Справа №: 465/5032/25
3/465/2339/25
10.07.2025 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Коліщук З. М., з участю секретаря Беднара А.М., прокурора Кошарка Ю.В. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Жукотин, Турківського району, Львівської області, жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, з вищою освітою, працюючої лікарем -психіатром КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня»,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи виключеною з числа членів експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», являючись суб'єктом відповідальності відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин,а саме 13.05.2025 о 10.44 год. подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 , визнала себе винуватою, пояснила що що з 0 грудня 2024 року по 12 лютого 2025 року була членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня». Декларацію щорічну за 2024 рік подала своєчасно, а декларацію за припинення відповідної діяльності за період із 1 січня по 12 лютого 2025 року не подала, так як їі про це ніхто не казав. У вчиненому щиро розкаюється, просить суворо не карати.
Крім повного визнання ОСОБА_1 , своєї вини, її винуватість у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (після припинення повноважень) доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 11 червня 2025 року та іншими документами, які є у справі.
Зокрема, наказом КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» від 03.12.2024 № 183-Л “Про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, та Переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи», встановлено, що ОСОБА_1 включено до складу вказаної комісії.
Наказом КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» від 12.02.2025 № 18-Л “Про внесення змін до наказу № 183-Л “Про затвердження переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, та переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи», встановлено, що ОСОБА_1 виключено з переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи.
Із копії розписки ОСОБА_1 від 12.02.2025 про те, що вона з положеннями Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлена та попереджена про постійне неухильне виконання, дотримання, відповідальність за порушення вимог даного Закону та про кримінальну та адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання електронної декларації.
Згідно підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та відповідно до вимог ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" була зобов'язана своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, після припинення повноважень 12.02.2024.
Відповідно до ч. 1 ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції» подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Із витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування видно, що ОСОБА_1 13.05.2025 о 10.44 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, після припинення повноважень 12.02.2024.
Поважних причин несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , не вказала.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, оцінюючи докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 , вчинила адміністративні правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність, а саме: визнання вини та щире каяття, відсутність обтяжуючих обставин, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривні.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП тата накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст.307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Коліщук З. М.