Справа № 708/688/25
Провадження № 3/708/264/25
08 липня 2025 року м. Чигирин
Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Попельнюх А. О. розглянув клопотання захисника - адвоката Повразюка Руслана Валерійовича про виклик свідка у справі про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП та
В провадженні Чигиринського районного суду Черкаської області перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
У судове засідання з розгляду даної справи учасники не з'явилися.
Захисник - адвокат Повразюк Р. В. на адресу суду засобами електронного зв'язку із використанням системи «Електронний суд» подав заяву про відкладення розгляду справи, неможливість явки у судове засідання обґрунтував перебуванням на лікарняному.
Також 08.07.2025 до суду засобами електронного зв'язку від захисника ОСОБА_1 - адвоката Повразюка Р. В. надійшло клопотання про виклик свідка для допиту у судовому засіданні, відповідно до якого захисник просить суд викликати для допиту в судовому засіданні в якості свідка інспектора СЮП Відділу превенції Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_2 . На обґрунтування поданого клопотання захисник зазначив, що у протоколі, який складений інспектором СЮП Відділу превенції ЧРУП ГУНП в Черкаській області Євгенією Шевченко, та матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували винуватість ОСОБА_3 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення. Сам протокол не відповідає вимогам закону, оскільки у ньому не зазначена та не конкретизована суть порушення.
Розглянувши подане захисником клопотання суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Свідок - це особа, про яку є дані, що їй відомі які-небудь обставини, які підлягають установленню у справі про адміністративні правопорушення (частина перша статті 272 КУпАП).
При розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясуванню підлягають такі обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (стаття 280 КУпАП). Якщо є дані, що будь-якій особі відомо щось про перелічені обставини, то така особа викликається для дачі пояснень у справі як свідок.
Докази у справі про адміністративне правопорушення, встановлені поясненнями свідка, підлягають всебічному, повному і об'єктивному дослідженню та оцінюються на рівні та у сукупності з іншими доказами по справі.
Свідком може бути як особа, яка безпосередньо була очевидцем вчинення адміністративного правопорушення, так і особа, про яку стало відомо вже під час підготовки справи до розгляду.
Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
За таких обставин суд дійшов висновку, що клопотання про виклик працівника поліції для допиту в якості свідка не підлягає до задоволення. Натомість, для повноти та об'єктивності судового розгляду, наявні підстави для виклику ОСОБА_4 як особи, яка склала протокол у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 251, 268 КУпАП, суддя
Відмовити у задоволенні клопотання захисника - адвоката Повразюка Руслана Валерійовича про виклик свідка у справі про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП відкласти на 12:00 год 15.07.2025.
Викликати у судове засідання працівника поліції, яка склала протокол у справі про адміністративне правопорушення, а саме інспектора СЮП Відділу превенції ЧРУП ГУНП в Черкаській області Євгенією Шевченко.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Андрій ПОПЕЛЬНЮХ