Справа № 752/8419/25
Провадження №: 1-кс/752/5801/25
03.07.2025 м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участі:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваному ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025100010000627 від 19.02.2025, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України,
01.07.2025 до суду надійшло клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваному ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025100010000627 від 19.02.2025, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим відділом Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, за процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва, проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025100010000627 від 19.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вступивши в попередню змову із ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вчинив кримінальне правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг при наступних обставинах.
Відповідно до Положення про Головний сервісний центр МВС, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1393 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2025 № 142) територіальні підрозділи - територіальні сервісні центри МВС є структурними підрозділами РСЦ.
Положенням про регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) (далі - РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві), затвердженого наказом Головного сервісного центру МВС від 27.04.2020 № 29 передбачено, що РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві складається із структурних підрозділів, у тому числі територіальних сервісних центрів МВС. Досудовим розслідуванням встановлено, що територіальний сервісний центр МВС України № 8046 (далі - ТСЦ № 8046), розташований за адресою: м. Київ, Столичне шосе, 104 входить до складу РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві.
Відповідно до Положення про регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) (далі - РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві), затвердженого наказом Головного сервісного центру МВС від 27.04.2020 № 29, основними функціями РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві, серед іншого, є надання адміністративних послуг та інших послуг.
Згідно із посадовими інструкціями, адміністратори територіальних сервісних центрів МВС виконують покладені на них обов'язки, зокрема: надання адміністративних послуг у межах компетенції територіального сервісного центру МВС; здійснення прийому та оформлення документів на видачу (обмін) посвідчень водія, прийняття іспитів кандидатів у водії транспортних засобів. Ведення відповідних обліків та документації; засвідчення оформлених та укладених в територіальному сервісному центрі МВС договорів купівлі-продажу, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортні засоби; проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, ведення відповідних обліків та документації; здійснення видачі свідоцтв про допуск транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів відповідно до законодавства; ведення обліку суб'єктів підприємницької діяльності, які проводять діяльність з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів; здійснення контролю діяльності організацій з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.
Встановлено, що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є адміністратором територіального сервісного центру № 8046 (на правах відділу) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) та державним службовцем категорії «В».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну службу» державна служба - це публічна, професійна діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави. Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу.
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 КК України та п. 1 примітки до ст. 364 КК України службовими особами у ст. ст. 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, адміністратор ТСЦ № 8046 ОСОБА_7 є службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків. Державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.
Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Відповідно до Наказу МВС України №777 від 05.11.2020 «Про затвердження порядку реєстрації фізичних та юридичних осіб у системі керування чергою для отримання послуг, які надаються територіальними сервісними центрами МВС та Експертною службою МВС», суб'єктом звернення являється фізична особа або уповноважений представник юридичної особи, які звернулися до ТСЦ МВС та/або Експертної служби МВС для отримання послуг. Для отримання послуг у ТСЦ МВС та/або Експертній службі МВС суб'єкти звернення реєструються в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу, термінала або уповноважених працівників. Реєстрація в системі керування чергою за допомогою термінала здійснюється суб'єктом звернення самостійно або за допомогою працівника ТСЦ МВС.
Так, у ході проведення досудового розслідування встановлено, що у лютому 2025 року, громадянка України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , вирішила придбати транспортний засіб марки «Land Rover», модель «Discovery», VIN: НОМЕР_1 .
У подальшому, з метою перереєстрації вищевказаного транспортного засобу, ОСОБА_8 звернулась до територіального сервісного центру МВС України № 8046, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Столичне шосе, 104, однак отримати талон в терміналі «є-черги» не вдалось, оскільки не було вільних місць, також були відсутні талони на сайті ГСЦ МВС України для отримання онлайн.
Разом із цим, останній стало відомо про те, що для вирішення даного питання необхідно звернутись до особи на ім'я ОСОБА_9 НОМЕР_2. У свою чергу ОСОБА_9 , у ході проведення досудового розслідування встановлений ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , маючи на меті отримання прибутку незаконним шляхом, керуючись корисливим мотивом, спрямованим на отримання неправомірної вигоди від громадян для себе, висловив вимогу, що для безперешкодного здійснення перереєстрації ТЗ в обхід електронної черги, необхідно надати неправомірну вигоду у розмірі 4500 - 5000 грн. за здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в особі адміністратора ТСЦ № 8046.
