Справа № 761/22880/25
Провадження № 1-кс/761/15375/2025
06 червня 2025 року cлідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора третього відділу управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях органів безпеки Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 у кримінальному провадженню, внесенному 02.07.2024 до ЄРДР за №22024000000000617, про продовження строку дії процесуальних обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.28ч.1 ст.114-1 КК України,-
У червні 2025 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора третього відділу управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях органів безпеки Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 у кримінальному провадженню, внесенному 02.07.2024 до ЄРДР за №22024000000000617, про продовження на два місяці, але в межах строку досудового розслідування, строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
- не відлучатися за межі Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчими Головного слідчого управління СБ України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000000617 від 02.07.2024 за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що положеннями статей 1 та 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
У відповідності до ст. 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.
Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про національну безпеку» визначено, що національна безпека України - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.
У відповідності до п. 2 ст. 1 указаного Закону, воєнна безпека - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєво важливих національних інтересів від воєнних загроз.
Згідно п.п. 44-45 рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14.09.2020, основним завданням у сфері воєнної безпеки є розвиток потенціалу стримування. Безумовним пріоритетом є боєздатні Збройні Сили України, підготовлений і вмотивований військовий резерв та ефективна територіальна оборона, які у поєднанні зі спроможностями інших органів сектору безпеки і оборони здатні завдати таких неприйнятних для противника втрат на землі, у повітрі, на морі та у кіберпросторі, що унеможливить реалізацію його агресивних намірів.
Пунктом 22 частини III Стратегії забезпечення державної безпеки, ухваленої рішенням Ради національної безпеки та оборони України від 16.02.2002 визначено, що державна політика у сфері державної безпеки спрямовується на попередження, своєчасне виявлення і запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам державній безпеці України, припинення розвідувальних, терористичних, диверсійних та інших протиправних посягань спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на державну безпеку України, усунення умов, що призводять до цих загроз та причин їх виникнення.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.
У відповідності до ст. 3 цього Закону організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.
Згідно ст. 12 указаного Закону підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров'я особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.
У відповідності до ст. 1 Закону України «Про оборону України» військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.
Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Збройна агресія - застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України. Вторгнення або напад збройних сил іншої держави або групи держав на територію України, а також окупація або анексія частини території України вважається збройною агресією.
Статтею 4 вищевказаного Закону визначено, що у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях.
Положеннями ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Цим же законом особливий період визначено як період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Пунктом 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Згідно п. 5 ст. 22 указаного Закону призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.
Пунктами 1, 3 цієї ж статті Закону зобов'язано громадян з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період; під час мобілізації з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин.
Пунктом 2 ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено настання відповідальності громадян за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно ст. 17 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.
Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Пунктом 8 Положення визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Відповідно до п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
24.02.2022 президент російської федерації оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні, після чого був відданий наказ на вторгнення підрозділів збройних сил російської федерації на територію України.
Після цього, 24.02.2022 на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил російської федерації шляхом збройної агресії, незаконно вторглись на територію України, перетнувши лінію державного кордону України, розташовану в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та шляхом застосування зброї здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, а також здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується до теперішнього часу та призводить до тяжких наслідків.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, який в подальшому було неодноразово продовжено, і наразі він є діючим.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-IX, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації, яка продовжується кожні 90 діб відповідними Указами Президента України.
На виконання вимог Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», «Про військовий обов'язок і військову службу», вищевказаних Указів Президента України про проведення загальної мобілізації, Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921, Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, інших нормативних документів, наказів та директив Генерального штабу, мобілізаційних розпоряджень працівниками ТЦК та СП стали систематично проводитись заходи із встановлення мобілізаційного ресурсу держави та подальшого доукомплектування ЗСУ і інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану, ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, виклику громадян для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення громадян, які не стали на військовий облік та ухиляються від нього, а також інші заходи з мобілізації людських ресурсів з метою доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань, з метою забезпечення оборони України в особливий період, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями, а також забезпечення виконання військового обов'язку громадянами України.
Порядок оформлення та видачі громадянам України паспорту громадянина України для виїзду за кордон через підрозділи Державної міграційної служби України затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 152 від 07.05.2014 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон», а саме:
Пунктом 14 вказаного порядку визначені відомості, що підлягають внесенню при формуванні заяви-анкети для оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі: анкетні дані особи, громадянство, відцифрований образ обличчя особи та відцифрований підпис особи.
