ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
про повернення позовної заяви
10.07.2025Справа № 910/7948/25
Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦКС Трейд» (м. Дніпро)
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Центр Комерційних площ» (м. Київ)
про стягнення грошових коштів
До Господарського суду міста Києва з позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю “ЦКС Трейд» (далі - ТОВ “ЦКС Трейд», позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Центр Комерційних площ» (далі - ТОВ “Центр Комерційних площ», відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 2 500 000,00 грн. за договором відступлення права вимоги № 20032024/01 від 20.03.2024.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.06.2025 позовну заяву було залишено без руху, надано строк на усунення вказаних в ухвалі недоліків.
04.07.2025 на виконання зазначеної ухвали від ТОВ “ЦКС Трейд» надійшла заява про усунення недоліків, яка не підписана представником позивача адвокатом Золотарьовою М.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 ГПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
У даному випадку, заява про усунення недоліків позову не підписана представником позивача.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За таких обставин суд доходить висновку, що заява ТОВ “ЦКС Трейд» про усунення недоліків позову підлягає поверненню заявнику без розгляду.
У свою чергу, оскільки заява про усунення недоліків позову повертається заявнику без розгляду, то недоліки поданого ТОВ “ЦКС Трейд» позову вважаються неусунутими.
Згідно з частиною 4 статті 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Повернути без розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦКС Трейд» про усунення недоліків позову, а також позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦКС Трейд» до Товариства з обмеженою відповідальністю “Центр Комерційних площ» про стягнення грошових коштів.
Роз'яснити заявнику, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її підписання до суду апеляційної інстанції.
Суддя Котков О.В.