Ухвала від 09.07.2025 по справі 640/14198/20

Справа № 640/14198/20

УХВАЛА

09 липня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., за участю секретаря судового засідання Лебедь В.Є. розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Акціонерного товариства “Українська залізниця» в особі Регіональної філії “Південно-Західна залізниця» Акціонерного товариства “Українська залізниця» (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Лисенка, 6, ЄДРПОУ 40081221) до Київської міської державної адміністрації (місцезнаходження: 03680, м. Київ, вул. Дегтярівська, 31, корп. 2, ЄДРПОУ 00022527), Державного реєстратора Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Росновської Наталії Володимирівни (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, ЄДРПОУ 26199097) про визнати протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -

Встановив:

До суду надійшла позовна заява Акціонерного товариства “Українська залізниця» в особі Регіональної філії “Південно-Західна залізниця» Акціонерного товариства “Українська залізниця» (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Лисенка, 6, ЄДРПОУ 40081221) до Київської міської державної адміністрації (місцезнаходження: 03680, м. Київ, вул. Дегтярівська, 31, корп. 2, ЄДРПОУ 00022527), Державного реєстратора Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Росновської Наталії Володимирівни (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, ЄДРПОУ 26199097) про визнати протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою від 14.04.2025 року Одеським окружним адміністративним судом прийнято до свого провадження позовну заяву №640/14198/20.

02.05.2025 року (вх. № ЕС/42315/25) представником позивача до канцелярії суду подано клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, в обґрунтування якої зазначено про необхідність встановлення та належного дослідження всіх обставин даної судової справи, що на думку відповідача може бути досягнуто лише в рамках проведення судових засідань за правилами загального позовного провадження

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Пунктом 10 частини шостої статті 12 КАС України встановлено, що ля цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

При цьому суд зазначає, що Кодексом адміністративного судочинства України суду надано право на власний розсуд вирішувати порядок позовного провадження, за яким буде розглядатись справа з урахуванням обмежень, зазначених у Кодексі.

Згідно зі статтею 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Згідно ч. 6 ст. 12 КАС України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо:

1) прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію;

3) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;

4) припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, визначених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;

5) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо в'їзду (виїзду) на тимчасово окуповану територію;

6) оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

7) стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження;

8) типові справи;

9) оскарження нормативно-правових актів, які відтворюють зміст або прийняті на виконання нормативно-правового акта, визнаного судом протиправним і нечинним повністю або в окремій його частині;

10) інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження;

11) перебування іноземців або осіб без громадянства на території України.

Також суд зазначає, що згідно з ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 90 КАС України Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

З огляду на викладене, беручи до уваги клопотання представника відповідача про розгляд справи із викликом сторін та в порядку загального позовного провадження, в тому числі, враховуючи приписи ч.3 ст.257 КАС України, суд вважає, що дана адміністративна справа має бути розглянута за правилами загального позовного провадження.

Згідно ч.6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Частини друга - шоста цієї статті не застосовуються до справ, визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 цього Кодексу (ч.7 ст.260 КАС України).

Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки Кабінету Міністрів України та КП «Київпастранс», які не є сторонами у справі, суд вважає за необхідне згідно з ч. 2 ст. 49 КАС України залучити Кабінет Міністрів України та КП «Київпастранс» до участі у справі, як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Керуючись статтями 3, 12, 49, 241, 257-263, 295, 297 КАС України суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача - задовольнити.

Розгляд справи за позовом Акціонерного товариства “Українська залізниця» в особі Регіональної філії “Південно-Західна залізниця» Акціонерного товариства “Українська залізниця» (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Лисенка, 6, ЄДРПОУ 40081221) до Київської міської державної адміністрації (місцезнаходження: 03680, м. Київ, вул. Дегтярівська, 31, корп. 2, ЄДРПОУ 00022527), Державного реєстратора Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Росновської Наталії Володимирівни (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, ЄДРПОУ 26199097) про визнати протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії продовжити в поряду загального позовного провадження.

Розгляд справи почати спочатку.

Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Кабінет Міністрів України (місцезнаходження: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2; код ЄДРПОУ 00031101) та КП «Київпастранс» (місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Набережне Шосе, буд. 2; код ЄДОРПОУ 31725604).

Зобов'язати позивача та відповідача протягом двох днів з дня вручення копії ухвали направити третій особі копію позовної заяви з додатками, відзив з додатками та надати суду докази таких направлення.

Призначити підготовче засідання на 22.07.2025 року о 10 годині 30 хвилин у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань №10 (перший поверх).

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву та відповідних доказів п'ятнадцять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Зазначити, що у разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити позивачу строк надання відповіді п'ять днів з моменту одержання відзиву на позовну заяву.

Зазначити про обов'язок позивача в разі надання відповіді на відзив надати до суду докази, які підтверджують обставини позовної заяви, якщо такі докази не надані позивачем разом із позовною заявою та документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив та доданих до нього доказів відповідачу.

Встановити відповідачу строк для надання заперечень у відповідь на відзив п'ять днів з моменту одержання відповіді на відзив.

Копію ухвали направити учасникам справи, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Справа розглядатиметься суддею Тарасишиною О.М. одноособово.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено та підписано 09.07.2025 р.

Суддя О.М. Тарасишина