вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
01 липня 2025 рокуСправа № 912/1394/25
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Коваленко Н.М.
при секретарі судового засідання Пастуховій А.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні справу №912/1394/25 від 02.06.2025
за позовом: Керівника Кропивницької окружної прокуратури Кіровоградської області, код ЄДР 02910025, вул. Є. Чикаленка, 11, м. Кропивницький, 25002 в інтересах держави
до відповідача: Кропивницької міської ради, код ЄДР 26241020, вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022
про скасування державної реєстрації земельної ділянки та скасування державної реєстрації права власності,
від прокуратури - Лагода О.В., посвідчення №075371 від 01.03.2023;
від відповідача - Сніцар О.П., виписка з ЄДР (в порядку самопредставництва).
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Керівника Кропивницької окружної прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави до Кропивницької міської ради з вимогами:
1. Скасувати у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026 загальною площею 0,1 га.
2. Скасувати державну реєстрацію права власності Кропивницької міської ради (код ЄДРПОУ 26241020), здійснену у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2769960735101.
3. Стягнути з Кропивницької міської ради (код ЄДРПОУ 26241020) на користь Кіровоградської обласної прокуратура судовий збір у сумі 6 056 грн. (просп. Європейський, 4, м. Кропивницький, 25006, ЄДРПОУ 02910025, банк Державна Казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, розрахунковий рахунок UA848201720343100001000004600, код класифікації видатків бюджету - 2800).
Про дату і час судового засідання повідомити Кропивницьку окружну прокуратуру та Кіровоградську обласну прокуратуру.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що наявність у Державному земельному кадастрі відомостей щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, як земель житлової та громадської забудови з цільовим призначенням "Для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)" порушує принципи об'єктивності, достовірності, повноти відомостей Державного земельного кадастру, визначені ст. 3 Закону України "Про Державний земельний кадастр".
На даний час спірна земельна ділянка зареєстрована у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за Кропивницькою міською радою, у зв'язку з чим територіальна громада позбавлена можливості розпоряджатися нею як землями водного фонду прибережної захисної смуги р. Інгул.
Ухвалою від 02.06.2025 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі №912/1394/25, ухвалив справу №912/1394/25 розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 01.07.2025 - 12:00, встановив учасникам справи строки для подання заяв по суті справи.
17.06.2025 до господарського суду через систему "Електронний суд" від відповідача надійшов відзив на позовну заяву №б/н від 17.06.2025 з вимогами:
1. Взяти до уваги, що Кропивницька міська рада визнає позовні вимоги Керівника Кропивницької окружної прокуратури Кіровоградської області в повному обсязі.
2. Застосувати ч. 1 ст. 130 Господарського процесуального кодексу України та п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", і здійснити повернення 50 відсотків сплаченого судового збору позивачу з державного бюджету України.
У підготовчому засіданні 01.07.2025 прокурор підтримав позов, відповідач визнав позовні вимоги.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позивач вправі відмовитись від позову, відповідач має право визнати позов на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно ч. 3 ст. 185 ГПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
За ч. 1, 4 ст. 191 ГПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві; у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Господарський суд встановив, що заява відповідача про визнання позову не суперечить закону та не порушує права чи інтереси інших осіб, підписана уповноваженим представником.
Враховуючи викладене, беручи до уваги визнання відповідачем позовних вимог у повному обсязі, господарський суд вважає за можливе ухвалити судове рішення в підготовчому засіданні 01.07.2025.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив такі обставини.
Згідно ч. 4 ст. 53 ГПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених ст. 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Кропивницькою окружною прокуратурою встановлено порушення вимог земельного законодавства при формуванні земельної ділянки з визначенням категорії - землі житлової та громадської забудови за рахунок земель водного фонду прибережної захисної смуги річки Інгул.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
"Інтереси держави" охоплюють широке і водночас чітко не визначене коло законних інтересів, які не піддаються точній класифікації. Надмірна формалізація "інтересів держави", особливо у сфері публічних правовідносин, може призвести до необґрунтованого обмеження повноважень прокурора на захист суспільно значущих інтересів там, де це дійсно потрібно (постанови Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №806/1000/17, від 20.09.2018 у справі №924/1237/17).
