Справа № 500/2522/25
10 липня 2025 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулась до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 11.02.2025 №995-738/Д-02/8-1900/25;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повторно розглянути заяву ОСОБА_2 та вирішити питання про перерахунок пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням коефіцієнта заробітної плати 0,93393, коефіцієнта страхового стажу 0,49050, понаднормового стажу у розмірі - 16 років.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує з 13.05.2004 пенсію по інвалідності та з 06.08.2020 пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV). Позивач зазначає, що середній коефіцієнт заробітної плати відповідно до рішенні Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 11.02.2025 № 995-738/Д-02/8-1900/25 становить 0,88442, однак відповідно до пенсійного розрахунку він становить 0,93393. При розрахунку пенсії в пенсійному калькуляторі брались заробітки за період з 01.01.1989 по 31.10.2013 (довідки №160 від 30.01.2014, №15 від 23.05.2004, №15 від 23.05.2004, витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування про Індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5). Коефіцієнт страхового стажу згідно рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 11.02.2025 №995-738/Д-02/8-1900/25 складає 0,36417, а відповідно до пенсійного розрахунку він становить 0,49050. Також доплата за 06 років понаднормового стажу становить 2361*06%=141,66 грн, однак якщо враховувати, той факт, що першочергове призначення пенсії мало місце 13.05.2004, то понаднормовий стаж становить 16 років.
За вказаних обставин, позивач вважає відмову відповідача у перерахунку пенсії за віком протиправною, що слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 05.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
На виконання вимог вказаної ухвали, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області подано до суду відзив, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що на даний час розмір пенсії позивача обчислено із середньомісячного заробітку за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 31.07.2014, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) - 7994,47 грн, при страховому стажі 36 років 05 місяців 18 днів та складає 2980,00 грн, а саме: 2574,85 грн - розмір пенсії за віком (7994,47*0,88442*0,36417, де 7994,47 - показник середньої заробітної плати, 0,88442 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати за вищезазначені періоди, 0,36417- коефіцієнт страхового стажу із врахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%); 141,66 грн - доплата за 06 років понаднормативного стажу (2361,00*06%); 263,49 грн. - доплата до 2980,00 грн. Пенсія перерахована та виплачується відповідно до вимог чинного законодавства.
У відповіді на відзив позивач не погоджується з міркуваннями та аргументами заперечень, наведеними відповідачем у відзиві.
У зв'язку з перебуванням головуючого судді у відпустці, суд розглядає справу за межами строків, передбачених ч.1 ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), в перший робочий день - 10.07.2025.
Розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, суд при прийняті рішення виходить з наступних підстав і мотивів.
Судом встановлено, і це не заперечується сторонами, позивач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує з 13.05.2004 пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1058-IV та з 06.08.2020, на підстав поданої заяви, пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 11.02.2025 №995-738/Д-02/8-1900/25, за результатами розгляду звернення позивача щодо перерахунку пенсії, повідомлено про те, що на даний час розмір пенсії позивача обчислено із середньомісячного заробітку за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 31.07.2014, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) - 7994,47 грн, при страховому стажі 36 років 05 місяців 18 днів та складає 2980,00 грн, а саме:
2574,85 грн - розмір пенсії за віком (7994,47*0,88442*0,36417, де 7994,47 - показник середньої заробітної плати, 0,88442 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати за вищезазначені періоди, 0,36417- коефіцієнт страхового стажу із врахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%);
141,66 грн - доплата за 06 років понаднормативного стажу (2361,00*06%);
263,49 грн. - доплата до 2980,00 грн.
Пенсія перерахована та виплачується відповідно до вимог чинного законодавства.
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість рішень, дій чи бездіяльності відповідача на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.
З 01.01.2004 набрав чинності Закон №1058-IV, який регулює принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам.
Зі змісту ст.5 Закону №1058-IV слідує, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону №1058-IV виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.
За правилами ст.9 Закону №1058-IV, відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до ст.10 Закону №1058-IV, особі, яка має одночасне право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Згідно з ч.1, 2 ст.25 Закону №1058-IV, коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою:
Кс - коефіцієнт страхового стажу;
См - сума місяців страхового стажу;
Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням періодів до набрання чинності цим Законом не може перевищувати 0,75, а з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом десятим частини третьої статті 24 цього Закону, - 0,85.
Частиною 1 ст.27 Закону України №1058-IV визначено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П=Зп * Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений (ч.2 ст.28 Закону №1058-IV).
За приписами ч.1 ст.40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Отже, заробітна плата для обчислення пенсії враховується за увесь час, починаючи з 01.07.2000, та, за бажанням пенсіонера, за будь-які 60 місяців страхового стажу підряд за періоди до 01.07.2000. Тобто, на підставі довідок про заробітну плату (підтверджених первинними документами) враховується заробітна плата за будь-які 5 років страхового стажу до 01.07.2000.
Згідно з ч.2 ст.40 Закону №1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn );
К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
В свою чергу коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою:
Кз = Зв : Зс, де:
Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи;
Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);
Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу).
Сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), визначається за формулою: Зв = З + Зд, де:
Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);
З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);
Зд - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, розрахована виходячи із передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону доплати, за місяць, за який визначається коефіцієнт заробітної плати (доходу), і яка визначається за формулою, визначеною цією статтею;
Д - сума доплати, здійснена відповідно до частини третьої статті 24 цього Закону;
Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.
У разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначенні коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою (доходом) в Україні, з якої сплачено страхові внески, відповідного року (кварталу).
В свою чергу, ч.1 ст.45 Закону № 1058-ІV встановлено, що:
1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку;
2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;
3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону № 1058-ІV, пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону.
У той же час, ч.3 ст.45 Закону №1058-IV передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати і набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії (попереднього перерахунку пенсії без урахування перерахунку, передбаченого абзацом п'ятим частини четвертої статті 42 цього Закону) незалежно від перерв у роботі, під час переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена (визначений) частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.
Отже, у випадку призначення пенсії на підставі Закону №1058-IV або у випадку переведення особи вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком (у разі, якщо особа продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії), при обчисленні пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Аналіз ч.4 ст.42 Закону №1058-IV свідчить, що цією нормою встановлено можливість перерахунку пенсії застрахованій особі, яка продовжувала працювати, з урахуванням додатково набутого нею страхового стажу.
Такий перерахунок, на вибір пенсіонера, може здійснюватись або лише з урахуванням додатково набутого страхового стажу за умови перерахунку пенсії із заробітної плати (доходу), з якої ця пенсія була обчислена, або з урахуванням як зазначеного стажу, так і заробітної плати, яку пенсіонер отримував уже після призначення пенсії.
З огляду на викладене під час здійснення такого перерахунку у формулі визначення заробітної плати для обчислення пенсії можуть змінюватися лише показники суми коефіцієнтів заробітної плати за кожний місяць (Ск) та кількості місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати застрахованої особи (К).
Судом встановлено, що ОСОБА_2 з 06.08.2020 переведено з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058.
При розрахунку розміру пенсії позивача пенсійним органом був застосований показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії - за 2014, 2015 та 2016 роки, який склав 3764,40 грн, що не є спірним у цій справі.
В свою чергу, позивач вважає протиправним врахування при обчисленні його пенсії середнього коефіцієнта заробітної плати у розмірі 0,88442, замість 0,93393; коефіцієнта страхового стажу у розмірі 0,36417, замість 0,49050; понаднормового стаж 06 років, замість 16 років.
У відповіді від 11.02.2025 №995-738/Д-02/8-1900/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, за результатами розгляду звернення позивача, вказало, що його розмір пенсії обчислено із середньомісячного заробітку за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 31.07.2014, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) - 7994,47 грн, при страховому стажі 36 років 05 місяців 18 днів та складає 2980,00 грн, а саме:
2574,85 грн - розмір пенсії за віком (7994,47*0,88442*0,36417, де 7994,47 - показник середньої заробітної плати, 0,88442 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати за вищезазначені періоди, 0,36417- коефіцієнт страхового стажу із врахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%);
141,66 грн - доплата за 06 років понаднормативного стажу (2361,00*06%);
263,49 грн. - доплата до 2980,00 грн.
З цього приводу слід відзначити, що обчислення пенсії позивача при переведенні на пенсію за віком було розраховано з середньомісячного заробітку за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 31.07.2014.
Натомість позивачем при розрахунку пенсії в пенсійному калькуляторі враховувались заробітки за період з 01.01.1989 по 31.10.2013 відповідно до довідок №160 від 30.01.2014, №15 від 23.05.2004, №15 від 23.05.2004, витягу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування про Індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5).
Як видно з акта Управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі від 30.01.2014 №160 про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії за період з 01.01.1992 по 31.12.1996 розбіжностей не виявлено.
Однак докази подання такої довідки, як і довідок про заробіток для обчислення пенсії за період з 01.01.1989 по31.12.1995 та за період з 01.01.1996 по 31.12.2000, при звернені до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо перерахунку пенсії за результатами якого надано оскаржувану відмову в матеріалах справи відсутні.
Більше того, протиправність неврахування заробітної плати позивача за вказаний вище період, наслідком чого і є відмінність індивідуального коефіцієнту заробітної плати та коефіцієнту страхового стажу, обчислених позивачем від застосованих відповідачем, не охоплюється предметом позову у цій справі, а тому вказаним обставинам суд правової оцінки не надає.
В свою чергу, понаднормовий стаж, виходячи з повного страхового стажу 36 років 5 місяців 18 днів, визначено відповідачем в розмірі 6 років, у відповідності до вимог ч.1 ст.28 Закону №1058-IV.
З огляду на викладене, виходячи з системного аналізу норм чинного законодавства та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для перерахунку ОСОБА_2 пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV із застосуванням коефіцієнта заробітної плати 0,93393, коефіцієнта страхового стажу 0,49050, понаднормового стажу у розмірі 16 років, а доводи позивача та представлені ним докази не спростовують вказаних висновків суду.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, виходячи з встановлених обставин справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без задоволення за встановленої судом безпідставності його вимог.
Позивач звільнений від сплати судового збору згідно з п.8 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.
Одночасно суд роз'яснює позивачеві право на звернення до суду із клопотанням про повернення судового збору, сплаченого в більшому розмірі, ніж встановлено законом на суму 1211,20 грн на підставі п.1 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 10 липня 2025 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 );
відповідач:
- Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: майдан Волі, 3, м.Тернопіль, Тернопільський р-н, Тернопільська обл., 46001, код ЄДРПОУ: 14035769).
Головуючий суддя Мандзій О.П.