Пунктом 35 вказаного порядку наведений перелік документів, які подаються заявником для оформлення паспорта для виїзду за кордон в Україні серед яких: паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні).
Пунктами 43, 44 вказаного порядку, передбачено, що після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи у тому числі через державні та єдині реєстри, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, на ім'я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон.
За результатами проведених перевірок, ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше із застосуванням засобів Реєстру) працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС приймає рішення про оформлення паспорта для виїзду за кордон або про відмову в його оформленні.
При отриманні виготовленого паспорту громадянина України для виїзду за кордон, який очікує видачі, особа (заявник) особисто перебуваючи в територіальному підрозділі ДМС України проходить індивідуальну процедуру верифікації, а саме: верифікація відцифрованих відбитків пальців рук або (за не можливістю) відцифрованого обличчя, що закріплено у пункті 75, 76 вказаного порядку.
В період повномасштабного вторгнення держави-агресора рф, Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ) затверджено Постанову № 678 від 10.06.2022, якою врегульовано порядок оформлення паспорту громадянина України та паспорту громадянина України для виїзду за кордон, через ДП «Документ».
Крім цього, Постановою КМУ № 443 від 23.04.2024 передбачено: «Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС України. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється».
Таким чином, з моменту прийняття Постанови КМУ № 443 від 23.04.2024, чоловіки призовного віку, можуть оформити паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, перебуваючи за кордоном, проте фізично отримати такі документи вони мають змогу лише на території України у відповідному підрозділі ДМС України.
При отриманні виготовленого паспорту громадянина України для виїзду за кордон, який очікує видачі, особа (заявник), особисто перебуваючи в територіальному підрозділі ДМС України, проходить індивідуальну процедуру верифікації, а саме: верифікацію відцифрованих відбитків пальців рук або (за не можливістю) відцифрованого обличчя».
За викладених вище обставин, ОСОБА_4 , усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, будучи обізнаним про факт ведення рф агресивної війни проти України, діючи умисно, в порушення вищевказаних нормативно-правових актів, свідомо став на шлях вчинення тяжкого злочину проти основ національної безпеки України - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період за попередньою змовою групою осіб за наступних обставин.
Так, наказом № 402-к від 18.10.2017 ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначено на посаду головного спеціаліста Доброславського відділу (кол. - Лиманський районний відділ) ГУ ДМС в Одеській області, яку останній обіймає по теперішній час.
У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 06.09.2023 до ОСОБА_6 , яка із 07.09.2017 року по теперішній час обіймає посаду начальника Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області звернулись ряд осіб, із проханням щодо забезпечення останньою за грошову винагороду оформлення і видачі особам чоловічої статі призовного віку паспортів громадян України для виїзду за кордон, які перебувають за межами території України.
Після цього, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 06.09.2023 у начальника Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_6 , яка була достеменно обізнана з порядком оформлення паспортів громадян України для виїду за кордон особам чоловічої статі призовного віку та розуміла, що значна кількість громадян України - чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном, та мають необхідність в отриманні паспорту громадянина України для виїзду за кордон, не бажають повертатися на територію України через можливу «загрозу» бути мобілізованим до лав Збройних Сил України, із власних корисних мотивів, виник злочинний умисел спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період щодо проведення мобілізаційних заходів, встановлення мобілізаційного ресурсу держави, доукомплектування ЗСУ і інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану.
З метою реалізації свого злочинно умислу, спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, начальник Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_6 , будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, посада якої згідно із статтею 6 Закону України «Про державну службу» належить до категорії «Б», як керівник структурного підрозділу державного органу незалежно від рівня юрисдикції такого державного органу, діючи з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище, маючи життєвий досвід, організаторські здібності, лідерські якості, авторитет серед співробітників міграційних органів України, перебуваючи у не встановленому під час досудового розслідування місці та у невстановлений час, але не пізніше 06.09.2023, залучила до вчинення злочину ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка із 16.10.2012 до 08.05.2024 займала посаду головного спеціаліста Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка із 20.12.2018 займає посаду провідного спеціаліста Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,, а також ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та інших не встановлених на даних час осіб, з метою забезпечення оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон особам чоловічої статі призовного віку, що перебувають за кордоном, без їх особистого звернення до Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області, уникнення необхідності повернення на територію України та в подальшому мобілізації до лав Збройних сил України, на що останні дали свою добровільну згоду.
Відповідно до спільного злочинного плану, ОСОБА_6 здійснювала загальне керівництво протиправною діяльністю, отримання від зацікавлених осіб із використанням всесвітньої телекомунікаційної мережі «Інтернет», зокрема месенджерів: «Whatsapp», «Viber», паспортних документів і фотокарток в електронному вигляді, осіб чоловічої статі призовного віку, які перебувають за кордоном, передачу їх іншим працівникам Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області для створення та редагування заяв-анкет на оформлення паспортів громадянин України для виїзду за кордон у Єдиному державному демографічному реєстрі, отримання та розподіл між іншими співучасниками грошових коштів.
В свою чергу, працівники Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_4 забезпечували пошук осіб чоловічої статі призовного віку зацікавлених у оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон, отримання від ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та інших не встановлених на даних час осіб із використанням всесвітньої телекомунікаційної мережі «Інтернет», зокрема месенджерів: «Whatsapp», «Viber», паспортних документів і фотокарток в електронному вигляді, осіб чоловічої статі призовного віку, які перебувають за кордоном, а також створення та редагування заяв-анкет на оформлення паспортів громадянин України для виїзду за кордон у Єдиному державному демографічному реєстрі з персонального електронного ключа доступу.
ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та інші не встановлені на даних час особи, забезпечували підшукування осіб чоловічої статі призовного віку зацікавлених у оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон, передачу із використанням всесвітньої телекомунікаційної мережі «Інтернет», зокрема месенджерів: «Whatsapp», «Viber», паспортних документів і фотокарток таких осіб та передачу грошових коштів службовим особам Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області у сумі еквівалентній від 300 доларів США (в залежності від попередніх домовленостей) за один оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Крім того, для реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, службові особи Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 попередньо домовившись між собою, при оформленні заяв-анкет для оформлення паспорту громадянина України особам чоловічої статі призовного віку для виїзду за кордон, які перебувають за межами України, використовували електронний ключ доступу до Єдиного демографічного реєстру, головного спеціаліста Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , без відома та участі останньої.
В подальшому, з метою реалізації спільного злочинного умислу, спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період головний спеціаліст Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_4 , діючи умисно, за попередньою змовою із начальником Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_6 , іншими працівниками Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , а також ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та іншими не встановленими на даних час особами, із корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище, усвідомлюючи злочинність своїх дій та достовірно розуміючи їх наслідки, у період із 06.09.2023 по теперішній час перебуваючи на своєму робочому місці за адресою: АДРЕСА_3 , використовуючи в тому числі особистий електронний ключ доступу до Єдиного державного демографічного реєстру, забезпечив оформлення ряду заяв-анкет для оформлення паспортів громадян України для виїзду за кордон особам чоловічої статі призовного віку, які перебувають за кордоном, без їх особистої присутності, на підставі яких в подальшому таким особам, що не повертались на територію України, було оформлено паспорти громадян України для виїзду за кордон та в свою чергу сприяло ухиленню останніх від мобілізації.
