Справа № 159/4286/25
Провадження № 3/159/2073/25
09 липня 2025 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Губар В.Є.,
за участю:
секретаря судового засідання Щесюк Н.Й.,
прокурора Антонюка В.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Ковель Волинської області, громадянки України, одруженої, РНОКПП НОМЕР_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
24.06.2025 старшим оперуповноваженим Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України підполковником поліції Бондаруком А.В. стосовно ОСОБА_1 складено протокол № 53-2025 про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з вказаним протоколом, ОСОБА_1 , будучи поліцейським роти з обслуговування міста Ковель управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «з» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі по тексту - Закон) є суб'єктом, на яку поширюється дія зазначеного Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, а саме: щорічну декларацію (після звільнення) за 2021 рік, обов'язок подання якої настав згідно пункту 2 розділу ХШ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше 31 січня 2024 року.
Як визначено ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції та Присяги поліцейського.
Також відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
07.06.2019 ОСОБА_1 склала Присягу працівника поліції.
Відповідно до витягу з наказу Департаменту патрульної поліції № 565 о/с від 29.07.2019 ОСОБА_1 відповідно до частини 2 статті 47, частини 1 статті 49, статті 52 та частини 1 статті 56 Закону України «Про Національну поліцію» прийнято на службу в поліцію за конкурсом та призначено з 29.07.2019 на посаду поліцейський роти з обслуговування міста Ковель управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції, закріпивши спеціальний жетон з індивідуальним номером (0164234), присвоївши спеціальне звання «рядовий поліції».
Згідно витягу з наказу Департаменту патрульної поліції № 540 о/с від 23.06.2021 поліцейського роти з обслуговування міста Ковель управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції, рядового поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за пунктом 7 (за власним бажанням) згідно частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» з 23.06.2021.
У положенні п. 1 Розділу II Наказу № 1179 МВС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» від 09.11.2016 зазначено, що під час виконання службових обов'язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов'язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.
Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або Іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з Законом України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» внесені зміни до п. 2' розділу XIII «Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (набрав чинності 12.10.2023), яким передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій -чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Відповідно до Наказу 23.07.2021 № 448/21 Національного агентства з питань запобігання корупції затверджений «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 за № 986/36608.
Відповідно до пункту 1 розділу 4 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до публічної частини Реєстру. Такий доступ передбачає можливість пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування інформації, отримання (завантаження) документів у зручній для візуального сприйняття формі, зокрема у форматі НТМЬ.
Доступ до даних Реєстру надається також у вигляді набору даних, організованого у форматі, що дає змогу його автоматизованого оброблення електронними засобами (машинозчитування), з метою повторного використання (у формі відкритих даних). Такі дані надаються як у вигляді окремих електронних документів у форматі ІЗСЖ для завантаження, так і за допомогою інтерфейсу прикладного програмування (АРІ) відповідно до Положенная про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835.
Згідно пункту 1 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21 (далі - Порядок № 449/21) передбачено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі. Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.
Згідно підпункту 1 пункту 2 розділу II Порядку № 449/21, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Законом можуть бути встановленні інші строки подання щорічної декларації.
Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією і зобов'язана подати відповідну декларацію у визначений строк.
Так, ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких остання упродовж 2019-2021 років особисто подавала відповідні декларації до Реєстру та добре усвідомлювала, що вона є суб'єктом декларування, яка зобов'язана подати електронну декларацію щорічна декларація (після звільнення) за 2021 рік, відповідно до п. 2"7 розділу ХШ «Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», яким передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Таким чином після вступу в дію інституту декларування, будучи звільненою, ОСОБА_1 зобов'язана подати щорічну декларацію (після звільнення) за 2021 рік до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024.
Опрацюванням відомостей «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація (після звільнення) за 2021 рік подала, несвоєчасно, а саме: 31.05.2025 о 23 годині 00 хвилин, унікальний ідентифікатор документа: Ьир8://риЬ1ісліагк.?ОУЛіа/сіоситепІ8/06{Це46а-ЬЬ50-4се6-81Ь9-2ПасЬЬ5412е.
07.06.2019 ОСОБА_1 ознайомлена з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийнятті на службу.
07.06.2019 ОСОБА_1 ознайомлена з пам'яткою-застереженням про виконання окремих спеціальних обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» поліцейськими, які звільняються зі служби.
З перерахованими документами ОСОБА_1 ознайомлювалась особисто, про що свідчить наявність її підписів.
19.05.2025 до Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України з Національного агентства запобігання корупції надійшов лист вих. № 47-06-41458-25 з наданням завіреної копії повідомлення про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічну декларацію за 2021 рік (після звільнення) ОСОБА_1 .
22.05.2025 працівниками Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України ОСОБА_1 особисто вручено повідомлення про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічної декларації за 2021 рік (після звільнення) яке засвідчено її підписом.
З приводу несвоєчасного подання щорічної декларації за 2021 рік (після звільнення) ОСОБА_1 пояснила: що вона ознайомлювалася та підписувала зобов'язання службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» та інші документи щодо зобов'язання осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подачі декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Оскільки вона звільнилась за власним бажанням з органів Національної поліції України і не проходила службу, тому не слідкувала за прийняттям законів України, про те, що відновлено подання декларацій їй відомо не було, ніхто не повідомив.
Повідомлення про факт неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Національного агентства з питань запобігання корупції їй було вручено безпосередньо працівниками Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України під підпис 22.05.2025 року.