ОСОБА_8 , будучи переконаною, у тому числі у зв'язку із неможливістю отримання талону електронної черги на обслуговування в ТСЦ № 8046, що за інших умов вона не здійснить державну перереєстрацію транспортного засобу, з вимогою ОСОБА_6 , погодилась та у подальшому через месенджер «What's app» надіслала на номер телефону ОСОБА_6 НОМЕР_2 наступні документи: свідоцтво про реєстрацію ТЗ марки «Land Rover», модель «Discovery», VIN: НОМЕР_1 , акт огляду реалізованого ТЗ №6539/25/000817 від 02.05.2025;договір купівлі продажу ТЗ № 6539/25/000934 від 02.05.2025; договір комісії № 6539/25/000934 від 01.05.2025; акт технічного стану ТЗ № 6539/25/1/000934 від 01.05.2025.
У подальшому, 05.05.2025 ОСОБА_6 діючи з метою незаконного збагачення, повідомив ОСОБА_8 про необхідність прибути 06.05.2025 у період часу із 11 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. до ТСЦ № 8046, що за адресою: м. Київ, вул. Столичне шосе, 104, для передачі неправомірної вигоди у розмірі 4500 - 5000 грн. за здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в особі адміністратора ТСЦ № 8046, а саме: за здійснення державної перереєстрації автомобіля марки «Land Rover», модель «Discovery», VIN: НОМЕР_1 .
На виконання домовленості, 06.05.2025, близько 11 год. 30 хв., ОСОБА_8 , прибула до ТСЦ № 8046 за вищевказаною адресою та передала ОСОБА_6 свідоцтво про реєстрацію ТЗ марки «Land Rover», модель «Discovery», VIN: НОМЕР_1 , акт огляду реалізованого ТЗ №6539/25/000817 від 02.05.2025;договір купівлі продажу ТЗ № 6539/25/000934 від 02.05.2025; договір комісії № 6539/25/000934 від 01.05.2025; акт технічного стану ТЗ № 6539/25/1/000934 від 01.05.2025, копію паспорту на ім'я останньої та копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Крім того, з метою реалізації свого злочинного умислу та незаконного збагачення, ОСОБА_6 вступив у попередню змову із ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміючи, що вчинення подібного тяжкого, корисливого, корупційного злочину потребує чітких та узгоджених дій, для здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави в особі адміністратора ТСЦ № 8046 та передав вищевказані документи, які надала ОСОБА_8 останньому. ОСОБА_4 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 11 год. 30 хв. 06.05.2025 передав вказані документи з метою перереєстрації транспортного засобу марки «Land Rover», модель «Discovery», VIN: НОМЕР_1 , адміністратору територіального сервісного центру № 8046 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..
06.05.2025 в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 12 год. 45 хв., перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Столичне шосе, 104, адміністратор територіального сервісного центру МВС України № 8046 ОСОБА_7 , всупереч положенням Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», здійснив перереєстрацію транспортного засобу, а саме: автомобіля марки «Land Rover», модель «Discovery», VIN: НОМЕР_1 . Після чого, ОСОБА_6 , передав ОСОБА_8 нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 .
У подальшому, ОСОБА_4 діючи з метою незаконного збагачення, за попередньою змовою із ОСОБА_6 , висловили вимогу, залишити неправомірну вигоду у розмірі 4500 грн. в приміщенні магазину «Автономери», яке знаходиться за адресою: м. Київ, Столичне Шосе, 104, біля входу в ТСЦ № 8046 за здійснення впливу на особу, уповноважену на виконання функцій держави, в особі адміністратора територіального сервісного центру МВС України № 8046 ОСОБА_7 , а саме: за успішну перереєстрацію автомобіля марки «Land Rover», модель «Discovery».
У вчиненні даного кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
07.05.2025 слідчим суддею Голосіївського районного суду міста Києва підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, строком до 04.07.2025.
На даний час в органу досудового розслідування виникла необхідність у продовженні раніше обраного запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, відносно підозрюваного ОСОБА_4 , оскільки 04.07.2025 строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту завершується та досудове розслідування не може бути завершеним у зв'язку із тим, що по даному кримінальному провадженню необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій та встановити відомості, що мають значення для кримінального провадження та які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для з'ясування обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
У зв'язку із вищевикладеним, в органу досудового розслідування є всі достатні та обґрунтовані підстави вважати, що будь-який інший запобіжний захід не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного ОСОБА_4 , тому необхідно продовжити запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав викладених у ньому.