Зокрема, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період головний спеціаліст Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_4 , діючи умисно, за попередньою змовою із начальником Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_6 , іншими працівниками Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , а також ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та іншими не встановленими на даних час особами, із корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище, усвідомлюючи злочинність своїх дій та достовірно розуміючи їх наслідки, у період із 06.09.2023 по 09.07.2024 перебуваючи на своєму робочому місці за адресою: АДРЕСА_3 , використовуючи в тому числі особистий електронний ключ доступу до Єдиного державного демографічного реєстру, забезпечив створення та оформлення наступних заяв-анкет для оформлення паспорту громадянина України особам чоловічої статі призовного віку для виїзду за кордон, які перебувають за межами України, а саме:
- 15.09.2023 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем останньої, сформовано заяву-анкету № 25681462 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 дата видачі 18.09.2023 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 27.01.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 10.01.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 26377105 на ім'я ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 дата видачі 20.01.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 27.11.2021 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 10.01.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 на власну електронну поштову адресу, під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 26376885 на ім'я ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 дата видачі 20.01.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 09.09.2021 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 12.01.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 26401964 на ім'я ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_4 дата видачі 20.01.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 17.01.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 12.01.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 26402487 на ім'я ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_5 дата видачі 20.01.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 10.02.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 23.01.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_7 , сформовано заяву-анкету № 26481857 на ім'я ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_6 дата видачі 30.01.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 20.10.2023 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 23.01.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем останньої, сформовано заяву-анкету № 26481783 на ім'я ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_7 дата видачі 24.01.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.02.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем останньої, сформовано заяву-анкету № 26643513 на ім'я ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_8 дата видачі 16.02.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 24.06.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 10.02.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем останньої, сформовано заяву-анкету № 26647712 на ім'я ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_9 дата видачі 16.02.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 10.08.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 10.02.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем останньої, сформовано заяву-анкету № 26651154 на ім'я ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_10 дата видачі 16.02.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 30.09.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 08.03.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 27357743 на ім'я ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_11 дата видачі 04.05.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 30.04.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.03.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем останньої, сформовано заяву-анкету № 26919527 на ім'я ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_12 дата видачі 19.03.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 26.06.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.03.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем останньої, сформовано заяву-анкету № 26920193 на ім'я ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_13 дата видачі 11.03.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 14.05.2023 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 05.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 27157078 на ім'я ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_14 дата видачі 16.04.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 14.12.2021 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 06.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 27166233 на ім'я ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_15 дата видачі 13.04.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 06.07.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 13.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 27235816 на ім'я ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_16 дата видачі 19.04.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 27.07.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 18.04.2024 на підставі скан-копії документів та фотографії громадянина України ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_12 , сформовано заяву-анкету № 27282045 на ім'я ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_17 дата видачі 26.04.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 01.06.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 23.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27849004 на ім'я ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_18 дата видачі 27.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 24.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , отриманими ОСОБА_7 від ОСОБА_9 , в месенджері «Viber», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 27357743 на ім'я ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_11 дата видачі 04.05.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 30.04.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 25.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , отриманими від ОСОБА_9 , якому використовуючи месенджер «WhatsApp» їх надіслав ОСОБА_11 , під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 27362046 на ім'я ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_19 дата видачі 04.05.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 01.11.2021 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 25.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» від останнього, під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27723971 від 25.04.2024 на ім'я ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_20 дата видачі 26.04.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 17.11.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 27.04.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано заяву-анкету № 27386234 від 27.04.2024 на ім'я ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , за результатами розгляду якої, оформлено паспорт громадянин України для виїзду за кордон серії НОМЕР_21 видачі 08.05.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.05.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» від ОСОБА_36 , під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27490871 від 09.05.2024 на ім'я ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_22 дата видачі 10.05.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 11.05.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» під електронним ключем ОСОБА_8 , анкету-заяву № 27507839 від 11.05.2024 на ім'я ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_23 дата видачі 13.05.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 08.06.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27723971 від 08.06.2024 на ім'я ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_24 дата видачі 10.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 30.07.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 22.06.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_28 отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» від останнього, під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27823398 на ім'я ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_25 дата видачі 24.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 15.01.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 24.06.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» від останнього, під електронним ключем
ОСОБА_8 сформовано анкету-заяву № 27823466 на ім'я ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_26 дата видачі 24.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 13.12.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 26.06.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» від останнього, під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27847625 на ім'я ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_27 дата видачі 27.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 04.12.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 26.06.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27849045 від 26.06.2024 на ім'я ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_28 дата видачі 27.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 26.06.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» від ОСОБА_10 , під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27847434 від 26.06.2024 на ім'я ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_29 дата видачі 27.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 04.12.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 26.06.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27848932 на ім'я ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_30 дата видачі 27.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 25.05.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 26.06.2024, на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , отриманими ОСОБА_8 в месенджері «Telegram» від ОСОБА_6 , під електронним ключем останньої, сформовано анкету-заяву № 27357743 на ім'я ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_31 дата видачі 27.06.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 05.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp» від ОСОБА_10 , під електронним ключем ОСОБА_12 , сформовано анкету-заяву № 27914149 від 05.07.2024 на ім'я ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_32 дата видачі 08.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 30.06.2023 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 05.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «Telegram», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27914334 від 05.07.2024 на ім'я ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_33 дата видачі 08.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 05.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «Telegram», під електронним ключем ОСОБА_12 , сформовано анкету-заяву № 27914311 від 05.07.2024 на ім'я ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_34 дата видачі 08.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 05.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «Telegram», під електронним ключем ОСОБА_12 , анкету-заяву № 27914251 від 05.07.2024 на ім'я ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_35 дата видачі 08.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 05.07.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «WhatsApp», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27932879 на ім'я ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_36 дата видачі 12.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 14.06.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «Telegram» від ОСОБА_4 , під електронним ключем ОСОБА_8 , анкету-заяву № 27690223 від 09.07.2024 на ім'я ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_37 дата видачі 12.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 09.02.2023 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_39 , отриманими ОСОБА_8 в месенджері «Telegram» від ОСОБА_6 , під електронним ключем останньої, сформовано анкету-заяву № 27933354 на ім'я ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_39 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_38 дата видачі 12.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
- 09.07.2024 на підставі скан-копій документів та фотографії громадянина України ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , отриманими ОСОБА_6 в месенджері «Telegram», під електронним ключем ОСОБА_8 , сформовано анкету-заяву № 27933801 на ім'я ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , за результатами розгляду якої, було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_39 дата видачі 12.07.2024 орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на ім'я останнього, який 21.09.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався.
