Єдиний унікальний номер 725/3701/25
Номер провадження 3/725/1141/25
26.06.2025. Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців Стоцька Л. А., при секретарі Соболевській А.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Венерського О., прокурора Самокіщука М., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України; приватного підприємця, відповідального виконавця мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 25.02.2022 року по 25.07.2024 року, місце проживання: АДРЕСА_1 , -
за ч.4 ст.172-6 КУпАП України, -
ОСОБА_1 , будучи відповідальним виконавцем мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є військові посадові особи Збройних Сил України, суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», подав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 N? 29 від 25.02.2022 року ОСОБА_1 призначено на посаду відповідального виконавця мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 N? 209 від 25.07.2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади відповідального виконавця мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 з військової служби у запас за підпунктом «г» (за сімейними обставинами).
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», у декларації зазначаються відомості про: отримані доходи суб?єкта декларування або членів його сім?ї, у тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки та інші доходи. Такі відомості включають про вид доходу, джерело доходу та його розмір. Відомості щодо подарунка зазначаються лише у разі, якщо його вартість перевищує п?ять прожиткових мінімумів, встановлених працездатних осіб на 1 січня звітного року, а для подарунків у вигляді грошових коштів - якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, перевищує п?ять прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» об?єкти нерухомості, що належать суб?єкту декларування та членам його сім?ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.
Згідно обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак корупційного правопорушення відносно ОСОБА_1 встановлено, а
саме:
1. У розділі 3 «Об?єкти нерухомості» декларації:
1.1.Суб?єкт декларування не зазначив відомостей про земельну ділянку загальною площею 5581 квадратних метрів, дата набуття права - 07.06.2022 року, кадастровий номер 7324582000:01:003:0360, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та належить члену сім?ї (дружині) - ОСОБА_2 , на праві власності.
Суб?єкт декларування, не заперечуючи своєї обізнаності про право власності дружини на цю земельну ділянку, пояснив, що помилково видалив інформацію про вказану земельну ділянку при поданні виправленої декларації.
Пояснення суб?єкта декларування не враховані, оскільки в декларації за 2023 рік, яку він подав 29.02.2024 року, відсутні відомості про вказану земельну ділянку. Крім того, суб?єкт декларування надав копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на цю земельну ділянку та рішення Великокучурівської сільської ради від 22.02.2022 N?43-16/2022 про безоплатну передачу земельної ділянки у власність ОСОБА_2 , що також свідчить про його обізнаність із достовірними відомостями про цей об?єкт декларування. Слід зазначити, що у щорічній декларації за 2022 рік суб?єкт декларування також не відобразив інформацію про цю земельну ділянку.
Відповідно до інформації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз вартість вищевказаної земельної ділянки станом на 31.12.2023 могла становити 410 150,00 гривень.
Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 410 150,00 гривень.
1.2. Суб?єкт декларування не зазначив відомостей про земельну ділянку загальною площею 2500 квадратних метрів, дата набуття права - 17.01.2022 року, кадастровий номер 7324582000:01:003:0285, яка розташована за адресою: с. Великий Кучурів, Чернівецький район, Чернівецька область, та належить суб?єкту декларування - ОСОБА_1 на праві власності.
Суб?єкт декларування, не заперечуючи своєї обізнаності про право власності на цю земельну ділянку, пояснив, що помилково видалив інформацію про вказану земельну ділянку при поданні витравленої декларації.
Пояснення суб?єкта декларування не враховані, оскільки в декларації за 2023 рік, яку він подав 29.02.2024 року, відсутні відомості про вказану земельну ділянку. Слід зазначити, що у щорічній декларації за 2022 рік суб?єкт декларування також не відобразив інформацію про цю земельну ділянку.
Відповідно до інформації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз вартість вищевказаної земельної ділянки станом на 31.12.2023 могла становити 712 820,00 гривень.
Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 712 820,00 гривень.
Таким чином, суб?єкт декларування у розділі 3 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 1 122 970,00 грн, чим не дотримав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону.
Відповідно до Форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка затверджена наказом Національного агентства від 23.07.2021 N?449/21, на початку заповнення декларації суб?єкт декларування ознайомлюється з Правилами заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Після ознайомлення проставляється відповідна відмітка.
Після заповнення всіх розділів декларації суб?єкт декларування ознайомлюється з внесеними до неї відомостями та проставляє відповідну позначку про підтвердження правильності даних, після чого подає декларацію шляхом накладення електронного цифрового підпису.
Згідно з ч. 4 ст. 45 Закону упродовж 30 днів після подання декларації суб?єкт декларування має право подати виправлену декларацію. Суб?єкт декларування 11.03.2024 подав виправлену декларацію за 2023 рік.
Відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 45 Закону у разі самостійного виявлення суб?єктом декларування у декларації недостовірних відомостей після спливу терміну для подання виправленої декларації, передбаченого абзацом першим цієї частини, але до початку проведення Національним агентством повної перевірки цієї декларації, суб?єкт декларування може звернутися до Національного агентства з листом з поясненням причин, що призвели до внесення недостовірних відомостей, у зазначений термін, додавши підтвердні документи.
Подані суб?єктом декларування таким чином відомості мають бути розглянуті Національним агентством під час повної перевірки цієї декларації.
Суб?єкт декларування при поданні декларації підтвердив достовірність вказаних відомостей, скористався правом подати виправлену декларацію, однак стосовно самостійного виявлення у виправленій декларації недостовірних відомостей до Національного агентства не звертався.
При вирішенні питання стосовно визначення неточних або недостовірних відомостей Національне агентство керується положеннями п. 2 розділу 1 Порядку та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік».
Відповідно до закону у країни « ро Державний бюджет У країни на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 11.03.2024 (на дату подання деклараці) становив 3028,00 гривень.
За результатми повно перевірки декларації щодо з?ясування достовірності задекларованих від потей встановлено, що суб?єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, які відрізняються від достовірних, на загальну суму 1 122 970,00 грн., що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що с недостовірними відомостями.
При визначенні наявності підстав для притягнення суб?єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності стосовно майна або іншого об?єкта декларування, що має вартість, Національне агентство керується терміном «прожитковий мінімум для працездатної особи» у розмірі, який діяв станом на 11.03.2024 (на дату подання декларації).
Таким чином, суб?єкт декларування зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на загальну суму 1 122 970,00 грн., що становить розмір від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації за 2023 рік, що містить ознаки правопорушення, передбаченого ч. ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Таким чином, у діях суб?єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.8 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, передбаченого частиною 4 статті 172-6 КУпАП, є ІНФОРМАЦІЯ_3 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , оскільки обов?язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік у ОСОБА_1 виник у зв?язку із тим, що останній проходив службу та перебував на посаді відповідального виконавця мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ст. 221 та ч. 2 ст. 257, 276 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, разом з матеріалами перевірки надсилається до Першотравневого районного суду м. Чернівці, за місцем вчинення правопорушення.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 11.03.2024 року.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 05.05.2025 року.
Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов?язаним із корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних та пов?язаних з корупцією правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути виз мані як малозначим.
Відтак, незалежно від виду суб?єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов?язком є діяти лише в рамках закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи відповідальним виконавцем мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 46 вказаного Закону, подав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 1 122 970,00 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення пов?язане з корупцією, передбачене частиною 4 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_3 вину у вчиненому не визнали, просили закрити справу про адміністративне правопорушення, посилаючись на обставини викладені у раніше поданому письмовому клопотанні про закриття справи про адміністративне правопорушення. Окрім того, зазначив, що наданий лист, в якому зазначено вартість не вказаних земельних ділянок у декларації ОСОБА_1 , складений особами, кваліфікацію яких не підтверджено.
Прокурор Самокіщук М. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав.
Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисника та прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції Українита законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 N? 29 від 25.02.2022 року ОСОБА_1 призначено на посаду відповідального виконавця мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 N? 209 від 25.07.2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади відповідального виконавця мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 з військової служби у запас за підпунктом «г» (за сімейними обставинами).
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», у декларації зазначаються відомості про: отримані доходи суб?єкта декларування або членів його сім?ї, у тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки та інші доходи. Такі відомості включають про вид доходу, джерело доходу та його розмір. Відомості щодо подарунка зазначаються лише у разі, якщо його вартість перевищує п?ять прожиткових мінімумів, встановлених працездатних осіб на 1 січня звітного року, а для подарунків у вигляді грошових коштів - якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, перевищує п?ять прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» об?єкти нерухомості, що належать суб?єкту декларування та членам його сім?ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.
Згідно обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак корупційного правопорушення відносно ОСОБА_1 встановлено, а
саме:
1. У розділі 3 «Об?єкти нерухомості» декларації:
1.1.Суб?єкт декларування не зазначив відомостей про земельну ділянку загальною площею 5581 квадратних метрів, дата набуття права - 07.06.2022 року, кадастровий номер 7324582000:01:003:0360, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та належить члену сім?ї (дружині) - ОСОБА_2 , на праві власності.
Суб?єкт декларування, не заперечуючи своєї обізнаності про право власності дружини на цю земельну ділянку, пояснив, що помилково видалив інформацію про вказану земельну ділянку при поданні виправленої декларації.
Пояснення суб?єкта декларування не враховані, оскільки в декларації за 2023 рік, яку він подав 29.02.2024 року, відсутні відомості про вказану земельну ділянку. Крім того, суб?єкт декларування надав копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на цю земельну ділянку та рішення Великокучурівської сільської ради від 22.02.2022 N?43-16/2022 про безоплатну передачу земельної ділянки у власність ОСОБА_2 , що також свідчить про його обізнаність із достовірними відомостями про цей об?єкт декларування. Слід зазначити, що у щорічній декларації за 2022 рік суб?єкт декларування також не відобразив інформацію про цю земельну ділянку.
