Справа №: 307/2268/25
Провадження № 3/307/830/25
Тячівський районний суд
Закарпатської області
іменем України
08 липня 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Ніточко В.В.,
з участю прокурора Варги І.В. та особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, приватного підприємця, депутата Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, суб'єкта декларування,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП),-
ОСОБА_1 , будучи депутатом Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01 квітня 2025 року), подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік лише 06 квітня 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю, у вчиненому розкаявся.
Прокурор Варга І.В. в судовому засіданні пояснив, що на його думку, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями статті 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" (№ 1700-VII), суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно рішення Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області від 01 грудня 2020 року за №1 "Про підсумки виборів депутатів Нересницької сільської ради та Нересницького сільського голови і визнання їх повноважень", ОСОБА_1 являється депутатом сільської ради.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Виходячи з наведеного, ОСОБА_1 , повинен був до 01 квітня 2025 року подати декларацію суб'єкта декларування, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
З інформації, яка міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - за посиланням https://public.nazk.gov.ua/search та копії декларації суб'єкта декларування, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік відомо, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2024 рік, тільки 06 квітня 2025 року.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, копією декларації суб'єкта декларування, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, рішенням Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області від 01 грудня 2020 року за №1 "Про підсумки виборів депутатів Нересницької сільської ради та Нересницького сільського голови і визнання їх повноважень", поясненням ОСОБА_1 та іншими доказами по справі.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч.1 ст.172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію за 2024 рік суб'єкта декларування пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно зі ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Пом'якшуючими відповідальність обставинами суд визнає, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, розкаявся у вчиненому.
Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
Керуючись ст.ст.283-285, 287-294 КУпАП, ст.ст. 1, 3, 45 Законом України "Про запобігання корупції" -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок, в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скаргадо Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ніточко