308/8353/25
02.07.2025 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бедьо В.І, за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 , працюючого на посаді офіцера відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_2 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення № 235 від 09.06.2025 року вбачається, що офіцер відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ІНФОРМАЦІЯ_4 ) ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту г) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (військова посадова особа) в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, несвоєчасно, без поважних причин, 03.04.2025 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1. підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно витягу із наказу начальника групи персоналу ІНФОРМАЦІЯ_4 від 28.11.2024 № 286 встановлено, що старшого лейтенанта ОСОБА_1 , призначено офіцером відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_4 та вважається таким, що з 28 листопада 2024 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків за посадою.
Згідно своїх функціональних обов'язків, будучи на даній посаді старший лейтенант ОСОБА_1 підпорядковується начальнику відділення та на час його відсутності виконує його обов'язки, а в порядку служби начальнику ІНФОРМАЦІЯ_4 ; відповідає за оповіщення громадян, контролю за їх прибуттям для проходження призовної комісії, розшуку осіб, які не прибули на призовну комісію; відповідає за військовий облік призовників, ведення облікової документації та її збереження; зобов'язаний вести персонально- якісний облік призовників, своєчасно оформляти взяття призовників на військовий облік і зняття (виключення) їх з обліку; зобов'язаний вести облік призовників, які одержали відстрочку від призову, і здійснювати контроль за своєчасним поданням документів, які підтверджують право на відстрочку: зобов'язаний здійснювати систематичний контроль за дотриманням вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» усіма призовниками, а також керівниками та іншими посадовими особами відповідальними за стан військово-облікової роботи; зобов'язаний в складанні адміністративних протоколів на порушників правил військового обліку; складати акти справ і книг з питань військового обліку призовників, що підлягають знищенню і разом з членами комісії приймати участь в їх знищенні (шляхом спалення); керувати роботою особового складу відділення у разі відсутності начальника відділення та старшого офіцера відділення;
З огляду на наведене, старший лейтенант ОСОБА_1 обіймав військову посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно- господарських обов'язків, а тому відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік до 01.04.2025.
Однак, як вбачається з матеріалів перевірки, зокрема даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік у встановлений строк до 01.04.2025, а подав її без поважних причин лише 03.04.2025 о 11:52 год., тобто несвоєчасно про що свідчать дані з Єдиного державно реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік у ОСОБА_1 - відсутні.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженої на виконання функцій держави, а саме військовою посадовою особою (офіцер відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи зобов'язаним подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік до 01.04.2025 та маючи об'єктивну можливість це зробити, перебуваючи у м. Ужгороді Закарпатської області за місцем проживання або служби, подав її несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03.04.2025 о 11:52 год. (подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік), чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор в судове засідання повторно не з'явився без поважних причин.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнав, щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що він не мав наміру ухилитися від подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік і подав таку до реєстру декларацій, відразу як дізнався про необхідність її подання 03.04.2025. Несвоєчасність подання декларації за 2024 обгрунтовує значним робочим навантаженням та власною неуважністю..
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адмін. відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з вимогами ст. ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, зокрема підлягають для з'ясування питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Як встановлено під час судового розгляду ОСОБА_1 своєчасно декларацію не подав.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 235 від 09.06.2025 року, листом керівника управління проведення спеціальних перевірок ОСОБА_2 , повідомленням національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи від 09.04.2025 року з додатками, т.в.о. начальника Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Т. Квеквескірі, наказом від 28.11.2024 року №286, функціональними обов'язками офіцера відділення призову, витягом з сайту НАЗК, письмовими поясненням гр.. ОСОБА_1 від 20.05.2025 року.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно зі ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При цьому, в кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Враховуючи конкретні обставини справи, ступінь вини ОСОБА_1 , його щире каяття, відсутність негативних наслідків від вчиненого правопорушення та суспільної шкідливості його діяння, дані про його особу, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, беручи до уваги той факт, що декларація подана несвоєчасно лише на три дні, приходжу до переконання за можливе на підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого ним адміністративного правопорушення, обмежившись щодо нього усним зауваженням.
Вважаю, що застосування такого виховного заходу, як усне зауваження буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень.
Керуючись ст. ст. 22, 33, 172-6, 283, 284 КУпАП,-
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись щодо нього усним зауваженням, а справу про адміністративне правопорушення відносно нього закрити на підставі п. 3 ст. 284 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області В.І.Бедьо