За таких обставин "суспільним", "публічним" інтересом звернення прокурора з вимогою про усунення перешкод державі та територіальній громаді м. Кропивницького у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою водного фонду є задоволення суспільної потреби у відновленні законності під час вирішення суспільно важливого та соціально значущого питання - зміни цільового призначення земель водного фонду, а також захист суспільних інтересів загалом, права власності на землю Українського народу, національного надбання Українського народу, однією з природних основ його економічного розвитку і соціального добробуту та в цілому водних ресурсів, які забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу, і є обмеженими та уразливими природними об'єктами.
Статтею 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, землю, природні ресурси, інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності тощо.
Згідно положень ст. 80 Земельного кодексу України суб'єктами права власності на землю є, зокрема, територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності.
Згідно ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; організація землеустрою.
Спірна земельна ділянка є землями комунальної власності, вона належить Кропивницькій міській територіальній громаді, а функції власника та розпорядника щодо неї здійснює Кропивницька міська рада, як представницький орган територіальної громади.
У даній справі Кропивницька міська рада є органом, який мав би захищати інтереси держави (територіальної громади) від неправомірних діянь в суді, не може здійснити такий захист, оскільки є порушником у спірних правовідносинах, а порушення інтересів держави стали наслідком дій та рішень зазначеного уповноваженого органу, який визначений відповідачем за позовом.
Таким чином, Кропивницька міська рада не може бути позивачем у цій справі.
Вказане є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом пред'явлення даного позову.
За рішенням Кіровоградської міської ради №1236 від 27.11.2017 у зв'язку з перейменуванням міста Кіровограда Кіровоградської області на місто Кропивницький, Кіровоградська міська рада (код ЄДРПОУ 26241020) є міською радою міста Кропивницького, а виконавчий комітет Кіровоградської міської ради (код ЄДРПОУ 04055251) є виконавчим комітетом міської ради міста Кропивницького.
Вказаним рішенням встановлено, що всі рішення міської ради та її виконавчого комітету, розпорядження міського голови та документи, в яких зазначено назву "Кіровоград", "Кіровоградська міська рада" у відповідних відмінках, прийняті до набрання чинності цього рішення, залишаються чинними та приймаються всіма виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, при цьому при прийнятті нових рішень та документів використовується нова назва "Кропивницький" та "міська рада міста Кропивницького".
Рішенням Кропивницької міської ради №3 від 04.12.2020 перейменовано Міську раду міста Кропивницького (код ЄДРПОУ 26241020) на Кропивницьку міську раду, встановлено, що всі рішення міської ради та її виконавчого комітету, розпорядження міського голови та документи, в яких зазначено назву "Міська рада міста Кропивницького" у відповідних відмінках, прийняті до набрання чинності цим рішенням, є чинними та приймаються всіма виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, при цьому при прийнятті нових рішень та документів використовується нова назва "Кропивницька міська рада".
Так, рішенням Кіровоградської міської ради №685 від 17.06.2008 "Про надання згоди на розроблення проекту землеустрою в районі пров. Річкового" погоджено місце розташування та надано громадянам міста Кіровограда згоду на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність за рахунок категорії земель житлової та громадської забудови, що перебувають у запасі, в районі пров. Річкового для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) згідно з додатком (в кількості 9 осіб).
Згідно п. 5 додатку згоду на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1000 кв.м у власність надано ОСОБА_1 .
Пунктом 1 рішення Кіровоградської міської ради №2421 від 27.08.2009 "Про передачу безоплатно у власність земельних ділянок в районі пров. Річкового" затверджено Луговському С.В. проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 1000 кв.м в районі пров. Річкового для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та акт визначення розміру збитків для відшкодування власникам землі та землекористувачам, пов'язаних із вилученням земельної ділянки. Пунктом 2 рішення вказану земельні ділянку передано у власність ОСОБА_1 .
На підставі вказаного рішення Луговський С.В. отримав державний акт па право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №847764 від 06.10.2011 щодо земельної ділянки площею 1000,00 кв.м для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер земельної ділянки 3510100000:29:265:0026. Державний акт зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №351010001000939 від 06.10.2011.
Державна реєстрація земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026 проведена 06.10.2011.
За інформацією Відділу №2 Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (лист від 12.05.2025 №10-22-0.555.2-1044/290-25) відповідно до даних Державного земельного кадастру земельна ділянка загальною площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026 в автоматизованому порядку була перенесена з Державного реєстру земель до Державного земельного кадастру у 2013 році.
Встановлено, що земельна ділянка площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, що передана у власність ОСОБА_1 на підставі п. 1, 2 рішення Кіровоградської міської ради від 27.08.2009 №2421, знаходиться в 50-ти метровій зоні прибережної захисної смуги річки Інгул, відстань від земельної ділянки до річки Інгул становить 12 метрів з обох боків.
Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 17.09.2015 по справі №404/4286/15-ц (пров. №2/404/2689/15) задоволено позов прокурора м. Кіровограда до Кіровоградської міської ради та ОСОБА_1 про визнання недійсним рішення, державного акту на право власності на земельну ділянку та зобов'язати повернути земельну ділянку.
Визнано недійсними пункти 1, 2 рішення Кіровоградської міської ради (зараз - Кропивницька міська рада) від 27.08.2009 №2421 "Про передачу безоплатно у власність земельних ділянок в районі пров. Річкового" Луговському С.В.
Визнано недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №847764, виданий ОСОБА_1 , зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі №351010001000939.
Зобов'язано Луговського С.В. повернути Кіровоградській міській раді (зараз - Кропивницька міська рада) земельну ділянку площею 1000,00 кв.м з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, що розташована в районі пров. Річкового в м. Кіровограді (зараз - м. Кропивницький).
Рішення суду набрало законної сили 06.10.2015.
За ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Відтак, у вказаному рішенні встановлено незаконність виділення земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, що знаходиться в прибережній захисній смузі річки Інгул та відноситься до земель водного фонду, спірна земельна ділянка до цього часу продовжує існувати як об'єкт цивільних правовідносин з віднесенням її до категорії земель - землі житлової та громадської забудови, з цільовим призначенням 02.01 Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Вказане унеможливлює використання територіальною громадою її як земель водного фонду прибережної захисної смуги, що мають законодавчо обмежений режим використання.
Нормами ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України визначено способи захисту прав на земельні ділянки, зокрема захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків: застосування інших, передбачених законом, способів.
За ст. 21 Земельного кодексу України порушення порядку зміни цільового призначення земель є підставою для, у тому числі, відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною.
Згідно з ч. 1 ст. 79 Земельного кодексу України земельною ділянкою є частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Станом на час видачі державного акта на право приватної власності ОСОБА_1 щодо спірної земельної ділянки діяв Тимчасовий порядок ведення державного реєстру земель, затверджений наказом Держкомзему України від 02.07.2003 №174, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.07.2003 за №641/7962, згідно якого державний реєстр земель - це складова частина державного земельного кадастру, який складається з книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок та Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку і формується за допомогою АС ДЗК.
Статтею 1 Закону України "Про Державний земельний кадастр" визначено, що державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Статтею 3 Закону України "Про Державний земельний кадастр" визначено, що основними принципами, на яких базується Державний земельний кадастр, є зокрема, принципи об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Державному земельному кадастрі.
За змістом ч. 1 ст. 24 вказаного Закону державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку.
Згідно з ч. 13 ст. 79-1 Земельного кодексу України земельна ділянка припиняє існування як об'єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації.
Статтями 16, 25 Закону України "Про Державний земельний кадастр" передбачено, що кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Також, у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки закривається і відповідна Поземельна книга.
Відповідно до п. 114 Порядку ведення Державного земельного кадастру державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки, яке набрало законної сили в установленому законодавством порядку.
Відповідно до ч. 10 ст. 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень). Ухвалення судом рішення про визнання нечинним рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, за якою була сформована земельна ділянка, щодо якої виникли речові права, а також про скасування державної реєстрації такої земельної ділянки, що допускається за умови визнання нечинним рішення про затвердження такої документації (за його наявності) та припинення таких прав (за їх наявності).
