Справа №: 465/3660/25
3/465/1853/25
03.07.2025
Суддя Франківського районного суду м. Львова Рудаков Д. І., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого ТзОВ «Львівське» - директором, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Франківського районного суду м. Львова поступили матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 246/13-01-07-04 від 18.04.2025, директор ТзОВ «Львівське» ОСОБА_1 , допустив порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: п.292-1.1, п.292-1.2 ст.292-1; п.293.9 ст.293 Податкового кодексу, в результаті чого підприємством занижено єдиний податок четвертої групи за період з 01.01.2018 по 31.12.2024 всього у сумі 17 004,0 грн., в тому числі за 2024 рік - у сумі 17 004,0 грн.; п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст.14; п.274.1, п.274.2 ст.274; п.289.1 ст.289 Податкового кодексу, в результаті чого підприємством занижено за період з 01.01.2018 по 31.12.2024 земельний податок всього у сумі 717 916 грн. в тому числі за 2021 рік - у сумі 2 596,5 грн., за 2022 рік - у сумі 247 701,72 грн., за 2023 рік у сумі 226 377,83 грн. та за 2024 рік у сумі 241 239,94 грн., за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. Зокрема, про судове засідання призначене на 28.05.2025 та 03.07.2025 ОСОБА_1 повідомлявся шляхом надсилання судової повістки про виклик до суду на адресу місця проживання такого - АДРЕСА_1 , засобами поштового зв'язку рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення № 0691004959500, яке вручено під розписку 08.05.2025.Відтак на підставі ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглядати у його відсутності.
Вивчивши представлені на розгляд адміністративні матеріали та дослідивши фактичні обставини, у їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, дії останнього правильно кваліфіковано, оскільки ОСОБА_1 допустив порушення порядку ведення податкового обліку.
За змістом ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відповідальність особи наступає у випадку відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 246/13-01-07-04 від 18.04.2025, витягом з акта від за період з 01.01.2018 по 31.12.2024.
Стягнення слід визначити з урахуванням особи винної, в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується в розмірі 0,2% розміру мінімальної заробітної плати.
На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 268, 283, 384 КпАП України, -
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень 00 копійок на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у дохід держави 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП, протягом 10 днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Д. І. Рудаков