Крім того, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період головний спеціаліст Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_4 , діючи умисно, за попередньою змовою із начальником Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_6 , іншими працівниками Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області
ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , а також ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та іншими не встановленими на даних час особами, із корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище, усвідомлюючи злочинність своїх дій та достовірно розуміючи їх наслідки, у період із 25.04.2024 по 01.07.2024 перебуваючи на своєму робочому місці за адресою: АДРЕСА_3 , з використовуючи в тому числі особистий електронний ключ доступу до Єдиного державного демографічного реєстру, забезпечив оформлення ряду паспортів громадянина України для виїзду за кордон особам чоловічої статі призовного віку, які перебувають за межами України без їх особистого звернення до Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області, зокрема:
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_40 , виданий 12.06.2024 громадянину України ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), виданий на підставі анкети-заяви № 27741193 від 11.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_41 , виданий 12.06.2024 громадянину України ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), виданий на підставі анкети-заяви № 27741256 від 11.06.024, який 05.06.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_42 , виданий 12.06.2024 громадянину України ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_43 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), виданий на підставі анкети-заяви № 27741705 від 11.06.2024, який 05.06.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_43 , виданий 01.07.2024 громадянину України ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), оформлений на підставі анкети-заяви № 27866374 від 28.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_44 , виданий 01.07.2024 громадянину України ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), оформлений на підставі анкети-заяви № 27866415 від 28.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_45 , виданий 01.07.2024 громадянину України ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_45 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), оформлений на підставі анкети-заяви № 27866439 від 28.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_46 , виданий 01.07.2024 громадянину України ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_46 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), виданий на підставі заяви-анкеи № 27866429 від 28.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_47 , виданий 01.07.2024 громадянину України ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_47 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), оформлений на підставі анкети-заяви № 27866451 від 28.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_48 , виданий 01.07.2024 громадянину України ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), оформлений на підставі анкети-заяви № 27866461 від 28.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_49 , виданий 01.07.2024 громадянину України ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) оформлений на підставі анкети-заяви № 27866475 від 28.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_50 , виданий 08.05.2024 громадянину України ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_50 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), оформлений на підставі анкети-заяви № 27385797 від 27.04.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_51 , виданий 26.04.2024 громадянину України ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_51 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області), оформлений на підставі анкети-заяви № 27365214 від 25.04.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_52 , виданого 26.04.2024 ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який 19.09.2022 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_53 , виданий 06.06.2024 громадянину України ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_52 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27690223 від 04.06.2024, який 09.02.2023 залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_40 , виданий 11.06.2024 громадянину України ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27741193 від 11.06.2024, який залишив територію України та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_54 , виданий 07.06.2024 громадянину України ОСОБА_72 , ІНФОРМАЦІЯ_53 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27699634 від 05.06.2024, який залишив територію України 08.11.2022 та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_55 , виданий 03.05.2024 громадянину України ОСОБА_73 , ІНФОРМАЦІЯ_54 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27383413 від 27.04.2024, який залишив територію України 15.12.2021 та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_56 , виданий 22.05.2024 громадянину України ОСОБА_74 , ІНФОРМАЦІЯ_55 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27422045 від 02.05.2024, який залишив територію України 17.05.2024 та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_57 , виданий 02.05.2024 громадянину України ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_56 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27415205 від 01.05.2024, який залишив територію України 20.08.2023 та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_58 , виданий 03.05.2024 громадянину України ОСОБА_76 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27366371 від 25.04.2024, який залишив територію України 25.04.2024 та до теперішнього часу не повертався;
?паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_59 , виданий 03.05.2024 громадянину України ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27366346 від 25.04.2024, який залишив територію України 23.02.2022 та до теперішнього часу не повертався;
- паспорту громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_60 , виданий 10.06.2024 громадянину України ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_57 , орган видачі 5149 (Доброславський відділ ГУ ДМС в Одеській області) на підставі анкети-заяви № 27719995 від 08.06.2024, який залишив територію України 17.07.2022 та до теперішнього часу не повертався.
