Справа №: 486/210/25 Провадження № 3/486/216/2025
10 липня 2025 року м. Південноукраїнськ
Південноукраїнський міський суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді Далматової Г.А.,
при секретарі Маляновій А.А.,
за участю прокурора Зозулі Р.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
захисника Кучери В.Л.
розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новокрасне, Арбузинського району, Миколаївської області, директора КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Відповідно до контракту ОСОБА_1 обіймає посаду директора КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» з 01 листопада 2021 року.
В подальшому відповідно до розпорядження міського голови №289-р від 28 жовтня 2024 року строк дії трудового договору з ОСОБА_1 продовжено до 01 листопада 2029 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , який обіймає посаду директора КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» є суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону та відповідно п. 1 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, відноситься до осіб на яких поширюється дія цього Закону, та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Южноукраїнської міської ради та будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не вжив жодних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив вищестоящий орган (орган управління), про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вчинення дій та прийняття рішень, а саме, укладання та підписання договору №29 від 19 червня 2023 року (щодо оренди майна) з ТОВ «Алекс медінвест» власником та керівником якого є ОСОБА_2 , з яким він пов'язаний іншими позаслужбовими стосунками та вчинив дії, прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів - уклав та підписав вказаний договір.
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Южноукраїнської міської ради та будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону не вжив жодних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме, уклав та підписав договір №29 від 19 червня 2023 року (щодо оренди майна) з ТОВ «Алекс медінвест» власником та керівником якого є ОСОБА_2 , з яким він пов'язаний іншими позаслужбовими стосунками.
Окрім того, протягом 2022 - 2023 років між КНП «ЮМБЛ» та ТОВ «Алекс медінвест» укладено ще 8 договорів щодо оренди приміщень які належать до власності лікарні загальною площею більше 300 кв.м.
Всі ці договори укладалися за результатами проведення електронного аукціону, у 8-ми останніх випадках в аукціоні приймало участь лише ТОВ «Алекс медінвест» ОСОБА_2 та фактично без жодної конкуренції ставало переможцем вказаних аукціонів з мінімальною вартістю орендної плати.
Також при реєстрації на участь в аукціоні учасники надають інформацію в тому числі щодо кінцевого беніфіціарного власника, а тому директор КНП «ЮМБЛ» ОСОБА_1 чітко усвідомлював, що власником ТОВ «Алекс медінвест» є особа з якою він пов'язаний іншими позаслужбовими стосунками зумовленими в тому числі родинними зв'язками.
Відповідно до листа КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» №3747/01-03 від 06.11.2024 директором ОСОБА_1 жодних повідомлень до вищестоящого органу (органу управління) про наявність конфлікту інтересів під час укладання договору з ТОВ «Алекс медінвест» не направлялось.
*Таким чином, директор КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_1 в установлений законом термін та порядок про виникнення реального конфлікту інтересів не повідомив та вчинив дію в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п. 2 та п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, як вчинення дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним за ч. 1 ст. 172-7 КУПАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні відмовився надавати пояснення.
Захисник по-перше звернув увагу на недоведеність умислу, та зазначив, що наявність родинних стосунків не є конфліктом інтересів, по-друге просив закрити справу про адміністративне правопорушення на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, мотивуючи тим, що 19 червня 2023 року нібито сталась подія, що інкримінується ОСОБА_1 , а станом на 10 липня 2025 року минуло 24 місяці з дати нібито вчиненого адміністративного правопорушення.
Вислухавши думку прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та її захисника, дослідивши письмові докази в сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 01 листопада 2021 року з ОСОБА_1 підписано контракт (далі - контракт) та призначено його директором Комунального некомерційного підприємства «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня». Строк дії контракту з 01 листопада 2021 року по 01 листопада 2024 року /а.с. 37-39/.
Відповідно до розпорядження міського голови №289-р від 28 жовтня 2024 року з додатковою угодою №3 від 25 жовтня 2024 року строк дії трудового договору з ОСОБА_1 продовжено з 01 листопада 2024 року до 01 листопада 2029 року /а.с. 40/.
Згідно з п. 1.3 статуту КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» (далі - Статут), затвердженого рішеням Южноукраїнської міської ради №507 засновником підприємства є Южноукраїнська міська рада /а.с.26-36/.
В силу п. 4. 1 Статуту підприємство є юридичною особою публічного права. Права та обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
Відповідно до п. п. 7.1, 7.2 Статуту управління майном Підприємства здійснює Южноукраїнська міська рада (Засновник). Поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює керівник Підприємства - Директор.
Уповноваженим органом управління Підприємства є- Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради, що є головним розпорядником бюджетних коштів. (п. 1.7 Статуту).
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.
Відповідно до п. 5 контракту керівник здійснює поточне керівництво КНП «ЮМБЛ», організовує його господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання КНП «ЮМБЛ» завдань передбачених законодавством, статутом КНП «ЮМБЛ» та цим контрактом.
Підпунктом 2 пункту 8 контракту передбачено, що керівник має право укладати від імені підприємства правочини відповідно до законодавства та обмежень встановлених статутом.
В силу п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 став суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до ч.1 ст. 1 зазначеного Закону реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб 26 вересня 2015 року зареєстровано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , яка після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_4 /а.с. 117-119/.
Згідно з відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження /а.с. 114-116/ ОСОБА_4 має дочку ОСОБА_5 .
Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб 15 вересня 2012 року зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , яка після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_6 /а.с. 120-122/.
В судовому засіданні встановлено, що директор КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_1 та директор ТОВ «Алекс медінвест» ОСОБА_2 пов'язані між собою позаслужбовими стосунками, зумовленими в тому числі родинними зв'язками, зокрема ОСОБА_2 є вітчимом дружини ОСОБА_1 .
