Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/757/25
Єдиний унікальний №733/1219/25
Постанова
Іменем України
08 липня 2025 року м.Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого судді- Вовченка А.В.,
при секретарі Мошенець Л.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №2 (м. Ічня) Прилуцького районного відділу поліції ГУНП у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення
09.06.2025 року о 19-08 ОСОБА_1 в на автодорозі між с. Городня та с.Іваниця Прилуцького району Чернігівської області, керуючи т/з SPARK SP220R-32, з ознаками алкогольного сп'яніння не вибрав безпечної швидкості руху , не врахував дорожньої обстановки, у результаті чого допустив з'їзд на праве узбіччя та падіння на нього, отримавши незначні тілесні ушкодження. Транспортний засіб отримав незначні механічні пошкодження, чим порушив п. 12.1 ПДР України, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав та пояснив, що він не був за кермом мотоцикла, а була інша особа. Він їхав пасажиром.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши наявні у справах докази в їх сукупності, приходить до наступного.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Нормами ст. 280 КУпАП визначено, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють ПДР України. Особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до ч. 5 ст.14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Пункт 1.3 Правил дорожнього руху передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Згідно з пунктом 1.9 Правил дорожнього руху України особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 12.1 ПДР України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен врахувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи, вважає, що ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом, діючи з необережності порушив вимогип.12.1 ПДР України, та такі його дії знаходяться у прямому причинному зв'язку з виникненням вищенаведеної дорожньо-транспортної пригоди і її наслідками. Його вина у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, за ознаками порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, є доведеною та підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №356806 від 09.06.2025 року, який містить дані про обставини ДТП, довідкою ст. інспектора САП Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області А.Назариної про те, що ОСОБА_1 посвідчення воді не отримував, схемою місця ДТП від 09.06.2025 року та наслідків дорожньо-транспортної пригоди, в якій відображено місце зіткнення, зафіксованою локалізацією пошкоджень транспортного засобу, копією рапорту інспектора з РПП ВП №2 Прилуцького РВП ГУНП А.Рибалка від 09.06.2025, копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №356795 від 09.06.2025 року, копією постанови про адміністративне правопорушення серії ЕНА №4933170 від 09.06.2025 року.
Згідно з ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судом не встановлено.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 , необхідно визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченогост.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
З урахуванням вимог ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи наведене, керуючись ст.33, ст.34, ст.40-1, ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов'язана сплатити штраф не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом пред'явлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення примусово з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності стягується в подвійному розмірі штрафу , відповідно до положень ч.2 ст.308 КУпАП, який становитиме 1700 гривень.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А. В. Вовченко