При вчинені вищевказаних дій, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою із начальником Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_6 , іншими працівниками Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , а також ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та іншими не встановленими на даних час особами був достеменно обізнаним про те, що дані особи не перебувають на території України, особисто не були присутніми у визначені дати у Доброславському відділі ГУ ДМС в Одеській області, однак всупереч інтересам міграційної політики України, умисно вчинив дії направлені на оформлення паспортів громадян України для виїзду за кордон особам чоловічої статі призовного віку в порушення порядку оформлення таких документів визначених вищезгаданими нормативними актами, що сприяло останнім ухиленню від мобілізації.
За вище викладених обставин, головний спеціаліст Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_4 , діючи умисно, за попередньою змовою із начальником Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_6 , іншими працівниками Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , а також ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та іншими не встановленими на даних час особами, у період з 06.09.2023 по 09.07.2024, перебуваючи на своєму робочому місці за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та іншим військових формувань, зокрема щодо забезпечення комплектування особовим складом ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, з метою підриву обороноздатності України в умовах воєнного стану, і бажаючи їх настання, забезпечив підшукування осіб чоловічої статі призовного віку зацікавлених у оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон та внесення працівниками Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області з використанням особистих ключів до Єдиного державного демографічного реєстру відповідних відомостей стосовно вищевказаних громадян України, які перебували поза межами території України, з метою оформлення останнім паспортів громадян України для виїзду за кордон, без їх особистого звернення до Доброславського відділу ГУ ДМС в Одеській області, уникнення необхідності повернення на територію України та в подальшому мобілізації до лав Збройних сил України, чим вчинив перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України та іншим військом формуванням в особливий період.
Таким чином, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройним Силам України та іншим військовим формуванням в особливий період вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
20.08.2024 об 10 год. 20 хв. ОСОБА_4 затримано в порядку ст. 615 КПК України за підозрою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
20.08.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому злочину повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні матеріалами досудового розслідування, які отримані за результатами проведення процесуальних, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, зокрема:
?протоколом допиту свідка ОСОБА_79 від 12.07.2024 та стенограмою до нього;
?протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 12.07.2024;
?повідомленням про вчинення кримінального правопорушення від 02.07.2024;
?протоколом допиту свідка ОСОБА_80 від 03.07.2024;
?листом ДКР СБ України № 2/3/3-7779нт від 03.07.2024;
?листом ДКР СБ України № 2/3/3-7914нт від 08.07.2024;
?листом ДКР СБ України № 2/3/3-8013нт від 09.07.2024;
?матеріалами щодо виконання доручень № 2/3/3-7779нт від 03.07.2024, № 2/3/3-7914нт від 08.07.2024, № 2/3/3-8013нт від 09.07.2024, № 2/3/3-9417нт від 06.08.2024, № 2/3/3-9765нт від 19.08.2024 підготовленими оперативним підрозділом ДКР СБ України, в тому числі про встановлення в ході виконання доручення та проведення оперативно-розшукових дій ризиків, передбачених ст. 177 КПК України;
?протоколами проведених 12.07.2024 обшуків;
?протоколом затримання ОСОБА_6 від 13.07.2024;
?протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_6 від 02.08.2024;
?протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_6 від 28.07.2024;
?проколом огляду мобільного телефону ОСОБА_8 ) від 18.07.2024;
?протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_9 від 21.07.2024;
?протоколом затримання ОСОБА_4 від 20.08.2024;
?іншими матеріалами провадження у їх сукупності.
22.08.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва стосовно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави строком до 13.09.2024 включно.
11.09.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Киває строк тримання підозрюваного ОСОБА_4 під вартою продовжено до 12.10.2024 включно, без визначення розміру застави.
08.10.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк тримання підозрюваного ОСОБА_4 під вартою продовжено до 06.12.2024 включно.
Водночас, даною ухвалою слідчого судді визначено ОСОБА_4 заставу у 650 розмірах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 968 200 грн. (один мільйон дев'ятсот шістдесят вісім тисяч двісті) гривень.
У випадку внесення застави, вказаною ухвалою слідчого судді на підозрювану такі обов'язки:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись із населеного пункту в якому проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають йому право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
19.11.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва частково задоволено клопотання адвоката ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 та в порядку ст. 201 КПК України змінено запобіжний захід останньому із тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 650 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
У випадку внесення застави, вказаною ухвалою слідчого судді на підозрюваного покладені такі обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:
?прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за першою вимогою;
?повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання чи роботи;
?утримуватися від спілкування із свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;
?здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон чи інший документ, що надає право виїзду за межі України.
02.12.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк тримання підозрюваного ОСОБА_4 під вартою продовжено до 13.01.2025 включно.
Водночас, даною ухвалою слідчого судді визначено ОСОБА_4 заставу у 150 розмірах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 200 грн. (чотириста п'ятдесят чотири тисячі двісті) гривень.
У випадку внесення застави, вказаною ухвалою слідчого судді на підозрювану такі обов'язки:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись із населеного пункту в якому проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають йому право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Визначено строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 ухвалою слідчого судді обов'язків 2 місяці з моменту внесення застави у розмірі, визначеному судом, в межах строку досудового розслідування.
04.12.2024 підозрюваного ОСОБА_4 звільнено з під варти у зв'язку із внесенням застави, визначеної ухвалою суду.
31.01.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись із населеного пункту в якому проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну,
продовжено в межах строку досудового розслідування до 31.03.2025 включно.
27.03.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись за межі Одеської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, продовжено в межах строку досудового розслідування до 13.04.2025.
10.04.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись за межі Одеської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, продовжено в межах строку досудового розслідування до 10.06.2025
Вважаю, що підстави для покладення на підозрюваного та продовження строку дії відповідних обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України не перестали існувати, а тому наявні підстави для їх продовження в межах строку досудового розслідування з огляду на наступне.
Завершення досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали слідчого судді про покладення на підозрюваного ОСОБА_4 обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України не можливе у зв'язку із необхідністю проведення та завершення процесуальних дій, які потребують додаткового часу, а саме: завершити встановлення повного кола осіб призовного віку, яким було оформлено паспорти громадян України для виїзду за кордон, під час їх фізичного перебування за межами території України, завершити проведення допитів вказаних осіб з метою отримання інформації про процедуру їх зняття з військового обліку, завершити встановлення усіх можливих свідків протиправної діяльності підозрюваних осіб та проведення їх допитів, завершити проведення ряду судових експертиз у тому числі почеркознавчих, технічних експертиз документів, з метою встановлення виконавців рукописних записів у документах та фотокартках вилучених в ході проведення обшуку у Доброславському відділі ГУ ДМС в Одеській області, експертиз комп'ютерної техніки і програмних продуктів, з метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, отримати матеріали виконаних постанов про проведення слідчих (розшукових) дій на території, яка знаходиться під юрисдикцією іншого органу досудового розслідування (в порядку передбаченому ч. 6 ст. 218 КПК України), щодо проведення допитів свідків, за необхідності провести одночасні допити двох чи більше раніше допитаних осіб, провести додаткові слідчі (розшукові) та процесуальні дії, спрямовані на отримання додаткових доказів, які підтверджують чи спростовують факт вчинення ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 кримінального правопорушення, отримати від оперативних підрозділів СБ України матеріали виконання доручень про проведення слідчих (розшукових) дій, у порядку ст. 40, 41, 93 КПК України, з урахуванням одержаних доказів визначитись щодо остаточної правової кваліфікації у кримінальному провадженні, сформувати та повідомити ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , та в разі наявності достатніх підстав, повідомити останнім про зміну підозри або про нову підозру, провести їх допити за зміненими або новими обставинами підозри.
