Постанова від 09.07.2025 по справі 360/934/24

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2025 року справа №360/934/24

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі суддів: Гайдара А.В., Геращенка І.В., Казначеєва Е.Г., розглянув у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2024 року (головуючий суддя І інстанції - Секірська А.Г.), складене в повному обсязі 11 жовтня 2024 року у справі № 360/934/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області з такими позовними вимогами:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо проведення виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з обмеженням максимального розміру, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 01.03.2024 виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимальним розміром, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01.03.2024.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2024 року позовні вимоги задоволено.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з обмеженням максимального розміру, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 01.03.2024 перерахунок пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимальним розміром, та здійснити виплату різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01.03.2024.

Не погодившись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу та, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції та відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтуванні апеляційної скарги зазначив, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII від 06 грудня 2016 року внесено зміни до статті 43 Закону №2262 та зазначено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Сторони в судове засідання не викликались, про дату та місце розгляду справи повідомлялись судом належним чином.

Суд апеляційної інстанції, заслухав доповідь судді-доповідача, перевірив матеріали справи і обговорив доводи апеляційної скарги, перевірив юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідив правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , має статус внутрішньо переміщеної особи та фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , є отримувачем пенсії за вислугу років, що підтверджено наявними в матеріалах справи копіями паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, довідки від 15.04.2022 № 2613-7000766545 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, пенсійного посвідчення серії НОМЕР_3 .

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262 по лінії Міністерства внутрішніх справ України (дата звільнення 25.12.2014).

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 28.10.2021 у справі № 360/5253/21, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 05.10.2022, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задоволено:

- визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 20 липня 2021 року № 445 ( ОСОБА_1 ) «Про відмову в перерахунку пенсії»;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 11 червня 2021 року №33/33-1481, у відповідності до вимог частини вісімнадцятої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.

На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 28.10.2021 по справі № 360/5253/21 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019, і з 01.11.2022 розмір пенсії позивача становив 19794,54 грн, без врахування доплати в сумі 2000,00 грн., передбаченої Постановою №713.

З 01.03.2023 ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» після чого розмір пенсійної виплати склав 21294,54 грн, з урахуванням максимального розміру пенсії 20930,00 гривень, що підтверджується перерахунком пенсії від 01.03.2023 (пенсійна справа №1203009578 - МВС).

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 23.10.2023 у справі № 360/969/23, яке набрало чинності 15.02.2024, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправним дій та зобов'язання вчинити певні дії задоволено:

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо припинення з 01.11.2022 нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної доплати в сумі 2000 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області відновити з 01.03.2023 нарахування та виплату ОСОБА_1 (щомісячної доплати в сумі 2000 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14 липня 2021 року № 713.

З 01.03.2024 ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», у розмірі визначеному пунктом 3 цієї постанови (розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії не може перевищувати 1500 гривень).

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 10.11.2023 у справі № 360/1053/23, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2024, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії задоволено:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження ОСОБА_1 пенсії максимальним розміром, а саме десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити ОСОБА_1 з 01.03.2023 перерахунок та виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром, а саме десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Згідно із розрахунком пенсії за вислугу років станом на 01.03.2023 по пенсійній справі 1203009578 ОСОБА_1 на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 10.11.2023 у справі № 360/1053/23 пенсія позивача обчислена із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 3600,00 грн, оклад за військове звання - 2400,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 50% - 3000,00 грн, середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. доплата, науковий ст.кандидат наук в ЦА, управліннях та ВК 5%, науковий ступінь кандидата наук 5%, надбавка за специфічні умови проходження служби %, премія 52,94%, - 15805,19 грн, всього - 24805,19 грн; в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 24805,19 грн; основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 28) у розмірі 17363,63 грн, з урахуванням індексації: 21294,54 грн, з урахуванням доплати - 23294,54 грн; індексація базового ОСНП 2022 (17363,63*0,1400) 7092022 Індексація базового ОСНП 2022 0 2430,91 грн; індексація базового ОСНП 2023 (19794,54* 0,1970) 7092023 Індексація базового ОСНП 2023 - 1500,00 грн, щомісячна доплата до 2000 грн відповідно до ПКМУ № 713 від 14.07.2021 (згідно рішення суду) - 2000,00 грн, підсумок пенсії з надбавками (з урахуванням максимального розміру пенсії) - 23294, 54 грн.

Згідно із розрахунком пенсії за вислугу років станом на 01.03.2024 по пенсійній справі 1203009578 ОСОБА_1 на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 10.11.2023 у справі № 360/1053/23 пенсія позивача обчислена із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 3600,00 грн, оклад за військове звання - 2400,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 50% - 3000,00 грн, середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. доплата, науковий ст.кандидат наук в ЦА, управліннях та ВК 5%, науковий ступінь кандидата наук 5%, надбавка за специфічні умови проходження служби %, премія 52,94%, - 15805,19 грн, всього - 24805,19 грн; в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 24805,19 грн; основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 28) у розмірі 17363,63 грн, з урахуванням індексації: 22794,54 грн, з урахуванням доплати - 24794,54 грн; індексація базового ОСНП 2022 (17363,63*0,1400) 7092022 Індексація базового ОСНП 2022 - 2430,91 грн; індексація базового ОСНП 2023 (19794,54* 0,1970) 7092023 Індексація базового ОСНП 2023 - 1500,00 грн, індексація базового ОСНП 2024 (21294,54*0,0796) 7092024 індексація базового ОСНП 2024 - 1500,00 грн, щомісячна доплата до 2000 грн відповідно до ПКМУ № 713 від 14.07.2021 (згідно рішення суду) - 2000,00 грн, підсумок пенсії з надбавками - 24794,54 грн, з урахуванням максимального розміру пенсії - 23610,00 грн.

