Cправа № 712/5330/25
Провадження № 2-о/712/158/25
26 червня 2025 року Соснівський районний суд м. Черкас у складі:
головуючого судді - Пересунька Я.В.,
при секретарі - Руденко А.В.,
за участі представника заявника - адвоката Тарасової Т.С.,
та державного реєстратора - Крилової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкас справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Центр надання адміністративних послуг Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради, державний реєстратор Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Крилова Оксана Миколаївна, про встановлення факту, що має юридичне значення,
1. Стислий виклад позиції заявника.
1.1. У квітні 2025 року ОСОБА_1 звернулася до суду з указаною заявою, в якій просить встановити факт, що має юридичне значення, що при державній реєстрації права приватної власності на будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 за громадянкою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який належить їй на підставі договору дарування № 920 від 11 березня 1996 року, посвідченого Кремінською нотаріальною конторою, допущена помилка, внаслідок якої державна реєстрація права власності на означений житловий будинок Комунальним підприємством «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації» здійснена не по АДРЕСА_2 (Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 11716529 від 04 вересня 2009 року).
Вважати правильною адресою місця знаходження будинку, який належить громадянці ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі Договору дарування № 920 від 11 березня 1996 року, посвідченого Кремінською нотаріальною конторою: АДРЕСА_1 .
1.2. Заяву обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 на території Кремінської об'єднаної територіальної громади має на праві приватної власності будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Цей будинок належить їй на підставі договору дарування № 920 від 11 березня 1996 року, посвідченого Кремінською нотаріальною конторою.
1.3. З невідомих причин державна реєстрація права власності на означений житловий будинок Комунальним підприємством «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації» здійснена не по АДРЕСА_2 (Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 11716529 від 04 вересня 2009 року).
1.4. У зв'язку з цим державним реєстратором прав на нерухоме майно Черкаської міської ради Департаменту управління справами та юридичного забезпечення відмовлено ОСОБА_1 у проведенні реєстраційних дій щодо реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 . Причиною відмови в державній реєстрації державним реєстратором зазначена наявність обставин, які є підставою для відмови в проведенні реєстраційних дій оскільки подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження , а саме: договір дарування № 920 від 11 березня 1996 року, посвідчений Кремінською державною нотаріальною конторою, виданий на житловий будинок АДРЕСА_1 .
1.5. Згідно відомостей, сформованих з Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно, державна реєстрація права власності на житловий будинок до 2013 року здійснена по АДРЕСА_3 на підставі вище зазначеного договору дарування за заявником. Однак, заявником подано адміністратору заяву про реєстрацію права власності за місцезнаходженням нерухомого майна - АДРЕСА_1 та не надано жодних підтверджуючих документів про зміну назви вулиці.
1.6. В порядку підготовки до захисту прав і інтересів в судовому порядку 08 квітня 2025 року на адресу Кремінської міської військової адміністрації був направлений адвокатський запит щодо надання інформації, в якому були поставлені наступні питання: 1. Чи перейменовувалася АДРЕСА_1 на АДРЕСА_4 . Чи є можливість виправити помилку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, державна реєстрація права власності до 2013 року, щодо назви вулиці на якій розташовано будинок АДРЕСА_1 , належний громадянці ОСОБА_1 .? 3. Як правильно називається село: Червонопопівка чи Червонопоповка? 4. Чи релоковано Комунальне підприємство «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації» і куди? Де знаходяться його архіви? 5. Чи є можливість у Кремінської міської військової адміністрації самостійно зареєструвати будинок АДРЕСА_1 , належній громадянці ОСОБА_1 , в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно?
1.7. Кремінська міська військова адміністрація листом від 09 квітня 2025 року за № 01-21/1086 повідомила що згідно даних реєстру територіальної громади, який ведеться засобами інформаційної системи Державної міграційної служби назва АДРЕСА_1 залишається без змін. Відповідно до реєстру територіальної громади, який ведеться засобами інформаційної системи Державної міграційної служби на території АДРЕСА_2 є окремими вулицями. У зв'язку з тимчасовою окупацією Кремінської громади Комунальне підприємство «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації» не здійснює діяльність на підконтрольній території України. Архівні справи стосовно майна та земельних ділянок мешканців громади залишилися на непідконтрольній території. Також повідомляють, управлінням «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської військової адміністрації доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно обмежений (у вигляді перегляду).
1.8. Отже, як вбачається, назва АДРЕСА_1 не змінювалася, а
АДРЕСА_5 . Тобто, працівники Комунального підприємства «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації» припустилися помилки і зареєстрували належний ОСОБА_1 будинок АДРЕСА_2 .
1.10. Доказом помилки в назві вулиці при реєстрації права власності БТІ є також такі обставини: у витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 11716529 від 04 вересня 2009 року підставою виникнення права власності зазначено договір дарування/реєстр № 920/ 11.03.1996/ Кремінська державна нотаріальна контора, а в договорі адреса будинку АДРЕСА_1 , а не Молодіжній; попередня власниця будинку ОСОБА_2 , яка його подарувала ОСОБА_1 , була зареєстрована по АДРЕСА_1 , а не по АДРЕСА_2 ; в технічному паспорті на житловий будинок
АДРЕСА_6 . Встановлення факту помилки в назві вулиці необхідно для реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, яке належить заявниці ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , про що зазначено представником заявника - адвокатом Тарасовою Т.С. в уточненій заяві від 29 травня 2025 року, яку взято судом до уваги.
2. Заяви, клопотання та інші процесуальні дії у справі
2.1. Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкас від 02 травня 2025 року відкрито провадження у справі; залучено до участі у справі в якості заінтересованої особи - державного реєстратора Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Крилову Оксану Миколаївну.
2.2. Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкас від 21 травня 2025 року визнано обов'язковою явку державного реєстратора Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Крилової Оксани Миколаївни у судове засідання на 09 год. 00 хв. 26 червня 2025 року, із матеріалами, що стали підставою для прийняття нею рішення № 77206680 про відмову в проведенні реєстраційних дій за заявою ОСОБА_1 .
2.3. Представник заявника - адвокат Тарасова Т.С. у судовому засіданні заяву підтримала та просила задовольнити.
2.4. У судовому засіданні державний реєстратор Крилова О.М. щодо розгляду справи, покладалася на думку суду.
3.Положення законодавства, що регулюють спірні правовідносини
3.1. У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
3.2. Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
3.3. За правилами пункту 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
3.4. Зі змісту пунктів 1, 2 частини першої статті 4 КАС України вбачається, що адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, де зокрема хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
3.5. Згідно зі статтею 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
3.6. За змістом статей 15 і 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на звернення до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права у разі його порушення, невизнання або оспорювання та інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
3.7. Статтею 5 ЦПК України передбачено, що, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
3.8. За змістом ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
3.9. Відповідно до статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
3.10. Згідно зі статтею 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин; 5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити; 6) як розподілити між сторонами судові витрати; 7) чи є підстави допустити негайне виконання судового рішення; 8) чи є підстави для скасування заходів забезпечення позову. При ухваленні рішення суд не може виходити за межі позовних вимог.
3.11. Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
3.12. Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення факту, що мають юридичне значення.
3.13. Відповідно до ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
3.14. Частиною 2 статті 315 ЦПК України передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
3.15. Згідно із п. 1 ч. 1 ст.2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (тут і далі - Закон, у редакції, чинній на 12 лютого 2025 року) речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.
3.16. Частиною 3 статті 3 Закону визначено повноваження державного реєстратора, серед яких і встановлення відповідності заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема відповідності відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах; перевірка документів на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, залишення заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень без руху, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення.
3.17. За змістом ч. 6 ст. 14 Закону, у разі якщо у зв'язку з наявністю в Державному реєстрі прав двох і більше розділів на один об'єкт нерухомого майна, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості внаслідок допущення технічної помилки виявлено суперечності між зареєстрованими речовими правами, закриття розділу Державного реєстру прав здійснюється виключно на підставі судового рішення.