Щорічну декларацію за 2021 рік (після звільнення) подала 31.05.2025 о 23:00 через «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», за своїм місцем проживання: АДРЕСА_1 .
Крім того, отримано Інформацію від НАЗК про стан функціонування інформаційно - комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 12.10.2023 по 05.03.2025.
Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад указаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог статті 22 КУпАП.
Системний аналіз норм КУпАП визначає завдання, яке полягає у встановленні винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу.
Таким чином, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону (дозволено робити тільки те, що дозволено законом статті 6 Конституції України).
Відповідно до статті 14 КУпАП, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Отже, ОСОБА_1 маючи рівні можливості з іншими суб'єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати щорічну декларацію за 2021 рік (після звільнення) в будь який із днів та місяців, що передував 31 січня 2024 року.
Таким чином, поліцейський роти з обслуговування міста Ковель управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції ОСОБА_1 , несвоєчасно, 31.05.2025, подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічну декларацію (після звільнення) за 2021 рік, хоча згідно п. 2" розділу XIII «Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язана була подати її не пізніше 31 січня 2024 року, чим порушила вимоги абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дата вчинення правопорушення: 31.05.2025.
Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Дата виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата встановлення складу правопорушення пов'язаного з корупцією згідно протоколу від 24.06.2025 (дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією).
Місце вчинення правопорушення: АДРЕСА_1 (місце проживання).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй правопорушенні визнала повністю та пояснила, що до липня 2021 року працювала на посаді поліцейського роти з обслуговування міста Ковель Управління патрульної поліції у Волинській області. На вказаній посаді була суб?єктом, на якого поширюються положення Закону України «Про запобігання корупції», з нормами вказаного закону була ознайомлена та виконувала їх, зокрема, щорічно подавала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави. Після звільнення з поліції займалася лікуванням хворого чоловіка, з 03.12.2021 прийнята на військову службу в ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 2022 року перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку. В середині травня 2025 року їй зателефонував працівник Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України та повідомив, що нею не подана декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічна декларацію (після звільнення) за 2021 рік, яка підлягала подачі не пізніше 31.01.2024. Вказану декларацію вона не подала в установлений строк, оскільки не слідкувала за змінами у законодавстві, відтак не знала про відновлення декларування. Декларацію подала 31.05.2025, тобто після дзвінка працівника поліції. У вчиненому розкаюється.
Прокурор в судовому засіданні пояснив, що вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведеною, просив накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення суд приходить до такого висновку.
За змістом ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідальність за вчинення цього правопорушення настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з наказом начальника Департаменту патрульної поліції від 29.07.2019 № 565 о/с «По особовому складу» прийнято на службу в поліцію за конкурсом та призначено з 29.07.2019 по управлінню патрульної поліції у Волинській області ОСОБА_1 , новоприйнятого, поліцейським роти з обслуговування міста Ковель.
За змістом підпункту «з» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону поліцейські є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
07.06.2019 ОСОБА_1 прийняла присягу працівника Національної поліції України, того ж дня ознайомлена під підпис із пам?яткою-застереженням про виконання окремих спеціальних обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» поліцейськими, які звільняються зі служби, та з Рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб?єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийнятті на службу/роботу.
Отже, ОСОБА_1 , як поліцейська, є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону, та була ознайомлена з його нормами.
Відповідно до вимог абзацу 2 частини 2 ст.45 Закону особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції», які набули чинності 12.10.2023, а саме пунктом 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону, на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Наказом начальника Департаменту патрульної поліції від 23.06.2021 № 540 о/с «По особовому складу» звільнено зі служби в поліції по управлінню патрульної поліції у Волинській області рядового поліції ОСОБА_1 , поліцейського роти з обслуговування міста Ковель, з 02.07.2021.
Таким чином, у ОСОБА_1 існував обов?язок не пізніше 31.01.2024 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави (після звільнення) за 2021 рік.
Існування цього обов?язку та обізнаність із ним ОСОБА_1 підтвердила у судовому засіданні.
Роздруківкою щорічної декларації за 2021 рік суб?єкта декларування ОСОБА_1 від 31.05.2025 підтверджується, що вона подана після 31.01.2024, тобто з порушенням встановленого ч.1 ст.45 Закону строку.
З інформації Національного агентства від 14.03.2025 вбачається, що через збої в системі доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування для користувачів обмежувався у 2024 році в такі дати: до 02.01.2024, 18.01.2024, 28.01.2024, 31.01.2024.
Отже, судом встановлено, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (після звільнення)) ОСОБА_1 подала несвоєчасно за відсутності поважних причин до цього, зокрема, у вигляді технічних обмежень, пов?язаних з веденням відповідного реєстру.
Таким чином, за результатами дослідження та оцінки доказів, як кожного окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.272-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка на даний час є військовослужбовцем, позитивно характеризується за період роботи в Національній поліції України, ступінь її вини, зокрема, зважаючи на повне визнання ОСОБА_1 вини, її щире розкаяння, та відсутність обставин, які обтяжують її відповідальність, суд вважає за необхідне застосувати відносно неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП.
Крім того, суд вважає за необхідне роз'яснити, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
У відповідності до Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ч. 1 ст. 172- 6 , 280, 283, 284, 287, 289, 291 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п?ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п?ятдесят) гривень 00 копійок.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
СуддяВ. Є. Губар