Постанова від 08.07.2025 по справі 300/6013/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2025 рокуЛьвівСправа № 300/6013/24 пров. № А/857/27266/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Гуляка В.В.

суддів: Ільчишин Н.В., Шевчук С.М.

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області,

на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2024 року (суддя - Главач І.А., час ухвалення - не зазначено, місце ухвалення - м. Івано-Франківськ, дата складання повного тексту рішення - не зазначено),

в адміністративній справі №300/6013/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області,

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

У серпні 2024 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд із адміністративним позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській, в якому просила: 1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови у поновленні виплати з 01 травня 2024 року щомісячної доплати в розмірі 2000 грн, раніше встановленої ОСОБА_1 до основного розміру 30% грошового забезпечення пенсії по втраті годувальника у відповідності до вимог пункту 1 абзацу 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб", як додатковий соціальний захист окремих категорій осіб; 2) зобов'язати відповідача відновити з 01 травня 2024 року нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати в розмірі 2000 грн, раніше встановленої позивачу до основного розміру 30% грошового забезпечення пенсії по втраті годувальника у відповідності до пункту 1 абзацу 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб", до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, як додатковий соціальний захист окремих категорій осіб.

Відповідач подав відзив на позов, у якому зазначив, що позовні вимоги не визнає, вважає їх безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.10.2024 позов задоволено повністю. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у поновленні виплати з 01 травня 2024 року щомісячної доплати в розмірі 2000,00 грн, раніше встановленої ОСОБА_1 до основного розміру 30% грошового забезпечення пенсії по втраті годувальника у відповідності до вимог пункту 1 абзацу 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб", як додатковий соціальний захист окремих категорій осіб. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відновити з 01 травня 2024 року нарахування та виплату щомісячної доплати в розмірі 2000 грн, раніше встановленої ОСОБА_1 до основного розміру 30% грошового забезпечення пенсії по втраті годувальника у відповідності до пункту 1 абзацу 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб", до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, як додатковий соціальний захист окремих категорій осіб.

З цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що судом першої інстанції ухвалено рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню з підстав, наведених в апеляційній скарзі.

В обґрунтування апеляційних вимог апелянт покликається на те, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2024 позивачу проведено перерахунок пенсії, внаслідок чого основний розмір пенсії збільшився більше ніж на 2000 грн.. Оскільки при здійсненні зазначеного перерахунку основний розмір пенсії збільшився більш ніж на 2000 грн, щомісячна доплата передбачена абзацом першим та другим пункту 1 Постанови № 713 позивачу не підлягає нарахуванню та виплаті. При цьому посилання позивача на те, що виконання рішення суду не можливо вважати переглядом (перерахуванням) пенсії у розумінні Постанови №713, є безпідставними, оскільки визначена цією постановою умова для виплати доплати є безвідносною до того, з яких причин проводився перерахунок пенсії після 01.03.2018. Визначальним є те, що після такого перерахунку усувається диспропорція у пенсіях, призначених до та після 01.03.2018. Вважає апелянт, що у спірному випадку відсутні підстави для застосування правових висновків, сформованих у постанові Верховного Суду від 08.11.2022 у справі №420/2473/22, на яку посилається позивач, оскільки дані спірні правовідносини є відмінними від тих, що досліджував Верховний Суд у вищезазначеній справі, так як Головним управлінням індексації пенсій військовим пенсіонерам проведена на підставі Постанови № 118, на підставі Постанови № 168 та Постанови № 185. В тому числі здійснено перерахунок і проведена індексація пенсії Позивачу з 01.03.2022, з 01.03.2023 та 01.03.2024. Отже, позовна вимога позивача є безпідставною і задоволенню не підлягає. Стосовно строку звернення до суду звертає скаржник увагу на те, що статтею 122 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. Що стосується норм частини третьої статті 51 та статті 55 Закону №2262-ХІІ, то їх буквальне тлумачення дає підстави вважати, що ці норми стосуються вже нарахованих сум пенсій за минулий час, однак не виплачених з вини ПФУ.

