб уникнення адміністративної відповідальності особи, також, враховуючи, що існує загроза спливу строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, суддя вважає за доцільне розглянути дану справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог статті 252 КУпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно зі статтею 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною третьою статті 51 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частиною першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а саме: дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян; дію, передбачену частиною першою цієї статті, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить від 0,5 до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається зі статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справ, суд доходить висновку, що винність ОСОБА_1 , повністю підтверджується, наданими суду матеріалами адміністративних справ, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД № 630510 від 08 травня 2025 року; серії ВАД № 630513 від 08 травня 2025 року; серії ВАД № 630512 від 08 травня 2025 року; серії ВАД № 630509 від 08 травня 2025 року; серії ВАД № 630515 від 08 травня 2025 року; серії ВАД № 630511 від 08 травня 2025 року підписаними ОСОБА_1 без зауважень; рапортами, складеними уповноваженою на те особою; заявами та письмовими поясненнями інспектора магазину ОСОБА_2 від 15 квітня 2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08 травня 2025 року, в яких останній визнає свою вину; довідками вартості викраденого товару від 15 квітня 2025 року.
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративних справ, з урахуванням наявних у справах належних доказів, судом не встановлено.
За таких обставин, враховуючи вище викладене, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень передбачених частиною третьою статті 51 КУпАП.
Згідно положень статті 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини у скоєні правопорушень, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, суд вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 51 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції даної статті у виді громадських робіт.
На підставі статті 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі, передбаченому Законом України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 33, 51, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 51 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді 45 (сорока п'яти) годин громадських робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Києва, протягом десяти днів з дня її винесення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що судовий збір має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення судового збору, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати судового збору у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Згідно із статтею 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення судового збору за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір судового збору, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Суддя Дніпровського районного суду
міста Києва О.І. Вовк