Справа № 389/1654/25
н/п : 3/397/351/25
10.07.2025 селище Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимович І.В., за участю: секретаря судового засідання - Рум'янцевої О.І., прокурора - Буданцевої В.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали об'єднаної справи про адміністративні правопорушення №389/1654/25 (н/п 3/397/351/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Знам'янка Кіровоградської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , присяжної Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області, паспорт громадянина України НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
26.06.2025 на підставі ухвал Кропивницького апеляційного суду від 18.06.2025 до Олександрівського районного суду Кіровоградської області надійшли для розгляду справи про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2023, присяжною Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області та являючись відповідно до п.п. "ґ" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до ст. 172-6 КУпАП, також суб'єктом адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю», у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 до 00 год. 00 хв. 01.02.2024 в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме: 12.04.2024 о 18 год. 49 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2024, присяжною Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області та являючись відповідно до п.п. "ґ" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до ст. 172-6 КУпАП, також суб'єктом адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю», у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2024 до 00 год. 00 хв. 01.04.2024 в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме: 05.04.2024 о 22 год. 19 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Місцем вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, є місце розташування Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області, оскільки обов'язок декларування виник у ОСОБА_1 у зв'язку із виконанням повноважень присяжної, а саме за адресою: 27406, Кіровоградська область, м. Знам'янка, вул. Героїв Азову,30.
Постановою Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 10.07.2025 об'єднано справи про адміністративні правопорушення №397/811/25 (н/п 3/397/352/25) та №389/1654/25 (н/п 3/397/351/25) стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження, присвоївши номер справи № 389/1654/25 (н/п 3/397/351/25).
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні зазначених правопорушень визнала.
Прокурор у судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та з урахуванням даних, що характеризують останню, наявними в матерілах справи, її ставленням до вчинених правопорушень, призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1360 грн.
Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Заслухавши думку прокурора, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи відповідно до п.п. "ґ" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до ст. 172-6 КУпАП, також суб'єктом адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: за 2022 рік - 12.04.2024 о 18 год. 49 хв. та за 2023 рік - 05.04.2024 о 22 год. 19 хв.
Вина ОСОБА_1 підтверджується:
- протоколом №249/25 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 06.05.2025 р., яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та, відповідно, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП;
- протоколом №250/25 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 06.05.2025 р., яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та, відповідно, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП;
- копією рішення Кропивницької районної ради дев'ятої сесії восьмого скликання від 23.09.2022 №245 «Про затвердження списку присяжних Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області», згідно якого затверджено список присяжних Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області (з додатком), зокрема до якого ввійшла ОСОБА_1 ;
- декларацією ОСОБА_1 як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022, яка була подана 12.04.2024 о 18:49 год.;
- декларацією ОСОБА_1 як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023, яка була подана 05.04.2024 о 22:19 год.;
- довідками про виконання/невиконання присяжним обов'язків у суді Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області;
- вихідною телефонограмою Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області №06-93/183/23 від 26.12.2023, якою ОСОБА_2 повідомлено про строки подання декларації за 2022 рік до 31.01.2024;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.04.2025;
- рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.04.2017 №124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративних правопорушень за ч. 1 ст.172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в їх вчиненні.
Чинним законодавством, а саме ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Отже, ОСОБА_1 , будучи присяжною Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області, зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік з 01 січня 2023 до 01 лютого 2024 та за 2023 рік з 01 січня 2024 до 01 квітня 2024.
Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 до вказаного реєстру лише 12.04.2024 та за 2023 до вказаного реєстру лише 05.04.2024, тобто несвоєчасно.
ОСОБА_1 , маючи фізичну та технічну можливість подати до Реєстру декларацію, проігнорувавши вимоги закону, не вжила необхідних заходів щодо своєчасної їх подачі. Підтверджуючих документів поважності причин несвоєчасної подачі декларацій ОСОБА_1 суду не надала, докази щодо поважності невиконання вимог фінансового контролю також відсутні і в матеріалах справи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 та 2023, тобто вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Обираючи вид стягнення особі, відносно якої складено адміністративні протоколи, враховую характер вчинених правопорушень, особу правопорушниці, ступінь її вини та майновий стан.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність за адміністративні правопорушення, в ході розгляду справи судом не виявлено.
Враховуючи вищевикладене, характер вчинених правопорушень, обставини їх вчинення, особу порушниці, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь її вини, майновий стан, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення порушниці до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1360 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.172-6, 40-1 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень 00 копійок.
Штраф необхідно сплатити на рахунок: Одержувач коштів -ГУК у Кіровоградській області/тг с-ще Олександрівка/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ):37918230, МФО 899998, рахунок отримувача UA088999980313000106000011549, код класифікації доходів бюджету - 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції».
На підставі ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
У разі несплати правопорушницею у зазначений термін штрафу у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подвійний розмір штрафу, який становить 2720 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді може бути оскарженою до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: І.В. Максимович
Строк пред'явлення постанови до виконання "____"__________202__р.
Постанова набирає чинності "_____"_______________202__р.