24.07.2024 через вебпортал ПФУ позивач звернувся до територіального органу ПФУ з заявою, в якій просив повідомити з якої дати та яких підстав було припинено виплату щомісячної доплати в сумі 2000 гривень, яка передбачена Постановою Кабінету міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", поновити виплату щомісячної доплати в сумі 2000 гривень, яка передбачена Постановою Кабінету міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" з дня припинення виплати та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, повідомити з якої дати та яких підстав було обмежено розмір моєї пенсії максимальним розміром, повідомити розмір моєї пенсії без обмежень, з дати обмеження за кожний місяць, здійснити виплату мені пенсії без обмеження її максимальним розміром з моменту обмеження, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.

Листом від 06.08.2024 вих. № 5441-5432/К-02/8-1200/24 ГУПФУ в Луганській області надано відповідь на звернення ОСОБА_1 на вебпортал Пенсійного фонду України ВЕБ-12001-Ф-С-24-122540, яке зареєстроване в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - Головне управління) 24.07.2024 за № 5432/К-1200-24, в якому зазначено, що зі змісту резолютивних частин рішень суду досліджується, що розмір пенсійної виплати з урахуванням доплати в сумі 2000 гривень та без обмежень має бути визначено станом на 01.03.2023, зобов'язання визначати розмір Вашої пенсії без обмеження під час наступних перерахунків на Головне управління не покладено. Після проведеного перерахунку розмір Вашої пенсійної виплати з 01.03.2023 склав 23294,54 гривень і мав виплачуватись в такому розмірі до моменту поки розмір пенсії, визначений згідно чинного законодавства, не стане більшим. В результаті проведеного масового перерахунку з 01.03.2024 та встановлення до Вашої пенсії суми індексації розмір пенсійної виплати, визначеної згідно чинного законодавства перевищив розмір, визначений згідно судових рішень. Враховуючи наведене, в травні поточного року отримано розмір пенсійної виплати, визначеної станом на 01.03.2024, а саме: 23610,00 гривень. Розмір розрахованої пенсії (без обмежень) склав з 01.03.2024- 24794,54 гривень.

Вважаючи, що відповідачем порушено право позивача на отримання належних сум пенсії, він звернувся до суду із даним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції переглядає судове рішення виключно в межах апеляційної скарги.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 92 Конституції України встановлено, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом - Закон №2262-ХІІ).

Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч.ч.1, 2ст. 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ, десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, вперше введено в дію Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року №3668-VI (далі Закон №3668-VI), який набрав законної сили 01.10.2011 року.

Вказаним Законом №3668-VI внесено зміни до Закону №2262-XII, на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року №911-VIII, а саме ч.7 ст.43 викладено в редакції: «Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність» та доповнено реченням такого змісту «Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень».

Рішенням Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 року у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення ч.7 ст.43, першого речення ч.1 ст.54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зі змінами, а саме: ч.7 ст.43, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 грн.

Відповідно до п.2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 року положення ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Згідно з ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Відповідні закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані за рішеннями Конституційного Суду України неконституційними, не підлягають застосуванню як такі, що втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність (абз.6 п.4 Рішення Конституційного Суду України у справі №1-31/2000 про порядок виконання рішень Конституційного Суду України).

Конституційний Суд України у рішенні від 14.12.2000 року у справі №1-31/2000 про порядок виконання рішень Конституційного Суду України вказав, що рішення Конституційного Суду України мають пряму дію і для набрання чинності не потребують підтверджень з боку будь-яких органів державної влади.

Отже, правовим наслідком прийняття Конституційним Судом України рішення від 20.12.2016 року у справі №7-рп/2016 є втрата чинності з 20.12.2016 року норм ч.7 ст.43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Викладене виключає можливість законодавчого органу України вносити зміни у норму, яка визнана неконституційною, оскільки після визнання неконституційною ч.7 ст.43 Закону від 09.04.1992 року №2262-XII така норма «відсутня» (виключена) у тексті Закону.

Згідно з нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року №1774-VIII передбачено, що відповідно до Прикінцевих положень цього Закону він набрав чинності з 01 січня 2017 року, у ч.7 ст.43 Закону №2262-ХІІ слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Відтак, починаючи з 2017 року, ст.43 Закону №2262-XII не передбачала положення про обмеження максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами. Внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року №1774-VIII до ч.7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року»), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Зазначене узгоджується з позицією, викладеною в постановах Верховного Суду від 16.10.2018 року у справі №522/16882/17, від 31.01.2019 року у справі №638/6363/17, від 12.03.2019 року у справі №522/3049/17 та від 31.03.2021 року у справі №815/3000/17.

Як встановлено судами, відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача, з 01.03.2024 встановив обмеження максимального розміру пенсії в розмірі, що підтверджується протоколом перерахунку пенсії.

За таких обставин, суд приходить висновку, що підстави для обмеження пенсії позивачу максимальним розміром з 01.03.2024 не відповідають нормативному регулюванні спірних правовідносин.

Суд враховує положення Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.

При цьому, зазначений Висновок також акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

У справі, що розглядається, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржникові надано вичерпну відповідь на всі істотні питання, що виникають при кваліфікації спірних відносин, як у матеріально-правовому, так і у процесуальному сенсах, а доводи, викладені в апеляційній скарзі не спростовують обґрунтованих та правомірних висновків суду попередньої інстанції.

Відповідно до положень ч.1 ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2024 року у справі № 360/934/24 - залишити без задоволення.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2024 року у справі № 360/934/24 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 09 липня 2025 року.

Судді А.В. Гайдар

І.В. Геращенко

Е.Г. Казначеєв