Ухвала від 08.07.2025 по справі 766/2629/25

Справа №766/2629/25

н/п 1-кп/766/3309/25

УХВАЛА

про закриття кримінального провадження

08.07.2025 року Херсонський міський суд Херсонської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

потерпілого ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Херсоні кримінальне провадження, внесене до ЄРДР під №12025232020000032 від 27.01.2025 року за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Понятівка, Білозерського району, Херсонської області, громадянина України, з середньою освітою, офіційно не працюючого, неодруженого, маючого на утриманні малолітню дитину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.125 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

20.02.2025 з Херсонської окружної прокуратури до Херсонського міського суду Херсонської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР під №12025232020000032 від 27.01.2025 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

Ухвалою від 24.02.2025 розгляд вказаного обвинувального акту було призначено до підготовчого судового засідання на 05.03.2025 о 08 год. 50 хв.

За змістом обвинувального акту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинувачується у тому, що він 26.01.2025 близько 23:00 год., перебуваючи в гуртожитку за адресою: вул. Комкова, буд. 76-Б, м. Херсон, а саме: на сходах між першим та другим поверхом, переслідуючи прямий злочинний умисел, направлений на спричинення тілесних ушкоджень іншій людині, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, умисно наніс потерпілому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , один удар кулаком правої руки в обличчя, потрапивши в ліве око, в результаті спричинив тілесні ушкодження у вигляді синця повіки лівого ока, який згідно з висновком експерта відноситься до легких тілесних ушкоджень.

Дії ОСОБА_5 відповідно до обвинувального акту вірно кваліфіковані за ч.1 ст.125 КК України як умисне легке тілесне ушкодження.

В підготовчому судовому засіданні потерпілий ОСОБА_4 заявив клопотання про закриття кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч.1 ст.125 КК України. Своє клопотання обґрунтовував відмовою від обвинувачення, оскільки примирився із обвинуваченим та не має до нього претензій.

Обвинувачений ОСОБА_5 в підготовчому судовому засіданні просив задовольнити клопотання потерпілого та закрити кримінальне провадження у зв'язку із відмовою потерпілого від приватного обвинувачення.

Прокурор в підготовчому судовому засіданні не заперечував проти закриття кримінального провадження у зв'язку із відмовою потерпілого від приватного обвинувачення, що відповідає вимогам статті 477 КПК України.

Вислухавши думку учасників процесу, суд вважає за можливе задовольнити клопотання потерпілого ОСОБА_4 та закрити кримінальне провадження стосовно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, у зв'язку із відмовою потерпілого від обвинувачення, з наступних підстав.

Частиною 4 статті 26 КПК України визначено, що кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представника від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Згідно ст.477 КПК України кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема і за ст.125 КК України.

Згідно п.7 ч.1 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо: потерпілий, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представник відмовився від обвинувачення, крім кримінального провадження щодо кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством.

Згідно п.2 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти таке рішення: закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 5-8, 10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.

Судом встановлено, що потерпілий ОСОБА_4 відмовився від обвинувачення, його позиція є добровільною, наслідки закриття кримінального провадження роз'яснені і зрозумілі.

Кримінальне правопорушення за ч.1 ст.125 КК України відноситься до проступків (стаття 12 КК України), провадження за яким може бути розпочате лише за заявою потерпілої особи (п.1 ч.1 ст.477 КПК України).

Враховуючи наведене, за відсутності заборон, передбачених діючим КПК України та з огляду на безальтернативність застосування вищезазначених вимог процесуального законодавства, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12025232020000032 від 27.01.2025 року за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.125 КК України, слід закрити у зв'язку із відмовою потерпілого від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Речові докази та процесуальні витрати в кримінальному провадженні відсутні.

Цивільний позов не пред'являвся.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 не обирався.

Керуючись ст.ст.284,369, 376, 477 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Кримінальне провадження №12025232020000032 від 27.01.2025 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.125 КК України - закрити, у зв'язку із відмовою потерпілого ОСОБА_4 від обвинувачення.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

СуддяОСОБА_1

Попередній документ
128782593
Наступний документ
128782595
Інформація про рішення:
№ рішення: 128782594
№ справи: 766/2629/25
Дата рішення: 08.07.2025
Дата публікації: 14.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Умисне легке тілесне ушкодження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (08.07.2025)
Дата надходження: 20.02.2025
Розклад засідань:
05.03.2025 08:50 Херсонський міський суд Херсонської області
14.05.2025 10:00 Херсонський міський суд Херсонської області
08.07.2025 10:45 Херсонський міський суд Херсонської області