Постанова від 09.07.2025 по справі 760/16506/25

Справа №760/16506/25

Провадження №3/760/5232/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2025 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, завідувача Сектору підтримки користувачів та інженерної інфраструктури Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

17.06.2025 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, який 17.06.2025 протоколом автоматизованого розподілу визначений судді Мозолевській О.М..

Разом з цим, 17.06.2025 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, справа №760/16507/25 який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.

Згідно вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи те, що вказані справи щодо однієї особи, надійшли до Солом'янського районного суду м. Києва, суд вважає за необхідне зазначені справи об'єднати в одне провадження.

Згідно протоколу №47-01/91/25 від 12.06.2025 ОСОБА_1 будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Також, відповідно до протоколу №47-01/90/25 від 12.06.2025 ОСОБА_1 будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала, що несвоєчасно подала декларації, однак просила закрити провадження у справі на підставі п.7 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з закінченням строку притягнення до адмнінстративної відповідальності.

Захисник ОСОБА_1 адвокат Мостова І.О. вказала, що ОСОБА_1 дійсно несвоєчасно подала декларації, однак вважає, що станом на час розгляду даної справи судом, сплив строк притягнення до адміністративної відповідальності, встановлений статтею 38 КУпАП. Просила закрити провадження у справі на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.

Також, у судовому засіданні заслухано прокурора Солом'янської окружної прокуратури м. Києва яка підтримала обставини викладені в адміністративних протоколах та просила суд визнати винною ОСОБА_1 та застосувати до останньої покарання у вигляді штрафу встановленого санкцією статті 172-6 КУпАП.

Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника ОСОБА_1 адвоката Мостову І.О., врахувавши думку прокурора Солом'янської окружної прокуратури м. Києва, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, дійшов наступного висновку.

Матеріалами адміністративної справи встановлено, що відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві від 23.12.2022 №360-о ОСОБА_1 , завідувача Сектору інформаційних технологій та програмного забезпечення, переведено на рівнозначну посаду завідувача Сектору підтримки користувачів та інженерної інфраструктури з 26.12.2022, у зв?язку із введенням в дію нового штатного розпису.

Наказом Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві від 17.11.2023 №297-о ОСОБА_1 звільнено із займаної посади з 20.11.2023 за угодою сторін.

02.03.2018 ОСОБА_1 присвоєно 6 ранг державного службовця в межах категорії «Б».

Таким чином, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_1 є субєктом, на якого поширюється дія Закону.

Тому, згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ст. 45 Закону, приміткою до ст. 172-6 КУПАП ОСОБА_1 є суб?єктом декларування та суб?єктом адміністративного правопорушення. Згідно з приміткою до ст. 56 Закону державні службовці, які займають посади категорії «Б» відноситься до службових осіб які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Так, у п. 2-7 розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону визначено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію відповідно до ст. 45 цього Закону, кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави, була зобов?язана подати декларацію за 2022 рік до 31.01.2024, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства. Згідно з відомостями з Реєстру, декларацію за 2022 рік, ОСОБА_1 подала 14.10.2024 09:24, а декларацію за 2023 рік, ОСОБА_1 подала 14.10.2024 09:32.

Датою вчинення адміністративного правопорушення є дата фактичного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 14.10.2024.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення.

Поважних причин, які б перешкодили вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 та 2023 рік ОСОБА_1 в ході збору матеріалів по даному факту не встановлено. Таким чином, датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а саме 12.06.2025, тобто момент з?ясування всіх необхідних даних, для встановлення ознак складу правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.

Враховуючи, що правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУПАП, є правопорушенням, яке полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, факт подання її поза встановлений Законом строк утворює в діях ОСОБА_1 об?єктивну сторону правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2022 та 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Будь-яких фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку можливо встановити відсутність адміністративних правопорушень, у зв'язку з яким складено протоколи №47-01/91/25 від 12.06.2025 та №47-01/90/25 від 12.06.2025, чи встановити відсутність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або ж встановити інші обставини, які б свідчили на користь ОСОБА_1 , подано не було.

Суд дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 34 КУпАП обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40, 172-6, 247, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи №760/16506/25 (провадження №3/760/5232/25), та №760/16507/25 (провадження №760/5233/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 об'єднати в одне провадження.

Об'єднаній справі присвоїти №760/16506/25 (провадження №3/760/5232/25).

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративні стягнення:

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави;

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави.

Згідно ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок копійок в дохід держави.

Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок на користь держави, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві / м.Київ / 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувач UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу: 101, Судовий збір.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА