Справа № 161/8208/25
Провадження № 3/161/2815/25
01 липня 2025 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді - Кихтюка Р.М.,
секретаря - Дмитроци Б.М.,
з участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
прокурора - Довгана Н.Я.
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої бухгалтером «Торчин Фуд»,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Із протоколу про адміністративне правопорушення №145 від 24.04.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом - бухгалтером управління містобудування та архітектури Волинської обласної адміністрації, несвоєчасно - 01.04.2025 року подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (продовжується діяльність), хоча зобов'язана була її подати до 00.00 год. 01 лютого 2024 року, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №146 від 24.04.2025 року слідує, що ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом - бухгалтером управління містобудування та архітектури Волинської обласної адміністрації, несвоєчасно - 22.03.2024 року подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, хоча зобов'язана була її подати до 00.00 год. 01 лютого 2024 року, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованих правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала, у вчиненому розкаялася та просила суд суворо не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, захисника, прокурора, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом з'ясовано, що відповідно до наказу №6-ос від 01.02.2023 року ОСОБА_1 було призначено на посаду Головного спеціаліста - бухгалтера управління містобудування та архітектури Волинської обласної державної адміністрації (а.с. ).
Наказом управління містобудування та архітектури Волинської обласної державної адміністрації №52-ос від 13.09.2023 року її звільнено з вказаної посади за угодою сторін відповідно до ст. 86 Закону України «Державну службу» з 13.09.2023 року (а.с. ).
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно вимог ст. 47 згаданого Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Отже, за таких обставин, ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 год. 00 хв. 01.02.2024 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік та декларацію при звільненні.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) подано несвоєчасно, а саме: 22.03.2024 року (а.с. ).
Крім того, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: декларацію за 2022 рік (продовжується діяльність) ОСОБА_1 подано 01.04.2025 року (а.с. ).
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідне повідомлення у неї було.
При цьому, ОСОБА_1 належним чином була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» і не навела поважних причин пропуску термінів для подачі декларацій.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також за 2022 рік (продовжується діяльність), чим порушила вимоги ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, стверджується також належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколами №145 та №146 від 24.04.2025 року про адміністративні правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення, витягом з Єдиного Державного Реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують її відповідальність, суд по справі не вбачає.
А тому, враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка має постійне місце проживання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, характеризується виключно з позитивної сторони, то суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 47 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Р.М. Кихтюк