Постанова від 08.07.2025 по справі 387/1047/25

Справа № 387/1047/25

Номер провадження по справі 3/387/629/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2025 року селище Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Солоненко Т. В.

із секретарем судового засідання Ірхою Т.О.

за участю:

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з ВП № 2 (селище Добровеличківка) Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Помічна, Добровеличківського району, Кіровоградської області, жителя АДРЕСА_1 громадянина України, не працює, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч. 2 ст. 187 КУпАП -

УСТАНОВИВ:

На розгляд Добровеличківського районного суду Кіровоградської області з ВП №2 (селище Добровеличківка) Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , а саме:

- на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 687694 від 15.05.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду справі присвоєно єдиний унікальний номер 387/1047/25, номер провадження 3/387/629/25;

- на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 687693 від 15.05.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду справі присвоєно єдиний унікальний номер 387/1048/25, номер провадження 3/387/630/25;

- на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 687695 від 15.05.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду справі присвоєно єдиний унікальний номер 387/1049/25, номер провадження 3/387/631/25;

- на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 684939 від 18.06.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду справі присвоєно єдиний унікальний номер 387/1050/25, номер провадження 3/387/632/25;

- на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 684940 від 18.06.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду справі присвоєно єдиний унікальний номер 387/1051/25, номер провадження 3/387/633/25;

- на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 687826 від 02.06.2025 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду справі присвоєно єдиний унікальний номер 387/1069/25, номер провадження 3/387/642/25;

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне об'єднати зазначені вище адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП в одне провадження, присвоївши єдиний номер 387/1047/25, номер провадження 3/387/629/25.

За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №687694 від 15.05.2025, ОСОБА_1 повторно протягом року, 28.04.2025 о 22 годині 34 хвилин перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.

За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №687693 від 15.05.2025, ОСОБА_1 повторно протягом року, 28.04.2025 о 01 годині 12 хвилин перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.

За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №687695 від 15.05.2025, ОСОБА_1 повторно протягом року, 03.05.2025 о 23 годині 16 хвилин перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.

За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №684939 від 18.06.2025, ОСОБА_1 повторно протягом року, 28.05.2025 о 00 годині 16 хвилин перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.

За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №684940 від 18.06.2025, ОСОБА_1 повторно протягом року, 03.06.2025 о 01 годині 02 хвилин перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.

За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №687826 від 02.06.2025, ОСОБА_1 повторно протягом року, 16.05.2025 о 23 годині 39 хвилин перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав частково. Пояснив, що двічі у вечірній час був відсутній за місцем свого проживання, оскільки був у сестри, однак не пам'ятає точних дат. Також зазначив, що не чув, як до нього приїжджали працівники поліції, оскільки за станом здоров'я приймає снодійні препарати, після яких міцно спить.

В судовому засіданні суд роз'яснив ОСОБА_1 ст.268 КУпАП та ст.63 Конституції України. ОСОБА_1 жодних клопотань не заявляв.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, відповідно до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

За змістом ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Відповідно до змісту вимог ст. 245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.

Частина 1 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) не реєстрація в органі Національної поліції.

Відповідно до ч. 2 ст. 187 КУпАП, повторне протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, тягне за собою накладення адміністративного стягнення.

Суд проаналізував матеріали адміністративної справи та дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 встановлена, доведена і підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: відомостями, що є у протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАД № 687694 від 15.05.2025, серії ВАД № 687693 від 15.05.2025, серії ВАД № 687695 від 15.05.2025, серії ВАД №684939 від 18.06.2025, серії ВАД №684940 від 18.06.2025, серії ВАД №687826 від 02.06.2025; відомостями, що є в рапортах від 28.04.2025, 03.05.2025, 28.05.2025, 03.06.2025, 16.05.2025; постановою Добровеличківського районного суду Кіровоградської області від 20.01.2025; копією листка контролю; поясненням ОСОБА_1 від 15.05.2025; копією постанови Добровеличківського районного суду Кіровоградської області від 18.02.2025 за ч. 1 ст. 187 КУпАП; відеозаписами на DVD- дисках.

Відповідно до статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Суд проаналізував зібрані у справах докази, оцінив їх в сукупності та дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.187 КпАП України, тобто вчинення порушення правил адміністративного нагляду особами щодо яких встановлено такий нагляд.

При обранні ОСОБА_1 виду та міри адміністративного стягнення, судом враховується особа правопорушника, ступінь його вини.

Обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеня його вини, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім того, судовий збір у розмірі 605,60 грн підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 40-1, 187, 276, 277, 279, 280, 283 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

На підставі ч. 2 ст. 36 КпАП України об'єднати справи про адміністративні правопорушення за №387/1047/25 провадження №3/387/629/25, №387/1048/25 провадження №3/387/630/25, №387/1049/25 провадження №3/387/631/25, №387/1050/25 провадження №3/387/632/25, №387/1051/25 провадження №3/387/633/25, №387/1069/25 провадження №3/387/642/25, в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер №387/1047/25 провадження №3/387/629/25.

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00копійок : ( отримувач коштів : ГУК у Кіров.обл./тг Добровел/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA528999980313020106000011503, код класифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок за розгляд справи про адміністративне правопорушення: (отримувач коштів: ГУК у місті Києві/місто Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) .

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у відповідності до ст.ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду на протязі 10 днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Добровеличківський районний суд Кіровоградської області.

Суддя Таїсія СОЛОНЕНКО