Вирок від 10.07.2025 по справі 347/584/25

Справа № 347/584/25

Провадження № 1-кп/347/236/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" липня 2025 р. м.Косів

Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді - ОСОБА_1 ,

секретаря - ОСОБА_2 ,

з участю прокурора - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косів кримінальне провадження відомості про яке внесено в ЄРДР за №12025091190000053 від 07.02.2025 року про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, тимчасово не працюючого, студента ІІІ курсу Верховинського відділення Івано- Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, освіта середня-епеціальна, депутатом не обирався, не одруженого, без утриманців, військовозобов'язаного, раніше не судимого, -

- у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 382 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 вчинив умисні дії, які виразились в умисному невиконанні постанови суду, що набрала законної сили, за наступних обставин:

постановою Косівського районного суду Івано-Франківської області від 15.01.2025 у справі № 347/2791/24, яка набрала законної сили 28.01.2025 р ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.І ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік. В подальшому, ОСОБА_4 , діючи умисно, достовірно знаючи про наявність вказаної постанови суду та будучи ознайомлений з нею, з метою невиконання постанови суду щодо позбавлення права керування транспортним засобом, маючи реальну можливість її виконати підриваючи авторитет органів правосуддя України, в порушення ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», відповідно до якого судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України, 07.02.2025 близько 10:00 год., рухаючись по вул. Тюдівська в селищі Кути, Косівського району, Івано-Франківської області, керував автомобілем марки «Mercedes- Benz Sprinter» реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 .

За порушення Правил дорожнього руху України щодо ОСОБА_4 винесено постанову про вчинення адміністративного правопорушення серії ЕНА № 4022612 від 07.02.2025 року, якою притягнуто ОСОБА_4 , до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 КУпАП та ознайомлено останнього із прийнятим рішенням.

Таким чином ОСОБА_4 вчинив умисні дії, які виразились в умисному невиконанні постанови суду, що набрала законної сили тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 382 КК України.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав повністю, підтвердив викладені в обвинувальному акті обставини, які визнає та пояснив, що в зв'язку із необхідністю в керуванні транспортним засобом у власних справах він будучи усвідомленим про прийняття постанови суду від 15.01.2025 р за якою його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та якою на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн з позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік, виїхав автомобілем марки «Mercedes- Benz Sprinter» реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 та рухався 07.02.2025 біля 10 год в с-щі Кути по вул.. Тюдівська Косівського району, де був зупинений працівниками поліції, та притягнутий до адмінвідповідальності за ч.5 ст.121 КУпАП. Свою вину у вчиненому визнає повністю та просить суворо не карати.

Крім визнання вини самим обвинуваченим, його винність доводиться зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, а зокрема:

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснив, що ОСОБА_4 було ознайомлено із постановою Косівського районного суду від 15.01.2025 року, якою його позбавлено права керування транспортними засобами строком на 1 рік. Однак 07.02.2025 року біля 10 год в с-щі Кути Косівського району було виявлено, що ОСОБА_6 керував транспортним засобом автомобілем марки «Mercedes- Benz Sprinter» реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 в результаті чого він був зупинений та про що було повідомлено слідчо-оперативну групу, якою по прибутті складено протоколи огляду місця події та проведено інші процесуальні дії.

Крім визнання вини самим обвинуваченим, його винність доводиться зібраними та дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами- матеріалами справи, а саме:

- витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025091190000053 від 07.02.2025 р щодо ОСОБА_4 , за ч.1 ст. 382 КК України.

- інформаційною довідкою Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення ОСОБА_4 до адмінвідповідальності.

- копією постанови від 07.02.2025 року серії ЕНА № 4022612 про накладення на ОСОБА_4 адмінстягнення за ч.5 ст.121 КУпАП в сумі 510 грн.

- копією постанови від 30.11.2024 року серії ЕНА 3579636 про накладення на ОСОБА_4 адмінстягнення за ч.2 ст.126 КУпАП в сумі 3400 грн.

- копією постанови від 15.01.2025 року Косівського районного суду про притягнення ОСОБА_4 до адмінвідповідальності за ч.1 ст.130, ст.124 КУпАП, із врахуванням вимог ст.36 КУпАП у вигляді 17 000 грн штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

- протоколом огляду місця події від 07.02.2025 року із долученим до нього цифровим носієм інформації із відеозаписом, проведеним слідчим Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_7 за участюю понятих ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та обвинуваченого ОСОБА_4 яким зафіксовано факт керування останнім 07.02.2025 року в с-щі Кути по вул. Тюдівська Косівського району автомобілем марки «Mercedes- Benz Sprinter» реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортними засобами.

