Ухвала від 10.07.2025 по справі 580/4896/25

УХВАЛА

10 липня 2025 року справа № 580/4896/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в спрощеному письмовому провадженні питання виправлення описки в судовому рішенні в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

02.05.2025 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (далі - відповідач) про:

визнання протиправним і скасування рішення комісії з розгляду питань щодо надання відстрочки від призову на військову службу, під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформленого протоколом №16 від 17.04.2025, в частині відмови в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період йому, як військовозобов'язаному;

зобов'язання Комісії з розгляду питань щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути його заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п.3 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон) та прийняти рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;

стягнення судових витрат.

Вважаючи, що рішення прийняті відповідачем протиправні та суперечать чинному законодавству, а саме п.3 ч.1 ст.23 Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки та чоловіки на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 07 липня 2025 року позов задоволено частково.

Відповідно до положень ст.253 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.

Під час виготовлення вказаного вище судового рішення суд в абз.3 п.1 резолютивної його частини зазначив адресу Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період ( АДРЕСА_3 ), хоча вірною є адреса: АДРЕСА_2 . Отже, суд допустив описку у рішенні суду та наявні підстави її виправити.

Керуючись ст.ст.2-16, 44-45, 236-237, 241-246, 253, 255, 295 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Виправити описку, допущену в абз.3 п.1 резолютивної частини рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 07 липня 2025 року у справі №580/4896/25, вказавши вірну адресу Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, яка створена при ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ), замість невірної адреси ( АДРЕСА_3 ).

2. Копію ухвали направити учасникам справи.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів.

Суддя Анжеліка БАБИЧ

Ухвала постановлена, складена в повному обсязі та підписана 10.07.2025.

Попередній документ
128769422
Наступний документ
128769424
Інформація про рішення:
№ рішення: 128769423
№ справи: 580/4896/25
Дата рішення: 10.07.2025
Дата публікації: 14.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (19.11.2025)
Дата надходження: 02.05.2025
Предмет позову: про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії