Постанова від 09.07.2025 по справі 510/796/25

Справа № 510/796/25

Провадження № 3/510/726/25

ПОСТАНОВА

09 липня 2025 року м.Рені

Суддя Ренійського районного суду Одеської області Дудник В.І., розглядаючи матеріали, що надійшли від ВП №2 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ

До Ренійського районного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КпАП України.

При ознайомлені із матеріалами адміністративної справи, було встановлено, що зазначений протокол не відповідає вимогам щодо його змісту, оскільки, відповідно до ч. 1 ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Статтею 251 КУпАП наведено поняття доказів в справі про адміністративне правопорушення, а саме вказано, що ними є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Наданий суду для розгляду адміністративний протокол був складений 15.04.2025р. відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Причому в електронному протоколі про адміністративне правопорушення відсутня графа «чи притягався (лася) до адміністративної відповідальності», що міститься у письмовій формі бланка адмінпротоколу.

Ч. 2 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті. На момент вчинення ОСОБА_1 протиправного діяння, що було кваліфіковане працівниками поліції за ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно нього судом вже була розглянута справа про адміністративне правопорушення (за № 510/450/25) із винесенням 03.04.2025р.суддею Ренійського районного суду Одеської області постанови про накладення адміністративного стягнення, яка набрала чинності 14.04.2025р.

Отже, виходячи з вищенаведеного, неправомірні дії ОСОБА_1 , які він вчинив 15.04.2025р., слід кваліфікувати не за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а за ч. 2 ст. 130 тКУпАП.

Зазначення цих обов'язкових даних (щодо інформації про притягнення особи до адміністративної відповідальності) є істотним та впливає на правову кваліфікацію адміністративного правопорушення.

Встановлення співробітником поліції повної відповідності ознак вчиненого діяння ознакам складу адміністративного правопорушення, передбаченого конкретної правової нормою, служить підставою для визнання діяння конкретним адміністративним правопорушенням, призводить у подальшому для правильного прийняття рішення суддею при розгляді даної справи.

З урахуванням цих даних, слід визначитися із правильною кваліфікацією діянь правопорушника за пред'явленим фактом порушення.

Вказані обставини позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та роблять звинувачення неконкретними.

Таким чином, адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не відповідають вимогам ст. 256 КпАП України і підлягають поверненню для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 256, 278 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КпАП України, - повернути до ВП №2 Ізмаїльського РВП ГУНП України в Одеській області для усунення недоліків.

Постанова суду оскарженню не підлягає.

Суддя В.І. Дудник