Оскільки земельна ділянка з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026 відноситься до земель водного фонду та є частиною прибережної захисної смуги р. Інгул, тому вона не може відноситися до земель житлової та громадської забудови та існувати у встановлених межах.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (інформаційна довідка №426911118 від 14.05.2025) на даний час право власності на земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026 зареєстроване за територіальною громадою в особі Кропивницької міської ради (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2769960735101) на підставі рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 17.09.2015 у справі №404/4286/15-ц.
Згідно відомостей Державного земельного кадастру спірна земельна ділянка з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026 відноситься до категорії земель - землі житлової та громадської забудови з цільовим призначенням -02.01 для будівництва і жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка).
Відтак, зважаючи на рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 17.09.2015 у справі №404/4286/15-ц, яке набрало законної сили 06.10.2015, встановлено незаконність виділення земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, що знаходиться в прибережній захисній смузі річки Інгул та відноситься до земель водного фонду, спірна земельна ділянка неправомірно продовжує існувати як об'єкт цивільних правовідносин з віднесенням її до категорії земель - землі житлової та громадської забудови, з цільовим призначенням 02.01 Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Вказане унеможливлює використання такої земельної ділянки територіальною громадою як земель водного фонду прибережної захисної смуги, що мають законодавчо обмежений режим використання.
Віднесення спірної земельної ділянки до земель житлової та громадської забудови з цільовим призначенням 02.01 Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) призвели до незаконної зміни цільового призначення земель та безпідставного їх виведення із земель водного фонду прибережної захисної смуги річки Інгул, які перебувають під особливою охороною держави.
Таким чином, наразі існують умови для розпорядження земельною ділянкою прибережної захисної смуги, у порядку, передбаченому для земель житлової та громадської забудови. Перебування земельної ділянки прибережної захисної смуги річки Інгул у складі земель житлової та громадської забудови, як присадибної земельної ділянки, порушує режим використання та охорони земель водного фонду та може завдати непоправної шкоди екосистемі річки.
Відсутність обмежень у використанні спірної земельної ділянки як земель прибережної захисної смуги, спричиняє можливість вчинення відповідачем дій щодо передачі такої земельної ділянки у приватну власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Відповідач визнав позовні вимоги та погодився з правовими підставами позову.
Враховуючи незаконність дій щодо проведення державної реєстрації спірної земельної ділянки з віднесенням її до земель житлової та громадської забудови з цільовим призначенням 02.01 Для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), з метою відновлення порушених прав територіальної громади Кропивницької міської ради господарський суд дійшов висновку, про необхідність скасувати у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, з одночасним припиненням речових прав на вказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Відтак господарський суд зазначає про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.
За ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається на відповідача.
Разом з цим, ч. 1 ст. 130 ГПК України передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при подання позову.
Згідно ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Таким чином, 50% судового збору у розмірі 3028,00 грн мають бути покладені на відповідача, а інші 50% судового збору у розмірі 3028,00 грн підлягають поверненню Кіровоградській обласній прокуратурі з Державного бюджету України.
Керуючись ст. 74, 76-77, 129-130, 185, 191, 233, 236-241, 326-327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Скасувати у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026 загальною площею 0,1 га.
Скасувати державну реєстрацію права власності Кропивницької міської ради (код ЄДР 26241020, вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022), здійснену у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 3510100000:29:265:0026, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2769960735101.
Стягнути з Кропивницької міської ради (код ЄДР 26241020, вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022) на користь Кіровоградської обласної прокуратури (просп. Європейський, 4, м. Кропивницький, 25006, ЄДР 02910025, банк Державна Казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, розрахунковий рахунок UA848201720343100001000004600, код класифікації видатків бюджету - 2800) судовий збір у сумі 3 028,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повернути зі спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач коштів - ГУК у Кіров.обл./тг м.Кропивн/22030101, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), МФО 899998, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230, р/р UA178999980313161206083011567, код класифікації доходів бюджету 22030101) Кіровоградській обласній прокуратурі (код ЄДР 02910025, просп. Європейський, 4, м. Кропивницький, 25006) 3 028,00 грн судового збору, сплаченого згідно платіжної інструкції №1124 від 22.05.2025, оригінал якої залишається в матеріалах справи.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення направити сторонам.
Повне рішення складено 11.07.2025.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.