Ухвала від 07.07.2025 по справі 916/2613/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"07" липня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/2613/25

Господарський суд Одеської області у складі судді Гута С.Ф.,

дослідивши зареєстровану 02.07.2025 за вх. № 2681/25

позовну заяву керівника Роздільнянської окружної прокуратури Одеської області (67400, Одеська область, Роздільнянський р-н, м. Роздільна, вул. Ярослава Мудрого, буд. 8) в інтересах держави в особі Південного офісу Держаудитслужби (65012, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83, Код ЄДРПОУ 40477150) та Національної служби здоров'я України (04073, м. Київ, просп. Степана Бандери, буд. 19, Код ЄДРПОУ 42032422)

до відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю «ХЛР» (01021, м. Київ, вул. Печерський узвіз, буд. 13, офіс 132, Код ЄДРПОУ 42820893) та Комунального некомерційного підприємства «РОЗДІЛЬНЯНСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» Роздільнянської міської ради (67400, Одеська обл., Роздільнянський р-н, м. Роздільна, вул. Європейська, буд. 1, Код ЄДРПОУ 01998851)

про визнання недійсним договору в частині та стягнення коштів,

встановив:

Керівник Роздільнянської окружної прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Південного офісу Держаудитслужби та Національної служби здоров'я України до Товариства з обмеженою відповідальністю «ХЛР» та Комунального некомерційного підприємства «РОЗДІЛЬНЯНСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» Роздільнянської міської ради, в якій просить:

визнати недійсним п. 1 Специфікації (Додаток № 1) до договору № 44 від 03 червня 2024, укладеного між Комунальним некомерційним підприємством «РОЗДІЛЬНЯНСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» Роздільнянської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «ХЛР» в частині включення податку на додану вартість до ціни аналізатора гематологічного автоматичного ВС-6000 у розмірі 81755,70 грн;

стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ХЛР» в дохід Державного бюджету України безпідставно надмірно сплачені бюджетні кошти у сумі 81755,70 грн.

Фактичними підставами звернення із позовом до суду Прокурором визначено те, що внаслідок проведення відкритих торгів 03.06.2024 між Комунальним некомерційним підприємством «РОЗДІЛЬНЯНСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» Роздільнянської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «ХЛР» укладено договір № 44, специфікацією до якого погоджено перелік відповідних товарів то їх вартість, в т.ч. із ПДВ.

У той же час, як зазначає Прокурор, підпункт 2 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України передбачає, що відповідний товар (аналізатор гематологічний автоматичний ВС-6000), визначений умовами вищезазначеного договору та специфікацією, звільняється від оподаткування податком на додану вартість, відтак Товариством з обмеженою відповідальністю «ХЛР» безпідставно отримано з Державного бюджету України 81755,70 грн.

Як зазначає Прокурор, закупівля за договором здійснювалась за рахунок коштів Національної служби здоров'я України, котра є центральним органом виконавчої влади та реалізує державну політику фінансових гарантій обслуговування населення, на Південний офіс Держаудитслужби покладено обов'язок здійснення фінансового контролю, аудиту та перевірки закупівель в частині дотримання приписів законодавства України, а також звернення із позовом до суду у випадку виявлення порушень.

Втім, після повідомлення як Національної служби здоров'я України, так і Південного офісу Держаудитслужби про безпідставне отримання Товариством з обмеженою відповідальністю «ХЛР» після повної оплати за отриманий за договором товар, в тому числі 81755,70 грн у вигляді податку на додану вартість, останніми не вчинено відповідних дій для захисту порушених інтересів держави.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Одеської області від 02.07.2025 позовній заяві керівника Роздільнянської окружної прокуратури Одеської області присвоєно єдиний унікальний номер судової справи - 916/2613/25 та визначено суддю Гута С.Ф. для її розгляду.

Приписами частини 1 статті 27 ГПК України встановлено, що позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Положеннями частин 1 та 2 статті 29 ГПК України визначено, що право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.

Позови у спорах за участю кількох відповідачів можуть пред'являтися до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання одного з відповідачів.

Враховуючи те, що Відповідачами у справі визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «ХЛР» (Код ЄДРПОУ 42820893) із адресою місцезнаходження: 01021, м. Київ, вул. Печерський узвіз, буд. 13, офіс 132, та Комунальне некомерційне підприємство «РОЗДІЛЬНЯНСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» Роздільнянської міської ради (Код ЄДРПОУ 01998851) із адресою місцезнаходження: 67400, Одеська обл., Роздільнянський р-н, м. Роздільна, вул. Європейська, буд. 1, суд доходить до висновку про наявність правових підстав для звернення із відповідним позовом до Господарського суду Одеської області, враховуючи місцезнаходження одного із Відповідачів в Одеській області.

Частиною 1 статті 176 ГПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Частинами 1,3,5 статті 12 ГПК України визначено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частинами 1 та 3 статті 247 ГПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Господарський суд, розглянувши матеріали позовної заяви, встановивши відсутність підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі. Враховуючи обсяг та характер представлених керівником Роздільнянської окружної прокуратури Одеської області доказів, обраний спосіб захисту та ціну позову, розгляд справи відбуватиметься за правилами загального позовного провадження, оскільки відсутній жоден з передбачених законом критеріїв для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, в т.ч. для визнання її судом малозначною.

Окрім того, враховуючи подання позовної заяви шляхом використання системи “Електронний суд» із представленням якісних копій документів, наявність у всіх учасників справи зареєстрованого електронного кабінету подальший розгляд справи буде здійснюватися у змішаній (паперовій та електронній) формі.

Керуючись ст.ст.12,120,176,233,234,235 ГПК України, суд постановив:

1. Прийняти позовну заяву (зареєстрована 02.07.2025 за вх. № 2681/25) керівника Роздільнянської окружної прокуратури Одеської області до розгляду та відкрити провадження у справі № 916/2613/25.

2. Справу № 916/2613/25 розглядати за правилами загального позовного провадження у змішаній (паперовій та електронній) формі.

3. Підготовче засідання призначити на "05" серпня 2025 р. о 10:45. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 13 (5 поверх), тел. 0(482)307-970.

4. Запропонувати відповідачам подати відзиви на позов та докази в обґрунтування своїх позицій в строк до 29.07.2025 згідно вимог ст.ст.80,165 ГПК України.

5. Встановити позивачам строк для подання до суду відповідей на відзиви протягом 7 днів з дня отримання відзивів на позов.

6. Встановити відповідачам строк для подання до суду заперечень на відповіді на відзиви протягом 7 днів з дня отримання відповіді на відзив.

7. Викликати учасників справи у підготовче засідання.

8. Повідомити учасників справи про наявну у суду можливість забезпечити їм участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням онлайн сервісу відеозв'язку ,,ВЗК» (https://vkz.court.gov.ua/).

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набрала законної сили 07 липня 2025 року та оскарженню не підлягає.

Суддя С.Ф. Гут

Попередній документ
128687070
Наступний документ
128687072
Інформація про рішення:
№ рішення: 128687071
№ справи: 916/2613/25
Дата рішення: 07.07.2025
Дата публікації: 09.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Одеської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (13.11.2025)
Дата надходження: 02.07.2025
Предмет позову: про визнання недійсним пункту договору та стягнення
Розклад засідань:
05.08.2025 10:45 Господарський суд Одеської області
04.09.2025 11:10 Господарський суд Одеської області
07.10.2025 11:00 Господарський суд Одеської області
21.10.2025 11:45 Господарський суд Одеської області
13.11.2025 12:00 Господарський суд Одеської області
27.11.2025 12:30 Господарський суд Одеської області