За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржене рішення суду та постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Позивач подала відзив на апеляційну скаргу відповідача, у якому зазначає, що відповідач в апеляційній скарзі трактує нормативно-правові акти на свою користь. Вважає, що наведені відповідачем в апеляційній скарзі доводи на рішення суду жодним чином не спростовують аргументацію позивача правомірності вимог до відповідача. Вимоги відповідача не містять жодних конкретних аргументів, які б могли свідчити про порушення норм матеріального, процесуального права, чи неповного з'ясування обставин справи судом першої інстанції при винесенні рішення у даній справі. Вважає, що судом першої інстанції об'єктивно визнано обґрунтованими позовні вимоги, а позов таким, що підлягає до задоволення. Просить залишити апеляційну скаргу відповідача без задоволення, а оскаржене рішення суду залишити без змін.

Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.

Судом встановлено такі фактичні обставини справи.

Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію по втраті годувальника на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

З 01.07.2021 до пенсії позивача встановлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2024 у справі №300/2312/24, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити ОСОБА_1 з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №10/1/881 від 12.02.2024 про розмір грошового забезпечення її чоловіка ОСОБА_2 (основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії), станом на 05.03.2019, з урахуванням вже проведених за цей період виплат.

На виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2024 у справі №300/2312/24 відповідачем у травні 2024 року проведено перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.

Оскільки розмір пенсійної виплати внаслідок перерахунку на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2024 у справі №300/2312/24 збільшився більше ніж на 2000,00 грн, то з 01 червня 2024 року позивачу припинено виплату щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713 (а.с. 31).

Не погоджуючись із розміром перерахованої пенсії, позивач звернулася із заявою від 21.06.2024 до Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківській області щодо нарахування та виплати доплати до пенсії відповідно до Постанови КМУ від 14.07.2021 №713 в розмірі 2000,00 грн (а.с.8).

Листом від 15.07.2024 за №6299-5014/Б-02/8-0900/24 відповідачем відмовлено у проведенні доплати до пенсії ОСОБА_1 та вказано, що згідно з Постановою №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", коли пенсія вказаним особам переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата встановлена абзацами першим та другим цього пункту не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Оскільки внаслідок перерахунку пенсії на виконання рішення суду від 16.04.2024 у справі №300/2312/24 розмір пенсії ОСОБА_1 збільшився більш ніж на 2000,00 грн, позивач із червня 2024 року втратила право на таку доплату (а.с.9).

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернулася до суду з цією позовною заявою.

Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, колегія суддів апеляційного суду враховує наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ключовим у цій справі є питання про наявність правових підстав для виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн відповідно до Постанови №713.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі в органах внутрішніх справ регулює Закон України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до положень ст.63 Закону №2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб прийнято Постанову №713.

Пунктом 1 Постанови №713 установлено з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021.

Пунктом 3 Постанови №713 встановлено Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01.07.2021 виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.

Матеріалами розглядуваної справи підтверджується, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2024 у справі №300/2312/24 позивачу з 01.06.2024 проведено перерахунок та виплату пенсії, розмір якої після перерахунку склав 6069,22 грн, а збільшення пенсії становить більше ніж 2000,00 грн. У зв'язку з проведення перерахунку пенсії позивачу припинено виплату щомісячної доплати, передбаченої Постановою №713 (а.с. 9, 31).

Колегія суддів апеляційного суду враховує, що подібні правовідносини були предметом розгляду у Верховному Суді.

Так, у постанові від 08.11.2022 у справі №420/2473/22 Верховний Суд дійшов наступного висновку:

«44. Відповідно до пояснювальної записки до проекту постанови №713 метою її ухвалення зазначено поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018, які мають місце після перерахунку пенсії.

Прийняття постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону №2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000,00 грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2000,00-2700,00 грн..

45. Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону №2262-ХІІ до 01.03.2018 було установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.

46. Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови №713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови №713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови №713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

47. У зв'язку із чим колегія суддів не може погодитись із висновком суду апеляційної інстанції про те, що проведений на виконання судового рішення по справі №420/18380/21 перерахунок пенсії позивача відбувся не з метою відновлення порушеного права позивача, а фактично внаслідок зміни правового врегулювання спірних правовідносин після набрання законної сили рішенням суду по справі №826/12704/18 у 2019 році, внаслідок чого змінились складові грошового забезпечення.

48. Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений ГУ ПФУ 06.01.2022 на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови №713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови №713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.».

Аналогічний підхід застосований Верховним Судом, зокрема, у постановах від 02 березня 2023 року у справі №600/870/22, від 22 серпня 2023 року у справі №460/16973/22, від 17 жовтня 2023 року у справі №280/3420/22, від 21 листопада 2023 року у справі №300/5426/22 та від 19 грудня 2023 року у справі №380/13249/22, від 10 січня 2024 року у справі №240/4894/23.

Апеляційний суд не знаходить підстав для відступу від цього правового висновку Верховного Суду у справі, що розглядається.

Застосовуючи ці висновки до обставин справи, колегія суддів дійшла висновку, що перерахунок пенсії позивача, проведений ГУ ПФУ в Івано-Франківській області на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії. Тому позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713, яка має виплачуватись для досягнення мети її прийняття - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.

За таких обставин, відмова Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області у поновленні виплати щомісячної доплати в розмірі 2000,00 грн позивачу з 01.06.2024 згідно Постанови №713 являється протиправною.

Таким чином, суд апеляційної інстанції погоджується із висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо відмови у поновленні виплати позивачу щомісячної доплати в розмірі 2000 грн. у відповідності до вимог пункту 1 абзацу 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713, та про зобов'язання відповідача відновити (з моменту припинення) нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати в розмірі 2000 грн. згідно постанови КМ України від 14.07.2021 №713.

Суд першої інстанції визначаючи спосіб захисту порушеного права позивача щодо отримання спірної доплати до пенсії, зобов'язав відповідача вчинити певні дії, зокрема, відновити з 01 травня 2024 року нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати в розмірі 2000 грн., до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, як додатковий соціальний захист окремих категорій осіб.

Колегія суддів враховує, що як підтверджується матеріалами справи, на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2024 у справі №300/2312/24 позивачу з 01 червня 2024 проведено перерахунок пенсії, і саме після такого перерахунку пенсії припинено позивачу із 01.06.2024 року виплату щомісячної доплати, передбаченої Постановою №713.

При цьому, суд апеляційної інстинції також враховує, що апеляційна скарга відповідача не містить обгрунтувань щодо непогодження із рішенням суду першої інстації в частині щодо початкової дати відновлення нарахування і виплати позивачу щомісячної доплати в розмірі 2000 грн. та щодо кінцевого періоду нарахування і виплати спірної доплати до пенсії.

Тому, згідно приписів статті 308 КАС України, суд апеляційної інстанції не виходить за межі доводів та вимог апеляційної скарги відповідача (суб'єкта владних повноважень).

Відносно доводів апеляційної скарги відповідача про пропуск позивачем строку на звернення до суду з цим адміністративним позовом, то такі доводи апелянта колегією суддів відхиляються, з огляду на те, що у розглядуваному позові спірним є питання щодо правомірності дій (бездіяльності) відповідача щодо відмови у поновленні виплати позивачу з 01 травня 2024 року щомісячної доплати в розмірі 2000 грн. відповідно до Постанови №713, а з позовом у цій справі позивач звернулася до адміністративного суду 05.08.2024 року, тобто в межах визначеного статтею 122 КАС України шестимісячного строку.

Отже, позовні вимоги задоволено судом за період із 01.05.2024, в межах строку звернення до суду, передбаченого статтею 122 КАС України.

Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції при розгляді адміністративної справи всебічно та об'єктивно встановлено обставини справи, сформовано правильні висновки по суті розглядуваних правовідносин, оскаржене рішення суду винесене з дотриманням чинного законодавства, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому немає підстав для задоволення апеляційних вимог.

Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).

Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд

постановив:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області - залишити без задоволення.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2024 року в адміністративній справі №300/6013/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її ухвалення і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Головуючий суддя В. В. Гуляк

судді Н. В. Ільчишин

С. М. Шевчук