Постанова від 10.07.2025 по справі 215/5782/25

Справа № 215/5782/25

3/215/2069/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2025 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Камбул М.О., за участю прокурора - Сілкіна Д.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривого Рогу, громадянина України, працюючого в ДУ «КУВП №3», який протягом року не притягався до адміністративної відповідальності, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

03.07.2025 на адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №617 від 23.06.2025 відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, в якому вказано, що відповідно наказу ДУ «КУВП №3» № 183/OC-17 від 30.06.2017 року «Про особовий склад», ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «КУВП №3» з 30 червня 2017. Наказом ДУ «КУВП №3» №2191OC-17 від 31.07.2017 року «Про особовий склад» ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання рядового та молодшого начальницького складу прапорщик внутрішньої служби. Відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» осіб рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби віднесено до суб?єктів на яких поширюється дія вказаного закону. Отже, ОСОБА_1 , будучи молодшим інспектором 2 категорії ДУ «КУВП №3», згідно з п.п. «д» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб?єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов?язаних з корупцією та суб?єктом декларування відповідно до ст. 45 Закону. Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IХ, Законом України «Про захист інтересів суб?єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-IX було призупинено компанію декларування в Україні.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-IХ, яким відновлено декларування та функції Національного агентства з питань запобігання корупції. Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:||public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2021 рік лише 25.10.2024 о 18 год 23 хв. Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дії, направлені на подання декларації ним розпочато лише 20.02.2024, тобто після закінчення граничного строку для подання вказаного документу. Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

При цьому ОСОБА_1 , згідно пояснення був ознайомлений з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» в тому числі в частині фінансового контролю, а також про відновлення декларування йому було відомо. Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «КУВП №3», будучи згідно з п.П. «Д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом декларування, а також відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП суб?єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно 25.10.2024 о 18 год 23 хв. та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2021 рік, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Сілкін Д.Ю. в судовому засіданні просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що дійсно не подав декларацію вчасно, оскільки забув, вину визнає.

Суддя, вислухавши думку прокурора Сілкіна Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративноо правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до Глави 21 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, зобов'язана добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно п.6 ст. 14 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», особам рядового та начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання, молодший начальницький склад: прапорщик внутрішньої служби.

Відповідно до пункту 8 вказаної статті Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» прапорщик внутрішньої служби є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Як вбачається з наказу ДУ «КУВП №3» № 183/OC-17 від 30.06.2017 року «Про особовий склад», ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «КУВП №3» з 01 липня 2017 (а.с. 35).

Наказом ДУ «КУВП №3» №2191OC-17 від 31.07.2017 року «Про особовий склад» ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання рядового та молодшого начальницького складу прапорщик внутрішньої служби (а.с. 34).

Таким чином, ОСОБА_1 згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою молодшого начальницького складу, а отже є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Статтею 45 ЗУ «Про запобігання корупції», передбачено, що особа, зазначені у пункті 1, підпунктах а,в-ґ, п. 2 ч.1.ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

12.10.2023 року набрав чинності ЗУ № 3384 ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларації суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, згідно п. 2-7 розділу ХІІІ ЗУ «Про запобігання корупції», встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

На виконання вищезазначеної вимоги у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2021 рік не пізніше 31.01.2024 року, однак як вбачається з матеріалів справи, останній без поважних причин подав декларацію особи з порушенням визначеного законом строком, а саме 25.10.2024 (а.с. 62-67).

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши докази, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, а також відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суддя приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 в скоєні даного правопорушення та необхідність накладення на нього стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя дійшла до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді п'ятдесяти мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. на користь держави.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, якою встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що буде складати 605,60 грн. із розрахунку (3028*0,2).

Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 245, 251, 252, 256, 280, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винуватим за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності наклавши адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у Тернiв.р.м.Кр.Р/Терн.р/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП): Р/Р отримувача (IBAN):UA098999980313060106000004651, Код класифікації доходів бюджету: 21081100 призначення платежу *;101;__________( РНОКПП або серія та номер паспорта громадянина України); ___________ (ПІБ), Тернівський районний суд м. Кривого Рогу (назва суду, де розглядається справа).

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в сумі 605,60 грн. на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, одержувач коштів (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).

У разі несплати штрафу в добровільному порядку, не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови, штраф стягується у порядку примусового виконання в подвійному розмірі, а також стягуються витрати на облік правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя: