№ 536/1591/25
07 липня 2025 року суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Баранська Жанна Олександрівна розглянувши у приміщенні суду адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює: ДП «АМД в Полтавській області» директор, адреса місця фактичного проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
03 липня 2025 року на адресу Кременчуцького районного суду Полтавської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 881625 від 26.06.2025 року відносно ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ААД № 881625 від 26.06.2025 року, зазначено що, 12 червня 2025 року о 11 год. 00 хв. на а/д О-1711141 «Кременчук-Манжелія» гр. ОСОБА_1 будучи посадовою особою відповідальною за експлуатацію та утримання а/д О-1711141 не виконав вимогу № 93 від 30.04.2025 року, а саме, не ліквідував вибоїни дорожнього покриття проїзної частини, які були зазначені у вимозі, чим порушив правила, норми, стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху п.5.2.1 ДСТУ 3587:2022 та вимоги п.1.5 Правил дорожнього руху.
Громадянину ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбачене ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суддя встановила, що справа підлягає поверненню до БПП в м.Кременчук, виходячи з наступного.
На підставі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до положень ч. ч. 1,2 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 126, 127-1- 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення місцем вчинення даного правопорушення є автомобільна дорога О-1711141 «Кременчук-Манжелія».
Відповідно до карти доріг розміщеної на сайті Агентства місцевих доріг Полтавської області автомобільна дорога О-1711141 «Кременчук-Манжелія» територіально проходить в Глобинській територіальній громаді, що відноситься до підсудності Глобинського районного суду Полтавської області та Кременчуцькій міській громаді, що відноситься до підсудності Кременчуцького районного суду Полтавської області.
В зв'язку з цим для належного визначення територіальної підсудності справи необхідно уточнити кілометр дороги, або населений пункт, поблизу якого було вчинене адміністративне правопорушення.
З урахуванням вищевикладеного, суддя вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП для належного оформлення Батальйону патрульної поліції в м. Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції, у зв'язку з тим, що у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме найменування та назву населеного пункту, вулицю, будинок, що є порушенням вимог статті 256 КУпАП, та унеможливлює визначити підсудність даної справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення зазначених даних без належного оформлення уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою протоколу унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Керуючись ч.4 ст.121, 256, 278 КпАП України , -
Повернути для належного оформлення до Батальйону патрульної поліції в м. Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.188-28 КУпАП України.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяЖанна Олександрівна Баранська