- протоколом огляду від 14.02.2025 року постанови Косівського районного суду від 15.01.2025 року.

- постановою про визнання речовим доказом та визначення його місця зберігання від 14.02.2025 року.

- протоколом огляду від 14.02.2025 року із долученим до нього цифровим носієм інформації із відеозаписом нагрудної камери.

- постановою про визнання речовим доказом та визначення його місця зберігання від 14.02.2025 року.

Таким чином суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_4 у вчиненні ним інкримінованого діяння і його умисні дії, що виразились в умисному невиконанні постанови суду, що набрала законної сили, що передбачено ч.1 ст.382 КК України.

При визначенні виду й міри покарання, суд враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставини справи й особу обвинуваченого.

Обставинами які відповідно до ст.66 КК України пом'якшують покарання обвинуваченого є щире каяття та активне сприяння рокриттю кримінального правопорушення.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченорго, відповідно до ст. 67 КК України не встановлено.

Обвинувачений ОСОБА_4 вчинив умисне кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст. 382 КК України, яке згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії нетяжких злочинів.

Виходячи із загальних засад призначення покарання, передбачених ст. 65-67 КК України, враховуючи обставини справи і особу ОСОБА_4 який відповідно до долученої до матеріалів справи довідки за № 215/01-05 від 11.02.2025 року виданої директором КНП «Косівська ЦРЛ» Косівської міської ради на психіатричному чи наркологічному обліку не перебуває,за місцем проживання характеризується позитивно, підтвердженням чого є характеристика Кутської селищної ради Косівського району. Відповідно до долученого акту обстеження матеріально-побутових умов за № 50/04-15 від 03.02.2025 року ОСОБА_6 зареєстрований та проживає разом із своєю бабусею ОСОБА_10 в с-щі Кути по АДРЕСА_1 , у вчиненому щиро розкаявся, сприяв слідству у розкритті кримінального правопорушення, являється студентом ІІІ курсу Верховинського відділення Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника , спеціальність «Готельно-ресторання справа», та відповідно до характеристики навчального закладу за №114-ВВ від 07.03.2025 року за час навчання ОСОБА_4 має хороші знання з усіх навчальних дисциплін, всебічно розвинений та постійно підвищує свій освітній рівень, до кримінальної відповідальності притягується вперше .

Таким чином суд вважає за можливе призначити ОСОБА_4 покарання в межах санкції ч.1 ст.382 КК України у вигляді штрафу .

Питання щодо речових доказів слід вирішити у відповідності до ст. 100 КПК України.

Процесуальні витрати пов'язані із залученням експерта в кримінальному провадженні відсутні.

Ухвалою слідчого судді Косівського районного суду від 13.03.2025 року було застосовано обинуваченому в справі ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання зі строком дії до 12.05.2025 року. В ході судового розгляду справи по суті запобіжний захід щодо обвинуваченого судом повторно не обирався і підстави для його обрання відсутні.

Арешт майна не накладався.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 100, 349, 369-371, 373, 374 - 376 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 КК України та призначити покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 17 000 грн .

Речові докази: копію постанови Косівського районного суду Івано-Франківської області від 15.01.2025 року та оптичний носій інформації (DVD-диск) із відеозаписами від 04.02.2025 року та від 07.02.2025 року, який поміщено в паперовий конверт та опечатано -залишити на зберіганя при матеріалах справи.

Процесуальні витрати в справі відсутні. Арешт майна не накладався.

Запобіжний захід в ході судового розгляду справи повторно не обирався.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку сторонам вручити негайно.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
128747646
Наступний документ
128747648
Інформація про рішення:
№ рішення: 128747647
№ справи: 347/584/25
Дата рішення: 10.07.2025
Дата публікації: 11.07.2025
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Косівський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти правосуддя; Невиконання судового рішення
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (14.08.2025)
Дата надходження: 25.03.2025
Розклад засідань:
28.03.2025 10:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
08.04.2025 10:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
14.04.2025 10:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
05.05.2025 11:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
03.06.2025 10:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
20.06.2025 10:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
10.07.2025 10:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
29.08.2025 11:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
26.09.2025 10:30 Косівський районний суд Івано-Франківської області
16.10.2025 14:00 Косівський районний суд Івано-Франківської області
11.11.2025 11:30 Косівський районний суд Івано-Франківської області