Відповідно до інформації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз вартість вищевказаної земельної ділянки станом на 31.12.2023 могла становити 410 150,00 гривень.
Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 410 150,00 гривень.
1.2. Суб?єкт декларування не зазначив відомостей про земельну ділянку загальною площею 2500 квадратних метрів, дата набуття права - 17.01.2022 року, кадастровий номер 7324582000:01:003:0285, яка розташована за адресою: с. Великий Кучурів, Чернівецький район, Чернівецька область, та належить суб?єкту декларування - ОСОБА_1 на праві власності.
Суб?єкт декларування, не заперечуючи своєї обізнаності про право власності на цю земельну ділянку, пояснив, що помилково видалив інформацію про вказану земельну ділянку при поданні витравленої декларації.
Пояснення суб?єкта декларування не враховані, оскільки в декларації за 2023 рік, яку він подав 29.02.2024 року, відсутні відомості про вказану земельну ділянку. Слід зазначити, що у щорічній декларації за 2022 рік суб?єкт декларування також не відобразив інформацію про цю земельну ділянку.
Відповідно до інформації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз вартість вищевказаної земельної ділянки станом на 31.12.2023 могла становити 712 820,00 гривень.
Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 712 820,00 гривень.
Таким чином, суб?єкт декларування у розділі 3 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 1 122 970,00 грн, чим не дотримав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону.
Відповідно до Форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка затверджена наказом Національного агентства від 23.07.2021 N?449/21, на початку заповнення декларації суб?єкт декларування ознайомлюється з Правилами заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Після ознайомлення проставляється відповідна відмітка.
Після заповнення всіх розділів декларації суб?єкт декларування ознайомлюється з внесеними до неї відомостями та проставляє відповідну позначку про підтвердження правильності даних, після чого подає декларацію шляхом накладення електронного цифрового підпису.
Згідно з ч. 4 ст. 45 Закону упродовж 30 днів після подання декларації суб?єкт декларування має право подати виправлену декларацію. Суб?єкт декларування 11.03.2024 подав виправлену декларацію за 2023 рік.
Відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 45 Закону у разі самостійного виявлення суб?єктом декларування у декларації недостовірних відомостей після спливу терміну для подання виправленої декларації, передбаченого абзацом першим цієї частини, але до початку проведення Національним агентством повної перевірки цієї декларації, суб?єкт декларування може звернутися до Національного агентства з листом з поясненням причин, що призвели до внесення недостовірних відомостей, у зазначений термін, додавши підтвердні документи.
Подані суб?єктом декларування таким чином відомості мають бути розглянуті Національним агентством під час повної перевірки цієї декларації.
Суб?єкт декларування при поданні декларації підтвердив достовірність вказаних відомостей, скористався правом подати виправлену декларацію, однак стосовно самостійного виявлення у виправленій декларації недостовірних відомостей до Національного агентства не звертався.
При вирішенні питання стосовно визначення неточних або недостовірних відомостей Національне агентство керується положеннями п. 2 розділу 1 Порядку та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік».
Відповідно до закону у країни « ро Державний бюджет У країни на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 11.03.2024 (на дату подання деклараці) становив 3028,00 гривень.
За результатми повно перевірки декларації щодо з?ясування достовірності задекларованих від потей встановлено, що суб?єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, які відрізняються від достовірних, на загальну суму 1 122 970,00 грн., що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що с недостовірними відомостями.
При визначенні наявності підстав для притягнення суб?єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності стосовно майна або іншого об?єкта декларування, що має вартість, Національне агентство керується терміном «прожитковий мінімум для працездатної особи» у розмірі, який діяв станом на 11.03.2024 (на дату подання декларації).
Таким чином, суб?єкт декларування зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на загальну суму 1 122 970,00 грн., що становить розмір від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації за 2023 рік, що містить ознаки правопорушення, передбаченого ч. ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Таким чином, у діях суб?єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.
Частиною 4 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 підтверджується наданими доказами.
Таким чином, під час розгляду справи в суді встановлено та доведено доказами, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимогст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», подав завідомо неправдиві відомості у щорічній декларації за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 4ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно дост. 33 КУпАПпри накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини скоєного, особу ОСОБА_1 відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає за можливе призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»з правопорушника підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60.
На підставі викладеного та керуючись ст.172-6,283,284,285 КУпАП, ч п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»суддя-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 605,60 гривень судового збору.
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом десяти діб з дня винесення постанови через суд першої інстанції.
Суддя Чернівецького районного
суду міста Чернівців Стоцька Л. А.