про залишення позовної заяви без руху
08 липня 2025 року м. Київ № 320/32418/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Перепелиця А.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИМАНСЬКА ЕНЕРДЖИ 2» до Головного управління ДПС у м. Києві, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Державної казачейської служби України у м. Києві про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «ЛИМАНСЬКА ЕНЕРДЖИ 2» з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Державної казачейської служби України у м. Києві про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у м. Києві, що полягає у не підготовці згідно з даними інтегрованої картки платника податків висновку про повернення товариству з обмеженою відповідальністю «ЛИМАНСЬКА ЕНЕРДЖИ 2» 6 148 789,00 грн. надміру сплаченого податку на прибуток іноземних юридичних осіб з відповідного бюджету шляхом перерахування коштів на поточний рахунок товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИМАНСЬКА ЕНЕРДЖИ 2» та не поданні цього висновку для виконання до відповідного територіального органу Державної казначейської служби України, що здійснює казначейське обслуговування відповідних бюджетних коштів та повернення помилково та/або надміру сплачених сум податків;
- зобов?язати Головне управління ДПС у м. Києві підготувати згідно з даними інтегрованої картки платника податків висновок про повернення товариству з обмеженою відповідальністю «ЛИМАНСЬКА ЕНЕРДЖИ 2» 6 148 789,00 грн. надміру сплаченого податку на прибуток іноземних юридичних з відповідного бюджету шляхом перерахування коштів на поточний рахунок товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИМАНСЬКА ЕНЕРДЖИ 2» та подати цей висновок для виконання до відповідного територіального органу Державної казначейської служби України, що здійснює казначейське обслуговування відповідних бюджетних коштів та повернення помилково та/або надміру сплачених сум податків.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Згідно з частиною третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору встановлюється 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, позивачем у даному позові заявлено вимоги майнового характеру у загальній сумі 6 148 789,00 грн.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет на 2025 рік» установлено у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 3028 гривні.
З урахуванням розміру заявлених вимог та наведених положень законодавства, ставка судового збору за звернення до суду з вказаним адміністративним позовом становить 30280,00 грн.
Позивачем сплачено судовий збір на суму 3028,00 грн, тому необхідно доплатити судовий збір на суму 27 252,00 грн.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду:
- оригіналу документа про доплату судового збору на суму 27 252,00 грн.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИМАНСЬКА ЕНЕРДЖИ 2» - залишити без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Перепелиця А.М.