Окрім того, у сім'ї ОСОБА_7 та ОСОБА_8 наявна спільна нерухомість, про що, директором КНП зазначено у щорічній декларації, також останні неодноразово вказували місцем проживання одну й ту ж адресу, а саме АДРЕСА_2 . Вказану адресу також надано при реєстрації права власності на транспортні засоби.
19 червня 2023 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №29 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщень №29, 31 які знаходяться на 1-му поверсі поліклініки загальною площею 37,4 кв.м. /а.с. 42-48/.
03 листопада 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №53 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщень №173, 174, які знаходяться на 4-му поверсі поліклініки загальною площею 89,3 кв.м. /а.с. 49-55/.
11 липня 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №35 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщення №175, яке знаходиться на 4-му поверсі поліклініки загальною площею 9,6 кв.м. /а.с. 56-63/.
11 липня 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №36 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщення №176, яке знаходиться на 4-му поверсі поліклініки загальною площею 10,0 кв.м. /а.с. 64-71/.
11 липня 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №37 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщення №177, яке знаходиться на 4-му поверсі поліклініки загальною площею 10,4 кв.м. /а.с. 72-79/.
11 липня 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №38 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщення №179, яке знаходиться на 4-му поверсі поліклініки загальною площею 46,4 кв.м. /а.с. 80-87/.
11 липня 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №39 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщення №180, яке знаходиться на 4-му поверсі поліклініки загальною площею 17,3 кв.м. /а.с. 88-95/.
11 липня 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №34 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме приміщення №6, яке знаходиться на 1-му поверсі поліклініки та приміщення №67-75, 111, 113, 114а, на 2-му поверсі головного та адміністративного корпусу з переходом в поліклініку загальною площею 162,1 кв.м. /а.с. 96-103/.
11 липня 2022 року між КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Алекс медінвест» в особі керівника ОСОБА_2 укладено договір №40 щодо оренди майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме частини холу №3 головного та адміністративного корпусу з переходом в поліклініку загальною площею 1,0 кв.м. /а.с. 104-111/.
Всі ці договори укладалися за результатами проведення електронного аукціону, у 8-ми останніх випадках в аукціоні приймало участь лише ТОВ «Алекс медінвест» ОСОБА_2 та фактично без жодної конкуренції ставало переможцем вказаних аукціонів з мінімальною вартістю орендної плати.
Також при реєстрації на участь в аукціоні учасники надають інформацію в тому числі щодо кінцевого беніфіціарного власника, а тому директор КНП «ЮМБЛ» ОСОБА_1 чітко усвідомлював, що власником ТОВ «Алекс медінвест» є особа з якою він пов'язаний іншими позаслужбовими стосунками зумовленими в тому числі родинними зв'язками.
Відповідно до листа КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» №3747/01-03 від 06 листопада 2024 року директором ОСОБА_1 жодних повідомлень до вищестоящого органу (органу управління) про наявність конфлікту інтересів під час укладання договору з ТОВ «Алекс медінвест» не направлялось /а.с. 25/.
Відповідно до ч.1 ст. 28 розділу 5 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону зобов'язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Пунктом 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі тими, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальним конфліктом інтересів, відповідно до п.13 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», є суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Аналогічне визначення реального конфлікту інтересів міститься і в примітці до ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень ст.ст. 245, 251, 252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти вмотивоване законне рішення. Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
23 жовтня 2024 року уповноваженою посадовою особою Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, розташованого у м. Миколаєві надіслано запит щодо надання копій договорів та інших документів, необхідних для збору доказів, відповідно до надісланого Южноукраїнською міською радою повідомлення щодо можливого вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією /а.с.21-24/.
Таким чином, суд приходить до висновку, що датою виявлення адміністративного правопорушення є 23 жовтня 2024 року, дата коли уповноважений суб'єкт дізнався про факти неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів та про прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів. І критично ставиться до думки захисника щодо дати укладення договору, як дати з якої необхідно обчислювати строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Крім того, постановою суду від 05 березня 2025 року було зупинено строк розгляду справи та провадження у справі до 18 квітня 2025 року, постановою суду від 18 квітня 2025 року було зупинено строк розгляду справи та провадження у справі до 08 травня 2025 року, постановою суду від 08 травня 2025 року було зупинено строк розгляду справи та провадження у справі до 29 травня 2025 року, постановою суду від 29 травня 2025 року було зупинено строк розгляду справи та провадження у справі до 26 червня 2025 року, постановою суду від 26 червня 2025 року було зупинено строк розгляду справи та провадження у справі до 10 липня 2025 року.
Таким чином, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не сплинув
Отже, підстав для закриття справи про адміністративне правопорушення на підставі п.1 та п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП не вбачається.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2 та п. 3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», за що встановлена адміністративна відповідальність передбачена ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення знайшла своє підтвердження.
Постановою суду від 14 лютого 2025 року справи про адміністративні правопорушення №486/210/25 провадження №3/486/216/2025 та № 486/211/25 провадження №3/486/217/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, об'єднано в одне провадження та присвоїти справі №486/210/25 провадженню № 3/486/216/2025.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При визначенні ОСОБА_1 виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір в розмірі 605,60 гривні.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 5100 (п'ять тисяч сто) гривень.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня отримання постанови на розрахунковий рахунок адміністративного штрафу: UA298999980313060106000014476, одержувач - Миколаїв.ГУК/тгмЮжноукраїнськ/21081100, Код ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, КЕКД 21081100, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягнути подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (М.КИЇВ ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 37993783 Казначейство України (ел. адм. подат.) UA908999980313111256000026001 22030106 Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)"00" Без деталізації за відомчою ознакою) судовий збір розміром - 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Південноукраїнського міського суду Г. А. Далматова