3.18. Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону, у разі допущення технічної помилки (граматичної описки, друкарської, арифметичної чи іншої помилки) під час внесення відомостей про речові права, обтяження речових прав до Державного реєстру прав державний реєстратор самостійно виправляє таку помилку, за умови що документи за результатом розгляду заяви заявнику не видавалися. У разі якщо після отримання заявником документів за результатами розгляду заяви виявлено технічну помилку, допущену під час внесення до Державного реєстру прав відомостей про речові права, обтяження речових прав, зокрема помилку у відомостях про суб'єкта речового права, обтяження, відомостях про речове право, обтяження, відомостях про нерухоме майно, у тому числі його технічних характеристиках, або якщо відбулося виправлення такої помилки в документах, що подавалися для державної реєстрації прав, або відбулася зміна адреси об'єкта нерухомого майна, такі помилки, відомості виправляються державним реєстратором на підставі заяви особи, відомості про речові права, обтяження речових прав якої містять таку помилку, відомості, а у випадку, передбаченому пунктом 2 частини сьомої статті 37 цього Закону, - посадовою особою Міністерства юстиції України, його територіальних органів або на підставі рішення Міністерства юстиції України, його територіальних органів - державним реєстратором, яким допущено технічну помилку. Виправлення помилки, відомостей, що впливають на права третіх осіб, здійснюється державним реєстратором виключно за наявності згоди таких осіб або на підставі судового рішення.
4. Фактичні обставини, встановлені судом
4.1. Судом установлено, що відповідно до договору дарування від 11 березня 1996 року, посвідченого державним нотаріусом Кремінської державної нотаріальної контори Луганської області та зареєстрованого в реєстрі за № 920, ОСОБА_2 подарувала, а ОСОБА_1 прийняла в дар житловий будинок із господарськими спорудами на земельній ділянці невизначеного розміру, що знаходиться в АДРЕСА_7 . На вказаній земельній ділянці знаходиться житловий будинок літ А1, жилою площею 30,0 кв.м., сарай літ Б., літня кухня літ. В., сарай літ. в, погріб літ. Пг, арткриниця літ І.
4.2. У вказаному договорі дарування зазначено, що відповідно до ст. 227 ЦК УРСР цей договір підлягає реєстрації в бюро технічної інвентаризації за місцем знаходження будинку.
4.3. Згідно з паспортом ОСОБА_2 , 1935 року народження, її місце проживання із 29.03.1984 року зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
4.4. Відповідно до технічного паспорту на садибний житловий будинок АДРЕСА_1 , виготовленого станом на 19 червня 2006 року КП «Кремінське ремонтне бюро технічної інвентаризації», до домоволодіння входить житловий будинок літ. А., загальною площею 30,0 кв.м., літня кухня літ. В., сараї Б,в,Г, погріб літ. Пг, споруди 1-3.
4.5. Відповідно до витягу № 11716529 про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 04 вересня 2006 року, виданого КП «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації», на підставі договору дарування від 11 березня 1996 року, посвідченого державним нотаріусом Кремінської державної нотаріальної контори та зареєстрованого в реєстрі за № 920, за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на житловий будинок з будівлями за адресою: АДРЕСА_3 .
4.6. Згідно з повідомленням Кремінської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області від 09 квітня 2025 року, назва АДРЕСА_1 залишається без змін; АДРЕСА_2 є окремими вулицями.
4.7. Із цього ж повідомлення вбачається, що у зв'язку з тимчасовою окупацією Кремінської громади, КП «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації» не здійснює діяльність на підконтрольній території України; архівні справи стосовно майна та земельних ділянок мешканців громади залишилися на непідконтрольній території.