Результати вказаних слідчих та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки вони спрямованні на встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та лише після їх проведення можливо визначити належну правову кваліфікацію кримінального правопорушення, достовірно встановити усі факти неправомірних дій підозрюваних та причетність інших осіб до вчинених кримінальних правопорушень, без чого у теперішній час неможливо прийняти правильне і законне рішення щодо форми завершення досудового розслідування.
У зв'язку із викладеним, ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000000617 від 02.07.2024 продовжено до 12-ти місяців, тобто до 13.07.2025.
Разом з цим слід зазначити, що підстав для припинення застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу та покладених на нього обов'язків немає, оскільки не зменшилися встановлені під час застосування щодо нього запобіжного заходу ризики, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_4 може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав просив його задовольнити.
Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні заперечували проти клопотання, просили відмовити в його задоволенні.
Вислухавши учасників розгляду клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Так, слідчим суддею встановлено, що Слідчими Головного слідчого управління СБ України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22024000000000617 від 02.07.2024 за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.
20.08.2024 об 10 год. 20 хв. ОСОБА_4 затримано в порядку ст. 615 КПК України за підозрою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
20.08.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
22.08.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва стосовно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави строком до 13.09.2024 включно.
11.09.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Киває строк тримання підозрюваного ОСОБА_4 під вартою продовжено до 12.10.2024 включно, без визначення розміру застави.
08.10.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк тримання підозрюваного ОСОБА_4 під вартою продовжено до 06.12.2024 включно.
Водночас, даною ухвалою слідчого судді визначено ОСОБА_4 заставу у 650 розмірах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 968 200 грн. (один мільйон дев'ятсот шістдесят вісім тисяч двісті) гривень.
У випадку внесення застави, вказаною ухвалою слідчого судді на підозрювану такі обов'язки:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись із населеного пункту в якому проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають йому право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
19.11.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва частково задоволено клопотання адвоката ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 та в порядку ст. 201 КПК України змінено запобіжний захід останньому із тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 650 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
У випадку внесення застави, вказаною ухвалою слідчого судді на підозрюваного покладені такі обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:
?прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за першою вимогою;
?повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання чи роботи;
?утримуватися від спілкування із свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;
?здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон чи інший документ, що надає право виїзду за межі України.
02.12.2024 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк тримання підозрюваного ОСОБА_4 під вартою продовжено до 13.01.2025 включно.
Водночас, даною ухвалою слідчого судді визначено ОСОБА_4 заставу у 150 розмірах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 200 грн. (чотириста п'ятдесят чотири тисячі двісті) гривень.
У випадку внесення застави, вказаною ухвалою слідчого судді на підозрювану такі обов'язки:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись із населеного пункту в якому проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають йому право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Визначено строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 ухвалою слідчого судді обов'язків 2 місяці з моменту внесення застави у розмірі, визначеному судом, в межах строку досудового розслідування.
04.12.2024 підозрюваного ОСОБА_4 звільнено з під варти у зв'язку із внесенням застави, визначеної ухвалою суду.
31.01.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись із населеного пункту в якому проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну,
продовжено в межах строку досудового розслідування до 31.03.2025 включно.
27.03.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись за межі Одеської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, продовжено в межах строку досудового розслідування до 13.04.2025.
10.04.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:
?прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
?не відлучатись за межі Одеської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;
?утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
?повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
?здати уповноваженому органу на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, продовжено в межах строку досудового розслідування до 10.06.2025.
Водночас, враховуючи те, що строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 обов'язків закінчується, однак ризики, які стали підставою для обрання йому запобіжного заходу продовжують існувати, а завершити кримінальне провадження до цього часу неможливо, а тому необхідно продовжити ОСОБА_4 строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, на два місці.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені ч. 5 та ч. 6 цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного на строк не більше двох місяців. У разі необхідності, цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 КПК України. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов"язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов"язки скасовуються.
Виходячи з вищевикладеного, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених процесуальних обов"язків, а також запобігти спробам підозрюваного ухилятися від досудового розслідування та суду, слідчий суддя приходить до висновку, що для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , необхідно продовжити покладені на нього у відповідності до ч. 5 ст. 194 КПК України обов"язків, які також узгоджуються з положеннями п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України.
За таких обставин клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.131,176-178,194, 309,392 КПК України, -
Клопотання задовольнити.
Продовжити до 13.07.2025 строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;
- не відлучатися за межі Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1