Справа №463/5067/25
Провадження №3/463/1094/25
08 липня 2025 року Суддя Личаківського районного суду м. Львова Нор Н.В. розглянувши об'єднані адміністративні матеріали які надійшли від віддлу превенції Львівського районного управління поліції №1 ГУНП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №452239 від 29.05.2025 року вбачається, що 30.04.2025 року о 22:59 год. гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, оскільки згідно з ухвалою Личаківського районного суду м. Львова перебуває під адміністративним наглядом, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №452239 від 29.05.2025 року вбачається, що 13.04.2025 року о 00:20 год. гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, оскільки згідно з ухвалою Личаківського районного суду м. Львова перебуває під адміністративним наглядом, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень. Вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв'язку з чим, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.
На підставі викладеного, з метою недопущення порушення прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП об'єднати в одне провадження та присвоїти адміністративній справі єдиний унікальний номер провадження № 3/463/1094/25 та справи № 463/5067/25.
ОСОБА_1 подав до суду заяву, якою свою вину у вчиненні правопорушення визнав, просить суд суворо не картаи.
Оглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на підставі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозаписи, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколами про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 2 ст. 187 КУпАП відповідальність наступає за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 11.12.2024 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючому за адресою АДРЕСА_1 , встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік з поклаенням на нього обмежень.
Постановою Личаківського районного суду м. Львова від 14.05.2025 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП, дії останнього правильно кваліфіковано.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП доводиться зібраними у справі доказами: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №452239, від 29.05.2025 року, рапортом працівників поліції, ухвалою Личаківського районного суду м. Львова, та іншими доказами наявними у матерілах справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП доводиться зібраними у справі доказами: ВАД №452239, від 29.05.2025 року, рапортом працівників поліції, ухвалою Личаківського районного суду м. Львова, постановою Личаківського районного суду м. Львова, та іншими доказами наявними у матерілах справи.
На підставі викладеного, з урахуванням особи правопорушника, характеру вчинених правопорушень, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП, таким чином вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч.2 ст.36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, а також тяжкість скоєного, вважаю, що правопорушнику необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, в межах санкції частини 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, як з особи, на яку накладено стягнення.
Керуючись ст. ст. 7, 9, ч. 2 ст. 187, 40-1, 247, 252, 256 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосовувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 коп.
На дану постанову протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду.
Суддя: Нор Н.В.