4.8. 12 лютого 2025 року державний реєстратор прав на нерухоме майно Крилова О.М. Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради, розглянувши заяву ОСОБА_1 від 06 лютого 2025 року за реєстраційним № 65055835 встановив наявність обставин, які є підставою для відмови в проведенні реєстраційних дій: подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, а саме: договір дарування № 920 від 11.03.1996 року посвідчений Кремінською державною нотаріальною конторою виданий на житловий будинок АДРЕСА_1 , згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державна реєстрації права власності на житловий будинок до 2013 року здійснена по АДРЕСА_3 на підставі вищевказаного договору дарування за заявником. Однак заявником подано адміністратору заяву про реєстрацію права власності за місцезнаходженням нерухомого майна - АДРЕСА_1 та не надано жодних підтверджуючих документів про зміну назви вулиці.
4.9. За таких обставин державним реєстратором відмовлено у проведенні реєстраційних дій за заявою ОСОБА_1 у зв'язку із зазначеними вище обставинами.
4.10. Крім того, згідно з наданих державним реєстратором Інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 12 лютого 2025 року, за ОСОБА_1 04.09.2006 року зареєстровано право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 загальною площею 46,9 кв.м. та житловою площею 30,0 кв.м. (підстава - договір дарування від 11.03.1996 року), а також власником будинку загальною площею 122,5 кв.м. та житловою площею 75,3 кв.м. за цією ж адресою із 08 грудня 2011 року значиться ОСОБА_3 (підстава - договір купівлі-продажу від 02.12.2011 року).
4.11. Водночас станом на 12 лютого 2025 року право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 не зареєстровано за жодною особою.
5. Оцінка суду
5.1. Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
5.2. Система судів загальної юрисдикції є розгалуженою. Судовий захист є основною формою захисту прав, інтересів та свобод фізичних та юридичних осіб, державних і суспільних інтересів.
5.3. Судова юрисдикція - це інститут права, який покликаний розмежувати між собою компетенцію як різних ланок судової системи, так і різних видів судочинства - цивільного, кримінального, господарського та адміністративного.
5.4. Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб'єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.
5.5. Важливість визначення юрисдикції підтверджується як закріпленням у Конституції України принципу верховенства права, окремими елементами якого є законність, правова визначеність та доступ до правосуддя, так і прецедентною практикою Європейського суду з прав людини.
5.6. Положення ст.ст. 4 та 19 КАС України дають підстави для висновку, що юрисдикція адміністративного суду поширюється на публічно-правові спори, ознаками яких є не лише спеціальний суб'єктний склад (хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції), але й спеціальні підстави виникнення, пов'язані з виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
5.7. Перелік способів захисту цивільних прав та інтересів наведений у частині другій статті 16 ЦК України. Цей перелік не є вичерпним, оскільки суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
5.8. У цій справі спірні правовідносини пов'язані з відмовою державного реєстратора зареєструвати право власності на подарований заявниці об'єкт нерухомого майна у зв'язку з невідповідністю наданих документів та виявлених у Державному реєстрі речових прав на майно даних.
5.9. У справах про оскарження відмови державним реєстратором зареєструвати право власності на нерухоме майно чи відмови виправити допущену помилку при державній реєстрації суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення державного реєстратора, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття державним реєстратором відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не вправі вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до державного реєстру речових прав.
5.10. Оскільки із наданих заявницею документів вбачається, що право власності на подарований їй об'єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а державний реєстратор відмовила в державній реєстрації, то провадження у справі за заявою про встановлення юридичного факту підлягає закриттю із роз'ясненням заявниці її права на звернення до суду в порядку адміністративного судочинства з вимогою про зобов'язання зареєструвати право власності, під час якого може бути встановлено і відповідний юридичний факт.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 255, 294 ЦПК України, суд, -
Закрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Центр надання адміністративних послуг Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради, державний реєстратор Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Крилова Оксана Миколаївна, про встановлення факту, що має юридичне значення.
Роз'яснити заявнику його право на звернення до суду в порядку адміністративного судочинства з вимогою про зобов'язання зареєструвати право власності.
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення та може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення її повного тексту.
Повний текст ухвали складено 10 липня 2025 року.
Суддя Я.В. Пересунько