Підозрюваний та його захисники в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечували.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку прокурора, підозрюваного, захисника, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Слідчим відділом Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, за процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва, проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025100010000627 від 19.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
07.05.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Підозра ОСОБА_4 , у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, обґрунтовується зібраними в ході досудового розслідування доказами:
- протоколом затримання ОСОБА_4 у порядку ст. 208 КПК України;
- протоколами огляду;
- протоколами допиту свідків;
- речовими доказами - документами;
- іншими матеріалами досудового розслідування в їх сукупності;
07.05.2025 слідчим суддею Голосіївського районного суду міста Києва підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, строком до 04.07.2025.
01.07.2025 виконувачем обов'язків керівника Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_10 , продовжено строки досудового розслідування до трьох місяців.
Згідно ч. 4 ст. 176 КПК України запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Частиною 1 ст. 177 КПК України встановлено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ст.178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний в сукупності оцінити всі обставини, які можуть свідчити на користь збільшення або зменшення ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.
Згідно ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно із ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Отримані на даному етапі досудового розслідування відомості задокументовані у відповідний процесуальний спосіб передбачений КПК України і вказують на причетність ОСОБА_4 до вчинення зазначеного кримінального правопорушення, при цьому таке цілком узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що наявність «обґрунтованої підозри» у вчинені правопорушення передбачає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що зазначена особа могла вчинити правопорушення (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Влох проти Польщі»).
На даному етапі кримінального провадження стороною обвинувачення та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення.
Так, прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що продовжують існувати ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які мають враховуватися під час вирішення вказаного питання, а саме:
- Переховуватися від органів досудового слідства та /або суду.
Даний ризик продовжує бути актуальним, оскільки ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, за який законом передбачено покарання до восьми років позбавлення волі, тому є підстави вважати, що підозрюваний, знаючи про тяжкість покарання, що йому загрожує у разі визнання його винуватим у вчиненні інкримінованого йому діяння, з метою уникнення кримінальної відповідальності, може почати переховуватися від органу досудового розслідування та в подальшому від суду.
-Незаконно впливати на свідків, у даному кримінальному провадженні.
Даний ризик підтверджується тим, що підозрюваний ОСОБА_4 у ході виконання слідчих дій отримає ряд копій документів, котрі надають останньому можливість фізично та психологічно вплинути на свідків, що може призвести до зміни показів вже допитаних осіб та відмови давати покази, а також перешкоджати кримінальному провадженні іншим чином, а саме: шляхом залякування, погроз, підкупу, чи вчиненням тиску на учасників кримінального провадження.
Слід зазначити, що ризик незаконного впливу на свідків, залишається актуальним з огляду на встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками, у кримінальному провадженні, а саме усно шляхом допиту особи в судовому засіданні відповідно до положень ст. 23 КПК України. Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них, відповідно до ч. 4 ст. 95 КПК України.
Тобто ризик впливу на свідків, існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.
Разом із тим, слідчому судді не надано достатніх і переконливих доказів, що підозрюваний має намір перешкоджати досудовому розслідуванню іншим чином.
Під час розгляду клопотання про продовження запобіжного заходу підозрюваному, захисником, доведено наявність обставин, які у своїй сукупності свідчать про те, що підозрюваний має міцні соціальні зв'язки на його утриманні перебуває дружина та мололітній син, а також непрацездатні дід та баба, підозрюваним своєчасно та у повній мірі виконуються усі покладені на нього процесуальні обов'язки. Вказане, у свою чергу, свідчить про зменшення питомої ваги ризиків, які були встановлені слідчим суддею під час обрання міри запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити підозрюваному міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту встановивши його на певний час доби, а саме: з 22 години 00 хвилин вечора до 06 години 00 хвилин ранку наступної доби, оскільки в суду є всі достатні та обґрунтовані підстави вважати, запобіжний захід в такі години, зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, а також продовжити дію покладених на нього обов'язків.
Таким чином, керуючись ст.ст. 131, 132, 176-179, 183, 184, 193-197, 197, 199 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання задовольнити частково.
Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний час доби, а саме заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 години 00 хвилин вечора до 06 години 00 хвилин ранку наступної доби, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та/або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, на 36 днів, в межах строку досудового розслідування, до 07.08.2025.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , наступні обов'язки:
- прибувати за викликом до прокурора, слідчого та суду на їх першу вимогу, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк заздалегідь повідомити про це зазначених осіб;
- не відлучатися за межі міста Києва та Київської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що відповідно до ч. 5 ст.181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвалу передати для виконання до органу національної поліції за місцем проживання підозрюваного.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали проголошено о 14 годині 15 хвилин 07.07.2025.
Слідчий суддя: ОСОБА_1